هوا آلوده شد | مدارس این هفته تعطیل می شود؟

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران تا روز دوشنبه آسمان صاف تا قسمتی ابری، در بعضی ساعت‌ها همراه با وزش باد می‌شود.

هوا آلوده شد | مدارس این هفته تعطیل می شود؟

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران تا روز دوشنبه آسمان صاف تا قسمتی ابری، در بعضی ساعت‌ها همراه با وزش باد می‌شود.

همشهری نوشت : براساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی وضعیت جوی استان تهران تا روز دوشنبه (۸ آبان) با استقرار جوی نسبتا پایدار، آسمان صاف تا قسمتی ابری، در بعضی ساعت‌ها همراه با وزش باد و در نواحی پرتردد شهری همراه با غبار محلی و افزایش نسبی آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود.

این اولین آلودگی هوای جدی در تهران طی روز دوشنبه و بعد از آن است و باید دید که آموزش و پرورش مدارس را تعطیل می‌کند یا نه؟

همچنین هواشناسی اعلام کرده است که از بعد از ظهر دوشنبه با بروز ناپایداری جوی در بیشتر نواحی افزایش ابر در مناطق غربی وزش باد شدید و در ارتفاعات گاهی رگبار پراکنده مورد انتظار است.

براساس این گزارش، آسمان تهرانصاف تا کمی ابری، همراه با غبار صبحگاهی با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه (۸ آبان) کمی ابری و غبار صبحگاهی، در بعد از ظهر افزایش ابر و افزایش باد با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه فیروزکوه با کمینه دمای ۱ درجه سانتیگراد، خنک‌ترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده‌ است.

آیا سه شنبه ۹  آبان ۱۴۰۷ مدارس تعطیل است؟

دوباره مدارس از روز یکم مهر ۱۴۰۲ بازگشایی شد و برخی از دانش آموزان به دنبال اخبار تعطیلی مدارس هستند.

بعضی از مدارس مناطق ایران به خاطر آلودگی هوا، برخی شهرها به علت گرد و غبار و دیگر شهرها نیز به دلیل سرما پارسال گهگاهی تعطیل و یا به صورت آموزش مجازی برگزار می شدند.

اما امسال یکی از مسئولین آموزش و پرورش اعلام کرده است که دیگر تعطیلات زیادی برای مدارس نخواهیم داشت و به ندرت و آن هم در شرایط حاد مدارس تعطیل می شوند.

فعلا تا این لحظه تنظیم خبر هیچ اطلاعیه و اخباری مبنی بر احتمال تعطیلی مدارس روز سه شنبه و چهارشنبه ۹ و۱۰ آبان ۱۴۰۷ به خاطر آلودگی هوا، گرد و غبار یا برودت هوا اعلام نشده است.

جدول شاخص کیفیت هوا (AQI) به تفکیک هر ایستگاه مورخ ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ در ساعت ۸

شاخص آلودگی هوا در تهران یکشنبه ۷ آبان ۱۴۰۲ چگونه بود؟

CO O۳ NO۲ SO۲ PM۱۰ PM۲.۵
ماکزیمم شاخص ایستگاه ها ۷۸ ۴۴ ۱۰۳ ۴۱ ۹۵ ۱۵۳
میانگین شاخص ایستگاه ها ۴۳ ۳۲ ۵۷ ۱۹ ۶۲ ۹۲

دیگر رسانه ها

کدخبر: 112021

اخبار سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر