تعویق بازگشایی مدارس صحت دارد؟ مدارس از آبان ماه بازمی شود؟

یکی از سوالات بسیاری از دانش آموزان با توجه به نزدیک شدن به سال تحصیلی این می باشد که مدرسه ها کی باز می شود؟ برای پاسخ به این سوال می بایست بیان نمود که تمامی دانش آموزان در مقاطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه می بایست در زمان آغاز و بازگشایی مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ که از اول مهر ماه 1402 می باشد، به صورت حضوری در کلاس های درسی باشند.

تعویق بازگشایی مدارس صحت دارد؟ مدارس از آبان ماه بازمی شود؟

بازگشایی مدارس از آبان ماه صحت دارد؟در چند روز گذشته خبری در برخی از رسانه‌ها شایع شده که قرار است مدارس امسال از اول آبان ماه بازگشایی شود و نه اول مهر. اما آیا خبر بازگشایی مدارس از آبان صحت دارد؟

به گزارش عرشه آنلاین ،انتشار اخبار و اطلاعیه سال ۱۴۰ منجر به پخش شایعه آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ از ابان ماه شده است که صحت ندارد و پیگیری‌هانشان می‌دهد این خبر هم صحت ندارد و هیچ خبر و یا اطلاعیه‌ای نه از جانب مجلس و نه از جانب دولت در این مورد منتشر نشده است

تجارت‌نیوز نوشت  :تا این لحظه هیچ مقام دولتی مساله بازگشایی مدارس از آبان ماه را اعلام نکرده است و براساس برنامه اعلام شده، مدارس و دانشگاه‌ها امسال هم مانند هر سال اول مهر ماه بازگشایی می‌شود.

حتی دانشگاه‌ها هم قرار است مانند روال هر سال از ابتدای مهرماه فعالیت آموزشی خود را آغاز کند و هیچ تاخیری در برنامه شروع به کار دانشگاه‌ها وجود ندارد. تنها نکته‌ای که درباره دانشگاه اعلام شده این است که خوابگاه‌ها به روال هر سال از نیمه شهریور بازگشایی نمی‌شود و قرار است 31 شهریور ماه زمان بازگشایی خوابگاه‌ها باشد.

اما خبر باز شدن مدارس از آبان ماه از کجا شایع شده است؟ آنچه درباره شروع به کار مدارس از آبان ماه مطرح شده، مربوط به اخبار سال 1400 است. زمانی که هنوز تصمیم‌گیری نشده بود که آیا مدارس باید کار خود را حضوری آغاز کنند یا نه و اینکه آیا مدارس از آبان بازگشایی می‌شود و یا همان مهرماه.

البته در برخی از سایت‌های دیگر هم اطلاعیه‌ای منتشر شده که در آن به نقل از معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده بازگشایی مدارس در آبان مربوط به همه استان‌ها نیست و تنها در برخی از استان‌ها مانند سیستان و بلوچستان، اصفهان، خراسان رضوی، تهران و خوزستان مدارس از آبان ماه باز می‌شود. این شایعه اعلام کرده که علت تاخیر در بازگشایی مدارس این استان‌ها کمبود معلم در این استان‌هاست.

زمان بازگشایی مدارس ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳

تاثیر جو محیط آموزشی و برخورد حضوری با معلمان مدارس در یادگیری دروس دانش آموزان بسیار موثر بوده و موجب بالا رفتن دقت دانش آموزان در یادگیری مطالب و کاهش بی دقتی و بازیگوشی آن ها می شود. به همین خاطر دانش آموزان تمامی مقاطع تحصیلی برای یادگیری ساده تر و درک بهتر مطالب نیازمند دریافت این آموزش ها به صورت حضوری و در محیط آموزشی می باشند. یکی از طرح های مهم برای بازگشایی مدارس پروژه مهر مدارس است.

زمان بازگشایی مدارس ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ در بسیاری از مدارس از روز 1 مهر ماه 1402 می باشد، اما برخی از مدارس ابتدایی و متوسطه زودتر از زمان مذکور اقدام به بازگشایی حضوری و برگزاری کلاس ها می نمایند. به طور مثال مدارس ابتدایی هر ساله به منظور آمادگی بیشتر دانش آموزان و آشنایی با محیط مدرسه، در اواخر شهریور ماه اقدام به برگزاری جشن شکوفه ها می نمایند. همچنین برخی مدارس متوسطه به منظور آمادگی دانش آموزان دوازدهمی برای کنکور، بسیاری از کلاس های آموزشی و تقویتی خود را از تابستان آغاز می کنند که تصمیم گیری بر عهده مدارس و با رضایت والدین می باشد.

 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 105493

سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها

   • داریوش

    هرانقدرکه بارمالی داشته باشه هنوز مال خودمونوندادن

   ارسال نظر