درخواست مهم از نمایندگان مجلس / از طرح ساماندهی و نیروهای شرکتی دفاع کنید

یک فعال صنفی خواستار تصویب هرچه سریع‌تر طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت شد.

درخواست مهم از نمایندگان مجلس / از طرح ساماندهی و نیروهای شرکتی دفاع کنید

یک فعال صنفی خواستار تصویب هرچه سریع‌تر طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت شد.

رامین اناری (نماینده بخشی از کارگران شرکتی و قراردادی کشور) در ارتباط با ایراد مجمع تشخیص به طرح ساماندهی استخدام گفت: بیش از هشتاد درصد نمایندگان مجلس به طرح ساماندهی رای مثبت داده‌اند و این طرح هم‌اکنون در انتظار تایید شورای نگهبان است.

او افزود: علت ورود دوباره‌ی مجمع تشخیص مصلحت به این مساله را نمی‌دانیم؛ اما موضوع این است که نمایندگان مجلس بایستی از طرح مصوب خود دفاع کنند و اجازه ندهند خدای ناکرده ماهیت طرح عوض شود.

به گفته‌ی اناری، طرح ساماندهی هیچ بار مالی برای دولت ندارد و این مساله بارها به اثبات رسیده است ضمن اینکه شرکت‌های واسطه که توسط خود مدیران دولتی ایجاد می‌شوند، جز اتلاف منابع بیت‌المال هیچ سودی برای کشور ندارند.

این فعال کارگری در مذمت این شرکت‌ها گفت: شرکت‌های پیمانکاری هیچ حق و حقوقی برای کارگران خود به رسمیت نمی‌شناسند؛ نظام طبقه بندی و رتبه بندی در این شرکت‌ها مفهومی ندارد و لذا دکتر و دیپلمه در کنار هم کار مشابهی انجام می‌دهند و بعضا حقوق مشابهی می‌گیرند؛ بعضاً  اساسنامه این شرکت‌ها را که مطالعه می‌کنی همه فن حریفند و در هر زمینه‌ای ورود کرده و آمادگی فعالیت دارند!

او تاکید می‌کند: با تبدیل وضعیت شرکتی‌ها مخالفت می‌شود در حالیکه در سازمان‌ها بیشترین کار را همین نیروهای شرکتی انجام می‌دهند و حتی دلسوزانه‌تر و با دقت بیشتری کار حوزه‌های تخصصی را که به صورت غیرقانونی و مازاد بر وظیفه اصلی بر دوش آن‌ها گذاشته‌اند به اجبار انجام می‌دهند. در چنین شرایطی، عده‌ای با طرح ساماندهی و حذف شرکت‌ها مخالفت جدی دارند!

 

منبع: ایلنا

دیگر رسانه ها

کدخبر: 105450

سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها

   • ناشناس

    نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ساماندهی کارکنان دولت با هدف تعمیم عدالت مطرح شد که دولت هم نسبت به این موضوع مدعی است و وعده‌اش را آقای رئیس‌جمهور به مردم و کارکنان دستگاه‌ها داده است و همه این بیان ایشان را به خاطر داریم که فرمودند «چطور می‌شود در یک اتاق و مجموعه‌ای ۵ نفر یک نوع کار را انجام می‌دهند اما دریافتی و قراردادهای استخدامی متفاوت دارند و باید به این موضوع خاتمه داده شود» اما عملاً بیشترین سنگ‌اندازی را در این مسیر خود دولت انجام داده است و ما هم در جریان بودیم

   ارسال نظر