زمان اعلام افزایش حقوق و دستمزد 1402 | حداقل حقوق و دستمزد کارگران چقدر می‌شود؟

زمان اعلام افزایش حقوق و دستمزد 1402 در جلسه شورای عالی کار مشخص شد. در این جلسه، آخرین چانه‌زنی‌های مزدی گروه‌های کارگری و کارفرمایی برای تعیین دستمزد پیش از پایان سال 1401 رقم خواهد خورد.

زمان اعلام افزایش حقوق و دستمزد 1402 | حداقل حقوق و دستمزد کارگران چقدر می‌شود؟

سیصد و چهاردهمین نشست شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارفرمایی، کارگری و دولت بعدازظهر امروز «یکشنبه، ۲۸ اسفندماه ۱۴۰۱» به منظور تعیین حداقل حقوق و دستمزد سال ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

سیصد و سیزدهمین نشست شورای عالی کار با حضور وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اقتصاد، صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان گروه کارگری و کارفرمایی برگزار شد.

بیشتر بخوانید: خبر مهم از جلسه دستمزد ۱۴۰۲ | حقوق کارگران ۲۴ درصد افزایش می‌یابد + جزییات

در این نشست میزان هزینه سبد معیشت کارگران و تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۲ میان نمایندگان کارفرمایی، کارگری و دولت مورد بحث و مذاکره قرار گرفت و مقرر شد میزان حداقل حقوق و دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۲ در  سیصد و چهاردمین نشست شورای عالی کار بعدازظهر نهایی شود.

نشست قبلی شورای عالی کار، ۲۶ اسفند ماه برگزار شد و علیرغم آنکه پیش‌بینی می شد رقم دستمزد در ساعات پایانی شب تعیین شود، به دلیل برخی اختلاف نظرها در خصوص افزایش میزان دستمزد بدون نتیجه پایان یافت.

نشست شورای عالی کار برای تصمیم‌گیری نهایی در خصوص رقم دستمزد ۱۴۰۲، عصر امروز با حضور شرکای اجتماعی برگزار می‌شود و آخرین چانه‌زنی‌های مزدی گروه‌های کارگری و کارفرمایی برای تعیین دستمزد پیش از پایان سال رقم خواهد خورد.

دیگر رسانه ها

ارسال نظر