آغاز واریز سود سهام عدالت از امروز/ هر نفر چقدر سود می گیرد؟

رای افرادی که سهام یک میلیون تومانی داشتند یک میلیون و ۳۵۶ هزار تومان و برای افرادی که سهام ۵۳۲ هزار تومانی داشتند ۷۲۱ هزار تومان واریز خواهد شد.

آغاز واریز سود سهام عدالت از امروز/ هر نفر چقدر سود می گیرد؟

سهام عدالت از امروز پرداخت می شود ؟ هر نفر چقد سود سهام عدالت می گیرد ؟سهام عدالت یک نوع یارانه از سمت دولت برای مردم است. سهام عدالت یکی از پر بحث ترین موضوعات در طی چند سال اخیر بوده است.  برای افرادی که سهام یک میلیون تومانی داشتند یک میلیون و ۳۵۶ هزار تومان و برای افرادی که سهام ۵۳۲ هزار تومانی داشتند ۷۲۱ هزار تومان واریز خواهد شد.

رئیس سازمان بورس اعلام کرد: در این مرحله برای افرادی که سهام یک میلیون تومانی داشتند یک میلیون و ۳۵۶ هزار تومان و برای افرادی که سهام ۵۳۲ هزار تومانی داشتند ۷۲۱ هزار تومان واریز خواهد شد.

عشقی افزود: سایر افراد هم متناسب با سهامی که دارند سود دریافت خواهند کرد.

در حال حاضر تعداد زیادی از افراد سهام عدالت ندارند .  سهام عدالت به منظور فقر زدایی و اجرای عدالت اجتماعی راه اندازی شد. 

مبلغ  ۲۵۵ هزار تومان برای سهامداران یک میلیون تومانی و مبلغ ۱۳۵ هزار تومان برای سهامداران ۵۳۲ هزار تومانی توسط شرکت‌های غیربورسی به حساب سهامداران سهام عدالت واریز می‌شود.

سود عملکرد شرکت‌های غیربورسی مربوط به سال‌های ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ و نیز باقیمانده سود تخصیص داده‌نشده مربوط به سنوات قبل از آزادسازی (قبل از ۱۳۹۹)، به حساب سهامداران سهام عدالت واریز می‌شود.

بیشتر بخوانید: خبر مهم برای سهامداران بورسی و غیربورسی سهام عدالت | جدول زمان‌بندی واریز سود سهام عدالت منتشر شد + عکس

سازمان خصوصی سازی امروز «چهارشنبه 24 اسفند 1401» با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با عنایت به مصوبه شورای عالی بورس مبنی بر واریز باقیمانده سود سهام عدالت نزد این سازمان به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، بدین وسیله به آگاهی کلیه سهامداران محترم می رساند، «سود عملکرد شرکتهای غیربورسی مربوط به سال‌های 1398، 1399 و 1400 » و همچنین «باقیمانده سود تخصیص داده‌نشده مربوط به سنوات قبل از آزادسازی (قبل از 1399)» جهت واریز به حساب سهامداران محترم سهام عدالت به حساب شرکت مذکور واریز شده است.

بنابراین شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه همزمان با واریز مرحله دوم سود سهام مربوط به عملکرد سال 1400 شرکت‌های بورسی سهام عدالت، سود سهام نزد این سازمان را نیز به حساب سهامداران محترم واریز خواهد کرد.

بر این اساس، از کل مبلغ واریزشده توسط شرکت مذکور، مبلغ  255 هزار تومان برای سهامداران یک میلیون تومانی و مبلغ 135 هزار تومان برای سهامداران 532 هزار تومانی، مربوط به سود واریزشده توسط سازمان خصوصی‌سازی است.

دیگر رسانه ها

ارسال نظر