هشدار جدی درباره قطعی گاز در خراسان جنوبی

سخنگوی ستاد مدیریت مصرف انرژی خراسان جنوبی بیان کرد: افت فشار در شبکه توزیع و خطوط انتقال، هشدار بزرگی برای احتمال قطعی گاز است.

هشدار جدی درباره قطعی گاز در خراسان جنوبی

سخنگوی ستاد مدیریت مصرف انرژی خراسان جنوبی بیان کرد: افت فشار در شبکه توزیع و خطوط انتقال، هشدار بزرگی برای احتمال قطعی گاز است.

علیرضا عباس زاده، امروز دوشنبه ۲۶ دی در یک گفتگوی رسانه‌ای اظهار کرد: به دلیل برودت و سرمای شدید هوا و بالا بودن میزان مصارف، افت فشار در شبکه انتقال گاز را شاهد هستیم.

وی تصریح کرد: کل استان در شرایط افت فشار قرار دارد و خطر قطعی گاز همه مناطق خراسان جنوبی را تهدید می‌کند.

معاون استاندار خراسان جنوبی با اشاره به هشدارهای هواشناسی مبنی بر پایداری شرایط موجود تا انتهای هفته، اظهار کرد: تأکید همواره ما بر رعایت صرفه جویی در مصرف گاز است.

عباس زاده ادامه داد: در حال حاضر کلیه صنایع به ویژه صنایع بزرگ ما از سوخت جایگزین استفاده می‌کنند و از مدار مصرف گاز خارج شده‌اند، بنابراین تأکید ما بر صرفه جویی در مصرف در بخش خانگی است.

وی یادآور شد: همه تعطیلی‌ها، برنامه ریزی‌ها و تمهیدات، صرفاً به جهت حفظ گرمایش بخش خانگی است؛ با عنایت به ماندگاری موج سرما، از مردم تقاضا داریم با پیوستن به پویش هر خانه، یک اتاق گرم و خانه گرم برای همه، تمام همت خود را برای صرفه جویی در مصرف به کار گیرند.

سخنگوی ستاد مدیریت مصرف انرژی خراسان جنوبی با اشاره به حضور خود در مرکز دیسپچینگ شرکت گاز خراسان جنوبی، گفت: از نظر تأمین گاز هیچ مشکلی نداریم اما شرایط همچنان سخت و شکننده است؛ در حال حاضر گاز تمام مشترکین به جز در یک روستا وصل است.

عباس زاده با تأکید بر تمهیدات صورت گرفته در راستای تأمین سوخت جایگزین، اظهار کرد: هیچ جای نگرانی از بابت سوخت جایگزین نیست.

وی با اشاره به رصد لحظه‌ای خطوط توسط کارشناسان مرکز کنترل شرکت گاز، گفت: به محض مشاهده کوچکترین اختلال و افت شدید فشار، مورد به مدیران و مردم هشدار داده می شود تا فرمانداران شرایط را برای تأمین سوخت جایگزین و توزیع نفت سفید در مناطق مهیا کنند.

معاون استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه ملاک تعطیل شدن حوزه‌های مختلف نیست بلکه اصل بر عدم استفاده از گاز است، خاطرنشان کرد: فعالیت هر مجموعه‌ای با استفاده از سوخت جایگزین، مانعی ندارد.

عباس زاده از مردم خواست موارد از تخلف را برای پیگیری گزارش کنند.

وی یادآور شد: با عنایت به این که عمده ترین و تنها مشترکین ما در حال حاضر در بخش خانگی هستند، لذا از همه انتظار داریم با رعایت صرفه جویی کمک کنند تا این شرایط سخت را با کمترین مشکل و بدون قطعی پشت سر بگذاریم.

منبع: ايسنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر