بخشنامه جنجالی آموزش و پرورش درباره گزینش اعتقادی و سیاسی معلمان و کارکنان صادر شد

/:تمامی افراد مشغول به کار در سیستم آموزش پرورش و مدارس غیر دولتی گزینش می شوند

بخشنامه جنجالی آموزش و پرورش درباره گزینش اعتقادی و سیاسی معلمان و کارکنان صادر شد

وزارت آموزش و پرورش دستورالعمل جدیدی صادر کرد. تمامی افراد مشغول در وزارت آموزش و پرورش  باید گزینش شوند! وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد تمامی افراد مشغول به کار در این وزارتخانه حتی مدارس غیردولتی باید از نظر «اعتقادی و سیاسی» گزینش شوند. وزارت آموزش و پرورش  همچنین  بر عدم بکارگیری نیروهای بدون گزینش در مدارس غیردولتی تاکید کرد.  

جزییات دستورالعمل جدید  وزارت آموزش و پرورش  را در عرشه آنلاین بخوانید :

تمامی افراد مشغول در آموزش و پرورش باید گزینش شوند!

رئیس هسته گزینش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تمامی افراد مشغول به کار در این وزارتخانه حتی مدارس غیردولتی باید از مرحله گزینش عبور کنند، گفت: به دلیل حساسیت بالای شغل معلمی گزینش در محورهای اخلاقی، اعتقادی و سیاسی اعلام نظر می‌کند و گزینش علمی این افراد قبل از این مرحله اتفاق می‌افتد

رئیس هسته گزینش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تمامی افراد مشغول به کار در این وزارتخانه حتی مدارس غیردولتی باید از مرحله گزینش عبور کنند، گفت: به دلیل حساسیت بالای شغل معلمی گزینش در محورهای اخلاقی، اعتقادی و سیاسی اعلام نظر می‌کند و گزینش علمی این افراد قبل از این مرحله اتفاق می‌افتد.

سیدحسین داود الموسوی روز پنجشنبه در دومین روز از همایش آموزشی و توجیهی روسای ادارات مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی در اردوگاه شهید باهنر تهران گفت: برای تربیت و پرورش دانش‌آموزان متعهد و متدین باید در جذب نیروی انسانی دقت بیشتری کرد.

با اشاره به اینکه آموزش و پرورش مجموعه‌ای است که بیش از ۵۰ میلیون مخاطب دارد، اضافه کرد: از این مجموعه بزرگ باید در جهت هم‌افزایی و پیشبرد اهداف نظام تعلیم و تربیت بهره جست.

رئیس هسته گزینش وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر استفاده‌ بهینه از ظرفیت کم‌نظیری که دانش‌آموزان، اولیای آنان و همکاران فرهنگی را دربرمی‌گیرد، تصریح کرد: فرایندهای ما در کل کشور باید با یک وحدت رویه پیش رود و به شکل هماهنگ و منسجم عمل شود.

تاسیس هسته گزینش با فرمان حضرت امام خمینی

الموسوی با اشاره به تاسیس هسته گزینش با فرمان حضرت امام خمینی(ره) در سال ۶۱، یادآورشد: هسته گزینش برای جلب رضایت مردم سعی دارد نیروهای انسانی را که یکی از مهم‌ترین ارکان وزارت آموزش و پرورش هستند، به بهترین شکل انتخاب و وارد مجموعه کند.

رئیس هسته گزینش وزارت آموزش و پرورش بر عدم بکارگیری نیروهای بدون گزینش در مدارس غیردولتی تاکید کرد.

کمبود شدید نیروی انسانی آموزش و پرورش در پنج استان

این درحالیست که قاسم احمدی لاشکی، رئیس ستاد مرکزی سی و هفتمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش اظهار کرد: ما در حال تدوین کتاب اجلاس سی و هفتم در ۱۰ موضوع ارائه شده در این اجلاس هستیم. این موضوعات ریل‌گذاری شده و آنها را به روسای آموزش و پرورش و مدیران اعلام می‌کنیم تا اجرایی شود.

وی از کمبود شدید نیروی انسانی آموزش و پرورش به عنوان یکی از موضوعات مطرح شده در اجلاس سی و هفتم خبر و توضیح داد: مثلا در چند استان کمبود شدید نیروی انسانی داریم. برای مثال در سیستان و بلوچستان، اصفهان، خراسان رضوی، تهران و خوزستان کمبود شدید نیروی انسانی داریم که قطعا باید سناریوی متفاوتی برای این استان‌ها پیش‌بینی کنیم.

لاشکی توضیح داد: در برخی استان‌ها ممکن است آمار جمعیتی نیروی انسانی به اندازه لازم باشد و ما خیلی مشکل نداشته باشیم. در برخی استان‌ها حتی شاید مازاد نیرو داشته باشیم. باید این تراز را هماهنگ کنیم و برای هر استان متناسب با نیاز، جدب نیرو داشته باشیم. در کتاب اجلاس اینها را ابلاغ می‌کنیم.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش، درباره فرآیند برگزاری اجلاس سی‌وهفتم نیز توضیح داد: سال گذشته از سران سه قوه، رئیس دو قوه سخنران اجلاس بودند که به اهمیت جلسه اضافه می‌کرد اما امسال سعی شد که بتوانیم نظر مدیران آموزش و پرورش را جلب کنیم و مدیران آموزش و پرورش کشور تشکر داشتند که همه توانستند نظر دهند و مشارکت داشته باشند.

وی افزود: امسال ما حتی رئیس مجلس دانش آموزی را هم در اجلاس دعوت کردیم. وی در جلسات اظهار نظر کرد و این یعنی دیده شدن مدیران و روسای آموزش و پرورش و حتی ما از خیرین مدرسه ساز هم دعوت کردیم. در مجموع مخاطبین ما که مدیران و روسای آموزش و پرورش بودند غالبا اجلاس امسال را موثر دیدند. ریل گذاری خوبی برای سال تحصیلی جدید انجام شد. ضعف‌ها و قوت‌ها بررسی شد و برای اول مهر ۱۴۰۲ ضعف‌ها را بیشتر بررسی می‌کنیم.

تقویت 5 هزار مدرسه دولتی در سال جاری

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش همچنین از انتخاب ۵۰۰۰ مدرسه دولتی به عنوان نمونه برای اجرایی‌سازی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش خبر و ادامه داد: یکی از اصلی‌ترین مطالبات رهبر انقلاب تقویت مدارس دولتی است. در همین راستا ۵۰۰۰ مدرسه به عنوان نمونه برای اجرایی‌سازی سند تحول بنیادین انتخاب شدند تا امسال تقویت شوند. امیدواریم برای سال آینده برنامه‌ای جامع تدوین خواهد شد تا تمامی مدارس را شامل شود.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 104083

سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر