یک خبر تازه از طرح ساماندهی استخدام کارکنان و نیروهای شرکتی / نظر شورای نگهبان چیست؟

یک فعال صنفی خواستار تصویب هرچه سریع‌تر طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت شد.

یک خبر تازه از طرح ساماندهی استخدام کارکنان و نیروهای شرکتی / نظر شورای نگهبان چیست؟

طرح ساماندهی کارکنان دولت متوقف شد؟ مانعی جدید در برابر طرح ساماندهی کارکنان دولت ایجاد شد . طرح ساماندهی کارکنان دولت مغایر با سیاست های کلی نظام تشخیص داده شد. ایراد مجدد مجمع تشخیص به طرح ساماندهی کارکنان دولت این بار نیز تکرار شد. طرح ساماندهی کارکنان دولت به کجار رسید؟

در این خبر به توضیحاتی درباره یک خبر تازه از آخرین وضعیت طرح ساماندهی کارکنان دولت امروز ۱۸ شهریور ۱۴۰۲ پرداخته شده است.

یک فعال صنفی خواستار تصویب هرچه سریع‌تر طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت شد.

رامین اناری (نماینده بخشی از کارگران شرکتی و قراردادی کشور) در ارتباط با ایراد مجمع تشخیص به طرح ساماندهی استخدام گفت: بیش از هشتاد درصد نمایندگان مجلس به طرح ساماندهی رای مثبت داده‌اند و این طرح هم‌اکنون در انتظار تایید شورای نگهبان است.

او افزود: علت ورود دوباره‌ی مجمع تشخیص مصلحت به این مساله را نمی‌دانیم؛ اما موضوع این است که نمایندگان مجلس بایستی از طرح مصوب خود دفاع کنند و اجازه ندهند خدای ناکرده ماهیت طرح عوض شود.

به گفته‌ی اناری، طرح ساماندهی هیچ بار مالی برای دولت ندارد و این مساله بارها به اثبات رسیده است ضمن اینکه شرکت‌های واسطه که توسط خود مدیران دولتی ایجاد می‌شوند، جز اتلاف منابع بیت‌المال هیچ سودی برای کشور ندارند.

این فعال کارگری در مذمت این شرکت‌ها گفت: شرکت‌های پیمانکاری هیچ حق و حقوقی برای کارگران خود به رسمیت نمی‌شناسند؛ نظام طبقه بندی و رتبه بندی در این شرکت‌ها مفهومی ندارد و لذا دکتر و دیپلمه در کنار هم کار مشابهی انجام می‌دهند و بعضا حقوق مشابهی می‌گیرند؛ بعضاً اساسنامه این شرکت‌ها را که مطالعه می‌کنی همه فن حریفند و در هر زمینه‌ای ورود کرده و آمادگی فعالیت دارند!

او تاکید می‌کند: با تبدیل وضعیت شرکتی‌ها مخالفت می‌شود در حالیکه در سازمان‌ها بیشترین کار را همین نیروهای شرکتی انجام می‌دهند و حتی دلسوزانه‌تر و با دقت بیشتری کار حوزه‌های تخصصی را که به صورت غیرقانونی و مازاد بر وظیفه اصلی بر دوش آن‌ها گذاشته‌اند به اجبار انجام می‌دهند. در چنین شرایطی، عده‌ای با طرح ساماندهی و حذف شرکت‌ها مخالفت جدی دارند!

 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 105343

سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها

   • سالاری

    سلام تور خدا این طرح رو هرچه زودتر اجرایش کنی بخدا خسته شدیم خانواده ایثار گر هم هستم

   • زبل‌خان

    دستشان با شرکت در یک کاسه است

   • زبل‌خان

    دستشان با شرکت در یک کاسه است

   • محمد

    چی بنویسیم وقتی کسی صدایی ما نیروهای شرکتی نمیشنوه من راننده اموزش پرورش هستم با ماشین شخصی حقوقم امسال شده 5میلیون یک هفته مرخصی رفتم 2میلیون کم کردن نه مرخصی داریم نه عیدی نه سنوات نه اضافه کاری اگه اعتراض هم بکنیم میگن ناراحتی از فردا نیا جناب اقای لطیفی یکم به پائین دستت من کارگر بدبخت نیرو شرکتی یک نگاه بنداز چرا چوب قدرت نمایی شمارو ما بخوریم

   • بی نام

    حتما این شرکت‌ها برای شورای نگهبان منفعت دارد یا شرکت‌ از فرزندان آقا زاده ها هستند

   • مسعود

    این طرح تایید بشه دیگه کی دزدی کنه ؟کی از حقوق کارگر دزدی کنه ؟ کی ضرر می کنه این وسط ؟

   • لکستان

    اون کسی که سنگ میندازه تواین کارمنتظ باشه چی داره سرش میادخدا کنه خیر نبینی

   • ایران

    فشار اصلی را خود دولت به مجمع گذاشته برای جلوگیری از تصویب طرح دولت و جناب خود رییس جمهور به قول خود مردمی مخالف اصلی طرح است اقای رییسی منتظر باش تا بریم دوره بعد بهت ری بدیم

   • عباس عسکری

    سلام من میخام بدونم جمهوری اسلامی ایران برای همه ایرانیان یا برای عده ای خاص چرا قانونونی که به نفع ملت هست اجرایش نمکنید پس تا دیر نشده حق را به حقدار برسونید به خدا دیگه ازصبرمون به لبمون رسید

   • مرتضی

    با سلام از ماست که بر ماست آقا پدران ما رفتند جنگ شهید شدند مجروح شدند مفقودالاثر شدند که ما بشیم برده کسانی که پشت جبهه ها نشستند منتظر تمام شدن جنگ شدند که جیبشون بزرگتر بشه ما شرکتها با برده‌های زمان قدیم هیچ فرقی نمی‌کنیم فقط اسم برده عوض شده به شرکتی خدا ازشون نگذره بالاخره یه زمانی این طرح هم تصویب میشه.

   • غم باد

    این آقایانی که دفاع می کنند خودشون در این بخور بخور چند ساله شریکند خدا لعنتشون کنه

   • ناشناس

    سیاستهای کثیفی پشت همه مشکلات کشوروکارگران است که اگرذات درستکاری درکشورحاکم بودحال روزکشورومردم وکارگران این چنین نبود،،

   • سوزان

    متاسفم که برای در این کشور اسلامی برای فرزندان ایثارگر همه نوع امکانات و اجازه برای استخدامدرسمی وحود داره ولی ما که همیشه تلاش کرده ایم سهم مان اجبار شدن به کاری هست که مورد علاقه مان نیست. چون هرچی گیرمان امد باید قبول کنیم و حق انتخاب نداریم‌ شما ایثارگران باید جایی جوابگوی حق الناس باشید. فعلا در این دنیا راحت باشید.

   ارسال نظر