بادهای 120 روزه در منطقه سیستان شدت می‌گیرد

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها وزش بادهای 120 روزه سیستان شامل پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان شدت می‌گیرد.

بادهای 120 روزه در منطقه سیستان شدت می‌گیرد

بادهای ۱۲۰ روزه در منطقه سیستان شدت می‌گیرد

به گزارش عرشه آنلاین، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها وزش بادهای ۱۲۰ روزه سیستان شامل پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان شدت می‌گیرد.

 محسن حیدری با اشاره به صدور هشدار جوی سطح نارنجی توسط اداره‌کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان، گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها وزش بادهای ۱۲۰ روزه سیستان شامل پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان شدت می‌گیرد.

مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان افزود: از صبح دوشنبه تا بعد از ظهر چهارشنبه ۱۳ تا ۱۵ شهریورماه برای سیستان وزش باد شدید و گردوخاک و برای نقاط مستعد طوفان گردوخاک به ویژه صبح‌ها پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: در این مدت احتمال افزایش غبار و باد و گردوخاک برای زاهدان و مناطق مرکزی و جنوبی استان وجود دارد.

حیدری گفت: توصیه می‌شود مردم به نکات بهداشتی و استفاده از ماسک در زمان غبارآلود شدن هوا توجه کرده و از ترددهای غیرضروری در فضای باز در زمان غبارآلود شدن هوا خودداری کنند و رعایت حداکثری مقررات رانندگی در جاده‌‌های زابل- نهبندان و زاهدان- زابل مورد تاکید است.

مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان اضافه کرد: همچنین توصیه می‌شود از کار در ارتفاع پرهیز و از گلخانه‌ها محافظت شود و برای کاهش خسارات احتمالی تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

منبع: تسنیم

 

منبع: همشهری آنلاین

دیگر رسانه ها

کدخبر: 104488

سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر