خبر خوش آموزش و پرورش برای معلمان | تامین مسکن معلمان و بازنشستگان فرهنگی کلید خورد

وزارت آموزش و پرورش جزئیات تامین مسکن معلمان و بازنشستگان فرهنگی و پرستاران را اعلام کرد.

خبر خوش آموزش و پرورش برای معلمان | تامین مسکن معلمان و بازنشستگان فرهنگی کلید خورد

استاندار هرمزگان گفت: آموزش و پرورش هرمزگان و دانشگاه علوم پزشکی استان احداث و تامین مسکن معلمان و پرستاران را با جدیت پیگیری کنند.

مهدی دوستی، استاندار هرمزگان در جلسه شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان، با اشاره به آغاز فصل امتحانات نهایی دانش‌آموزان و تأثیر ۴۰ درصدی نمرات سوابق تحصیلی در کنکور، اظهارداشت: از ماه‌های گذشته تمهیدات لازم جهت برگزاری هر چه بهتر امتحانات اندیشیده شده و سیستم‌های سرمایشی، دوربین و راکت‌های بازرسی در تمام حوزه‌های امتحانی مهیا است.

دوستی افزود: با توجه به مسافت استان، برای اینکه تردد دانش‌آموزان جهت رسیدن به حوزه‌های امتحانی را کاهش دهیم تعداد حوزه‌ها افزایش پیدا کرده است تا این امتحانات که می‌تواند سهم آینده‌ی استان از کرسی‌های دانشگاه‌های برتر و مدیریت‌ها را مشخص کند به نحو مطلوبی برگزار شود.

نماینده عالی دولت تاکیدکرد: فرمانداران موظفند در دوره برگزاری امتحانات نهایی تمام امکانات دستگاه‌های دولتی به ویژه امکانات نقلیه را برای ایاب و ذهاب دانش‌آموزان پای کار بیاورند تا هیچ دانش‌آموزی امکان حضور در حوزه‌ی امتحانی را از دست ندهد و کلیه‌ی امکانات دستگاه‌های اجرایی در روزهای برگزاری آزمون باید در اختیار آموزش و پرورش باشد.

دوستی با اشاره به اعتبار موردنیاز برای تکمیل و بهره‌برداری پروژه‌های نوسازی مدارس، گفت: با اعتبارات استانی نمی‌توان به تنهایی پرونده‌ی توسعه و تجهیز مدارس را بست بر همین اساس به یک کار جهادی در این حوزه نیاز داریم تا با تمرکز تحول بزرگی را رقم بزنیم بر همین اساس در هفته جاری نشست‌هایی با حضور مسئولان نوسازی برگزار خواهیم کرد و در خردادماه نیز همایش بزرگی با حضور مدیران صنایع، شرکت‌ها، بنگاه‌های اقتصادی و خیرین برگزار خواهد شد تا گام محکمی در بحث مدرسه‌سازی راه بیافتد.

استاندار هرمزگان با اشاره به راه‌اندازی هنرستان‌های تخصصی در نقاط مختلف استان و تاکید بر لزوم اصلاح سرفصل‌های درسی این هنرستان‌، گفت: بنا بر این است که برای هر کدام از هنرستان‌های تخصصی یک قیم مشخص شود و صنایع مسئولیت راهبری تخصصی آن‌ها را بر عهده بگیرند چزا ما قرار است به عنوان مثال در هنرستان فولاد یک دیپلمه‌ی فولادی تربیت کنیم که فردای فارغ التحصیلی به دلیل رفت و آمدهایی که در این صنعت داشته و به دلیل کسب تجربه‌ی عملی بتواند مشغول به کار شود.

استاندار هرمزگان، همچنین اداره کل شیلات هرمزگان را موظف کرد که ظرف ۱۵ روز آینده برنامه عملیاتی خود را برای تجهیز هنرستان شیلات در شهرستان سیریک ارائه کرده و تا اول شهریور ماه آن را عملیاتی کند.

نماینده عالی دولت در هرمزگان با اشاره به آغاز کاشت ۱۹۵ هزار نهال خرمای مجول در بشاگرد تصریح‌کرد: برای تحقق هدفگذاری برداشت ۳۰ هزار تن خرما در بشاگرد به بیش از ۴ هزار نیروی انسانی نیاز است بنابراین لازم است هنرستان‌های تخصصی کشاورزی در شهرستان بشاگرد توسعه پیدا کند.

استاندار هرمزگان احداث هنرستان نفت را یکی از مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان معرفی کرد و گفت: با مشارکت وزارت نفت بایست هنرستان تخصصی نفت و صنایع پایین دستی در جاسک احداث شود و از این طریق جاسک می‌تواند به قطب تربیت نیروی انسانی صنعت نفت تبدیل شود.

دوستی، با اشاره به زحمات معلمان و پرسنل بهداشت و درمان در جامعه، بر لزوم تلاش برای خانه‌دار شدن این اقشار تاکید کرد و گفت: اداره کل آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی به عنوان عضو میهمان باید در شورای مسکن حضور داشته باشند و به صورت هفتگی از روند تلاششان برای احداث مسکن فرهنگیان و پرستاران گزارش دهند.

استاندار هرمزگان عنوان‌ کرد: فرصت نهضت ملی مسکن باید به درستی مورد استفاده قرار گیرد بر همین اساس آموزش و پرورش و علوم پزشکی باید خودشان به سراغ پرسنل بروند و آن‌ها با تسهیل‌گری در شرایط برای استفاده از این فرصت ترغیب کنند.

استاندار هرمزگان در پایان خطاب به مدیرکل ورزش و جوانان دستور داد: باید در تمام شهرستان‌ها استخر و سالن‌های ورزشی جهت استفاده‌ی دانش‌آموزان و معلمان اختصاص داده شود و در این راستا تمام ادارات دولتی که دارای این امکانات هستند باید مشارکت کامل داشته باشند.

دیگر رسانه ها

ارسال نظر