زمان عرضه و قیمت «کیا اپتیما» در بورس کالا

از میان ۹ مدل خودروی وارداتی کوشا خودرو، در ابتدا کیا K5 عرضه می شود و در حال حاضر زمان عرضه و قیمت پایه آن مشخص شده است.

منابع آگاه می گویند که از میان ۹ مدل خودروی وارداتی کوشا خودرو، در ابتدا کیا K۵ عرضه می شود و در حال حاضر زمان عرضه و قیمت پایه آن مشخص شده است.

هنوز به صورت رسمی بورس کالا و شرکت کوشا خودرو برنامه فروش کیا K۵ را اعلام نکرده اند. اما منابع آگاه می گویند که تا پایان هفته جاری نام K۵ و قیمت آن در تابلو بورس کالا درج می شود. وزارت صمت هم وعده داده بود که در هفته پایانی دی ۱۴۰۱، اولین خودروهای وارداتی به تابلو بورس می رسند.

پیگیری های خبرنگار ما از منابع آگاه نشان می دهد که در گام نخست کیا K۵ توسط کوشا خودرو در بورس کالا به فروش می رسد. بر اساس شنیده ها قیمت پایه کیا K۵ مدل ۲۰۲۳ در بورس کالا دو میلیارد و ۱۷۷ میلیون تومان خواهد بود.

نام خودرو :   قیمت پایه بورس کالا (تومان)

کیا K۵ مدل ۲۰۲۳  :  ۲.۱۷۷.۰۰۰.۰۰۰

در صورت صحت این عدد، متقاضیان می توانند بزودی عدد پیشنهادی خود را به بورس کالا اعلام کنند. لذا باید توجه داشت که این عدد مربوط به قیمت پایه بوده و هزینه های جانبی بیمه، عوارض، مالیات و… بر عهده مشتریان است.

هنوز به صورت قطعی مشخصات فنی و امکانات کیا K۵ کوشا خودرو مشخص نشده است. همچنین وزارت صمت جزئیات تعرفه ها، تعداد فیش های اسقاط و… را رسانه ای نکرده و مشخص نیست که در صورت صحت عدد فوق، مبنای محاسبه به چه شکلی بوده است.

پیگیری خبرنگار ما از وزارت صمت نشان می دهد که برنامه عرضه کیا K۵ در بورس کالا مطرح شده است و احتمالاً بر اساس بازه زمانی اعلام شده، این خودرو به تابلو بورس می رسد. اما برخی مدیران وزارت صمت می گویند که شاید عدد دو میلیارد و ۱۷۷ میلیون تومان تغییر کند و به خاطر تصمیم گیری های لحظه آخری، کیا K۵ با قیمتی به نسبت کمتر وارد تابلو وارد شود.

منبع: اسب بخار

دیگر رسانه ها

ارسال نظر