متروی تهران-پردیس بالاخره ساخته می‌شود

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته به زودی قرادادهای اجرا و تکمیل پروژه ریلی تهران-پردیس منعقد می‌شود.

متروی تهران-پردیس بالاخره ساخته می‌شود

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته به زودی قرادادهای اجرا و تکمیل پروژه ریلی تهران-پردیس منعقد می‌شود.

تکمیل پروژه‌های ریلی یکی از مهمترین پروژه‌هایی است که در کنار احداث مسکن در برنامه شرکت عمران شهرهای جدید است.

در این بین اتصال کلانشهر تهران به شهرهای جدید اطراف تهران از اولویت‌هایی مردم و البته دولت است که برنامه مطالعاتی بخشی از آنها در برنامه است و با تکمیل مطالعات، آغاز عملیات اجرایی و تکمیل آنها می‌تواند بخشی از مشکلات موجود را در سر راه تردد در مسیر شهرهای جدید به کلانشهر تهران برطرف کند.

هم‌اکنون شهر جدید پردیس به عنوان یکی از شهرهای اقماری مهم اطراف تهران با مشکلات رفت و آمدی روبه رو است که تکمیل این پروژه ریلی در شهر جدید پردیس می‌تواند به بخش عمده‌ای از تردد روزانه در مسیر تهران - پردیس و بالعکس پاسخ مناسب بدهد.

البته در شهر جدید مجلسی در استان اصفهان نیز بخشی از پروژه ریلی پیش رفته اما برای تکمیل آن نیاز است تا برخی از بخش‌های دست اندرکار فعالیت و عزم بیشتری داشته باشند.  

علیرضا جعفری مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، بخشی از پروژه‌های آن شرکت را در بخش تکمیل خطوط ریلی و قطارهای حومه‌ای تشریح کرد و گفت: مطالعات تکمیلی و قراردادهای پروژه ریلی تهران-پردیس منعقد شده است و مسیر تصویب شورای عالی ترافیک را طی می‌کند که چنانچه این مصوبه اخذ شود این پروژه آغاز خواهد شد.

شورای عالی ترافیک در وزارت کشور مستقر است و در این خصوص وزارت کشور تصمیم گیری خواهد کرد.  

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از دیگر پروژه‌های در حال اجرای شهرهای جدید را پروژه ریلی مجلسی به اصفهان به طول ۵۲ کیلومتر عنوان کرد و افزود: زیرسازی ۱۰ کیلومتر از این مسیر ریلی توسط شرکت عمران شهر جدید مجلسی انجام شده است. ادامه مسیر باید با مشارکت فولاد مبارکه و ذی‌نفعان مسیر از جمله شهرداران انجام و تامین مالی شود که پیگیری آنها در برنامه است.  

به گفته جعفری، تکمیل پروژه ریلی مجلسی- اصفهان نیازمند سرمایه‌گذاری حدود ۱۵ هزار میلیاردتومان است. در این پروژه، فولاد مبارکه باید ادامه مسیر زیرسازی را انجام بدهد تا شرکت عمران باقیمانده مسیر را به سرانجام برساند.

منبع: روز اقتصاد

دیگر رسانه ها

کدخبر: 105080

سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر