خبر مهم برای سهامداران بورسی و غیربورسی سهام عدالت | جدول زمان‌بندی واریز سود سهام عدالت منتشر شد + عکس

جدول زمان‌بندی واریز سود سهام عدالت منتشر شد. سهامدارانی که سجامی نیستند، می‌توانند تا آخر هفته ثبت‌نام کنند (سجامی شوند) و کل سود‌های دوره قبل را دریافت کنند.

خبر مهم برای سهامداران بورسی و غیربورسی سهام عدالت | جدول زمان‌بندی واریز سود سهام عدالت منتشر شد + عکس

دومین مرحله سود سهام عدالت اوایل هفته آینده واریز خواهد شد و بنابر اعلام شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، سهامدارانی که سجامی نیستند، می‌توانند تا آخر هفته ثبت‌نام کرده و کل سود‌های دوره قبل را دریافت کنند.

رئیس سازمان بورس، مجید عشقی از زمان احتمالی واریز مرحله دوم سود سهام عدالت خبر داد؛ سود سهام عدالت عملکرد سال ۱۴۰۰ شرکت‌ها که مرحله نخست واریزی آن ۳۰ آذر بود و در همان زمان وعده واریز مابقی سود این سهام تا پایان سال داده شده بود.

بیشتر بخوانید: زمان قطعی واریز مرحله دوم سود سهام عدالت | سود سهام عدالت ۴ میلیون تومان شد؟

در ۲۹ آذرماه، مجید عشقی، رئیس سازمان بورس گفته بود، دومین مرحله سود سهام عدالت سال ۱۴۰۱ تا پایان سال به حساب مردم واریز خواهد شد.

عشقی در ادامه بحث زمان واریز سود سهام عدالت گفته است: از مجموع شرکت‌های سبد سهام عدالت، برخی شرکت‌ها هنوز سود را واریز نکرده‌اند، با این شرکت‌ها همچون فولاد، مارون و... صحبتی در خصوص واریز هرچه سریع‌تر سود داشته‌ایم. فکر می‌کنم تا سه شنبه واریز‌های آن‌ها انجام بشود، البته انجام محاسبات لازم نیز زمانی را صرف خواهد کرد و احتمالا تا شنبه یا یکشنبه هفته آینده سود سهام عدالت واریز می‌شود.

سود سهام عدالتی که با توجه به تنوع پرتفوی افراد، مبلغ واریزی سود در مرحله اول برای آن‌ها متفاوت بود. سهامدارانی که پرتفوی سهام عدالت ۴۵۲، ۴۹۲ و ۵۳۲ هزار تومان داشتند به ترتیب ۵۱۰، ۵۵۵ و ۶۰۰ هزار تومان و افرادی که پرتفوی یک میلیون تومانی در اختیار داشتند، مبلغ یک میلیون و ۱۲۸ هزار تومان سود علی‌الحساب دریافت کردند.

اما میزان واریزی سود سهام عدالت در مرحله دوم چقدر است؟ در همین خصوص آقای عشقی رئیس سازمان بورس پیش از این گفته بود، دومین مرحله سود سهام عدالت سال ۱۴۰۱ به همان مقدار مرحله اول است.

البته که تاکنون در خصوص مبلغ دقیق واریزی عددی مشخص اعلام نشده است  و این مبلغ بستگی به عملکرد شرکت ها در واریز سود دارد. سودی که بنابر اعلام شرکت سپرده گذاری مرکزی، در صورت نهایی شدن زمان واریز تنها از طریق سجام پرداخت خواهد شد و نیاز به مراجعه به هیچ سامانه و یا مکان خاصی نیست و سهامداران باید در این زمینه مراقب سودجویان باشند.

سودجویانی که سرهنگ کارآگاه علی حسینی در رابطه با آنها گفت: مجرمان سایبری با ارسال پیامک‌هایی تحت عنوان سهام عدالت با سرقت اطلاعات حساب‌های بانکی شهروندان اقدام به برداشت از حساب یا سوء‌استفاده از حساب‌های بانکی افراد می‌کنند.

او می‌گوید: با کلیک کاربر روی لینک ارسال‌شده، دستگاه قربانی هک شده و کلاهبرداران می‌توانند به پیامک‌های دریافتی و لیست مخاطبین دسترسی پیدا کنند. در ادامه، علاوه بر دسترسی به رمز‌های پویا به منظور خالی کردن حساب بانکی، پیامک جعلی را به تمامی مخاطبان قربانی ارسال می‌کنند.

به گفته او، پیامک‌های معتبر با سرشماره مخصوص ارسال می‌شوند. پیامک‌های حاوی لینک با سرشماره‌های شخصی، بدون شک پیامک جعلی و کلاهبرداری است.

همچنین مدیر پرداخت سود سپرده گذاری مرکزی آقای حسین قشمی پیش از این گفته بود: شماره شبای نامعتبر، حساب بانکی مسدود، راکد، مشترک (دو امضا)، ارزی و بلندمدت از مهم‌ترین دلایلی است که باعث می‌شود سود به حساب سهامداران سهام عدالت واریز نشود.

زمان واریز سود سهام عدالت شرکت‌های غیربورسی

واریز مرحله دوم سود سهامی عدالتی، با سود شرکت‌های غیربورسی همراه است. در همین راستا مجید عشقی در پاسخ به سوالی در خصوص زمان واریز سود سهام عدالت شرکت‌های غیر بورسی گفت: سود شرکت‌های غیر بورسی سهام عدالت هم با همین سود‌ها پرداخت خواهد شد.

رئیس سازمان خصوصی سازی حسین قربان‌زاده هم در خصوص میزان مبلغ واریز سود شرکت‌های غیربورسی سهام عدالت اظهار کرده است: حدود ۶۷ هزار میلیارد ریال مجموع سود شرکت‌های غیر بورسی سهام عدالت است که با تجمیع با سود شرکت‌های بورسی که از سوی شرکت سپرده‌گذاری بورس انجام می‌گیرد، پرداخت خواهد شد.

اما بنابر اعلام سپرده گذاری مرکزی، سهامدارانی که سجامی نیستند، می‌توانند تا آخر هفته ثبت‌نام کنند (سجامی شوند) و کل سود‌های دوره قبل را دریافت کنند. همچنین مرکز تماس سپرده‌گذاری مرکزی با شماره ۱۵۶۹ آماده پاسخگویی به سوالات سهامداران است.

حالا باید منتظر ماند و دید سود مرحله دوم سهام عدالت دقیقا در چه روزی و  با چه میزانی واریز می‌شود و سازمان بورس با شرکت‌هایی که در واریز سود سهام عدالت کوتاهی می‌کنند چه برخوردی می‌کند. 

سود سهام عدالت

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیگر رسانه ها

ارسال نظر