این جاده ها قفل شد/محدودیت‌های ترافیکی در آخرین تعطیلات تابستان

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا محدودیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور از تعطیلات پایانی هفته جاری و ابتدای هفته آینده را تشریح کرد.

این جاده ها قفل شد/محدودیت‌های ترافیکی در آخرین تعطیلات تابستان

: رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا محدودیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور از تعطیلات پایانی هفته جاری و ابتدای هفته آینده را تشریح کرد

احتمال یک طرفه شدن چالوس

وی به محدودیت‌های پیش‌بینی شده برای تردد خودروها در محور چالوس نیز اشاره کرد و گفت:در این محورتردد انواع وسایل نقلیه در صورت پرحجم بودن ترافیک در محور مذکور از ساعت ۱۰ تا ۲۴ روزهای سه‌شنبه چهارشنبه پنج شنبه و جمعه ۲۱ تا ۲۴ شهریورماه از مرزن آباد به سمت کرج و تهران ممنوع بوده و در صورت اعلام مأموران پلیس راه مستقر در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ‌۱۲ همان روزها از میدان امیر کبیر کرج و آزادراه تهران شمال به سمت مرزن آباد به بصورت یک‌طرفه انجام خواهد شد. 

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا ادامه داد:‌ همچنین تردد انواع وسایل نقلیه در صورت پرحجم بودن ترافیک در محور مذکور از ساعت ۱۰ تا ۲۴ روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه ۲۵ تا ۲۷ شهریورماه از کرج و ابتدای آزادراه تهران – شمال به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و در صورت اعلام مأموران پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ تا ۲۴ همان روز از مرزن‌آباد به سمت کرج و تهران به‌صورت یکطرفه خواهد بود.

ممکن است هراز هم یک‌طرفه شود

شیرانی درباره محدودیت تردد در محور هراز نیز گفت:‌ محدودیت یک طرفه مقطعی برای روزهای پنجشنبه جمعه و شنبه ۲۳ تا ۲۵ شهریورماه به‌صورت رفت و برگشت از محدوده پلور تا پلیس راه لاریجان و برعکس انجام خواهد شد.

وی درباره محدودیت تردد برای وسایل نقلیه سنگین نیز گفت:‌ البته این محدودیت‌ها شامل حاملان مواد سوختی یا فاسدشدنی نیست. بر این اساس در محور چالوس؛ تردد انواع تریلر ، کامیون و کامیونت از محور کرج – چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است. در محور هراز نیز از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روزهای چهارشنبه وپنجشنبه ۲۲ و ۲۳ شهریورماه و همچنین از ساعت شش تا ۲۴ روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه ۲۴ تا ۲۶ شهریورماه تردد کلیه تریلرها از محور هراز کماکان ممنوع است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا همچنین گفت:‌ اجرای محدودیت های مذکور منوط به افزایش حجم تردد در محورها خواهد بود و چنانچه وضعیت ترافیک عادی باشد ، با هماهنگی فرمانده میدان، اجرای محدودیت‌های مذکور لغو خواهد شد. 

محدودیت‌های ترافیکی در جاده‌های خراسان رضوی

شیرانی درباره تردد در محورهای خراسان رضوی نیز گفـت:‌ در استان خراسان رضوی و با هدف سهولت در تردد و عبور ایمن کاروان‌های زائرین پیاده امام رضا (ع)، تردد کلیه خودروها در محور قدیم مشهد - ملک آباد و بالعکس ممنوع است. این ممنوعیت تردد تا پایان روز شنبه ۲۵ شهریورماه ادامه خواهد داشت و در این ایام تردد از مسیر جایگزین آزادراه مشهد - باغچه انجام می‌شود. همچنین در محور فاروج، شیروان، بجنورد، چمن بید، جنگل گلستان و بالعکس تردد انواع تریلر و کامیونت از ساعت هشت تا ۲۲ روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه ۲۳ تا ۲۵ شهریورماه نیز ممنوع است.

وی ادامه داد:‌ تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت به استثناء حاملان مواد سوختی، بهداشتی، کالای اساسی و دارای مجوز تا ۲۵ شهریورماه در تمام محور های برون شهری استان خراسان رضوی ممنوع است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا با تاکید بر اینکه خط قرمز پلیس ارتکاب تخلفات حادثه‌ساز و نیز ارتکاب چندین تخلف همزمان است، اظهارکرد: ماموران پلیس راه با تخلفاتی نظیر سرعت و سرعت غیرمجاز، تجاوز به چپ، تردد از شانه‌خاکی، انجام حرکات نمایشی با خودرو و ... برابر قانون و مقررات برخورد خواهند کرد. همچنین به رانندگان توصیه می‌کنیم که به جد از رانندگی در شرایط خستگی و خواب آلودگی پرهیز کرده و به ازای هر دو ساعت رانندگی دستکم ۱۵ دقیقه را با توقف در حاشیه امن مسیر استراحت کنند.

شیرانی در پایان با اعلام شماره تلغن ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست که برای اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور و نیز امدادرسانی به حوادث احتمالی در جاده‌ها با این شماره تماس 

محور کرج - چالوس جزو یکی از شبکه های ارتباطی اصلی پایتخت کشور به خطه شمال کشور استان گیلان و خطه غربی مازندران است که به علت برخورداری از مناظر طبیعی شگفت انگیز، جاذبه های تاریخی و کوتاه بودن بعد مسافت در تمامی فصول به ویژه ایام نوروز با استقبال چشمگیر مسافران و گردشگران داخلی و خارجی همراه است.

محور کرج - چالوس حدود ۱۶۰ کیلومتر طول دارد که حدود ۸۰ کیلومتر مربوط کندوان حوزه شهرستان چالوس و بقیه هم جزو حوزه جغرافیایی استان البرز است.

برابر آمار به طور میانگین روزانه در نیمه دوم سال حدود ۲۰ هزار دستگاه خودرو در این مسیر تردد می کنند و این آمار در فصول بهار و تابستان به ۵۰ هزار تردد در روز می رسد.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 105862

سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر