شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان تغییر کرد + عکس

با رای دیوان عدالت اداری شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان تغییر کرد

شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان تغییر کرد + عکس

به گزارش ۹ صبح؛ ر اساس جدید ترین اخبار منتشر شده توسط آموزش و پرورش، شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان تغییر کرد و محدودیت سنی برای پذیرش دانشگاه فرهنگیان تا سن ۴۰ سال افزایش یافت.

دیوان عدالت اداری دو مصوبه وزارت آموزش پرورش را ابطال کرد و مهمترین آن محدودیت سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان برداشته شد.

دیوان عدالت اداری به تازگی دو بخشنامه وزارت آموزش و پرورش را ابطال کرده است. دیوان عدالت اداری دو مصوبه وزارت آموزش و پرورش درباره سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان و مجوز جذب ۶ هزار معلم در آموزش و پرورش قرارداد کار معین از بخش‌های خاص را ابطال کرد. براساس بخشنامه دیگر که با ابطلال آن صورت می گیرد :محدودیت سنی آموزش و پرورش ورود به دانشگاه  فرهنگیان رفع شد.

بخشنامه نخست، مربوط به شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان است. در جدیدترین مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، داشتن حداکثر ۲۴ سال تمام (در سال۱۴۰۳)، برخورداری از سلامت جسمانی و روانی کامل و توانایی حسن انجام وظایف محوله، تعیین وضعیت نظام وظیفه، نداشتن اعتیاد به هر نوع مواد مخدر و… از جمله مهم‌ترین شرایط عمومی داوطلبان برای ورود به آموزش و پرورش تعیین شد.

کفاش گفت: دیوان عدالت اداری، مصوبه اخیر شورای عالی آموزش و پرورش برای سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان را باطل کرد و آموزش و پرورش نیز دفاع لازم را انجام داده است اما ظاهراً نتوانستند دیوان عدالت را اقناع کنند به این ترتیب از کنکور امسال به بعد دیگر شرط سن وجود نخواهد داشت چون رای دیوان هم قطعی است.

موضوع دیگر مربوط به مجوز جذب  ۶ هزار و ۳۸۲ نفر به صورت قرارداد کار معین برای تدریس در دوره ابتدایی است.

براساس مجوز سازمان اداری و استخدامی، وزارت آموزش و پرورش می‌تواند در مناطقی که دارای کلاس‌های با تراکم ۴۵ نفر یا بیشتر یا کلاس‌های متعدد فاقد معلم هستند به مدت یک سال افرادی را به عنوان آموزگار از میان اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان، سازمان مدارس صدرا وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی، مؤسسه آموزشی راهیان کوثر، طرح شهید بهنام محمدی وابسته به بسیج دانش‌آموزی کشور و سایر طرح‌های آموزشی و تربیتی همچون طرح مدارس امین با نظر ستاد حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش به کار گیرد.

دیوان عدالت اداری این مجوز را ابطال کرد

رأی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری بدین شرح است: به موجب تبصره ماده ۳۲ قانون مدیریت خدمات کشوری، سازمان اداری و استخدامی صرفاً می‌تواند به کارگیری افراد را با شرایط مندرج در تبصره تأیید کند و این سازمان اختیاری درخصوص تصریح جذب نیرو از مراجع خاص در مجوزهای صادره خود ندارد و بر همین اساس مجوز این سازمان که براساس آن به کارگیری نیرو در وزارت آموزش و پرورش محدود به جذب آن در مخازن سرمایه انسانی مراکز مشخصی شده و به محرومیت افراد دیگر از امکان بهره مندی از فرصت به کارگیری در آموزش و پرورش منجر شده، خلاف قانون و خارج از حدود اختیار است و ابطال می‌شود./اوج یادگیری

رای ابطال شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان در روزنامه رسمی کشور درج شد

رای ابطال شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان در روزنامه رسمی کشور درج شد و از کنکور ۱۴۰۳ اعمال خواهد شد، در نتیجه شرط پذیرش دانشگاه فرهنگیان تا ۴۰ سال خواهد بود.

تصویر منتشر شده از رای ابطال شرط سنی فرهنگیان توسط روزنامه کشور

ابطال شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان

منبع: راهبرد معاصر

دیگر رسانه ها

کدخبر: 105298

سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها

   • ناشناسس

    سلام جناب وزیر معلمین غیر انتفاعی از شما استدعا داریم سنوات خدمت در مدارس غیر انتفاعی را قبول کیند تابتوانیم درامتحان آموزش وپرورش که دادیم استخدام بشویم وحق مارا به اروگان های دیگر ند هید

   ارسال نظر