واریز سهمیه بنزین آذرماه | کدام رانندگان 40 لیتر سهمیه جبرانی دریافت می‌کنند؟

سهمیه بنزین دارندگان وسایل نقلیه به همراه سهمیه جبرانی ناشی از حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت، امشب در کارت‌های هوشمند سوخت شارژ خواهد شد.

واریز سهمیه بنزین آذرماه | کدام رانندگان 40 لیتر سهمیه جبرانی دریافت می‌کنند؟

سهمیه بنزین آذرماه به همراه سهمیه جبرانی مصوبه هیئت دولت امشب به کارت سوخت خودروهای شخصی واریز می‌شود.

سهمیه بنزین دارندگان وسایل نقلیه به همراه سهمیه جبرانی ناشی از حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت، امشب در کارت‌های هوشمند سوخت شارژ خواهد شد.

ساعت ۲۴ امشب، نهمین مرحله واریز سهمیه بنزین خودروها و موتورسیکلت‌های ناوگان عمومی و شخصی در سال ۱۴۰۰ به کارت سوخت این دسته از رانندگان انجام می‌شود.

گفتنی است؛ با توجه به حمله سایبری که اخیراً به سامانه هوشمند سوخت انجام شد، این سهمیه نسبت به ماه‌های گذشته دارای تفاوت‌هایی است زیرا هیئت وزیران یک سهمیه جبرانی را با قیمت هر لیتر هزار و ۵۰۰ تومان در نظر گرفته است.

بر این اساس، سهمیه سوخت دارندگان وسایل نقلیه طبق جدول زیر واریز می‌شود.

- سواری شخصی بنزینی ۷۰ لیتر

- سواری شخصی دوگانه سوز۴۰ لیتر

- تاکسی بنزینی۴۳۰ لیتر

- تاکسی دوگانه سوز۲۳۰ لیتر

- موتورسیکلت۳۰ لیتر

- وانت کم مصرف بنزینی۱۶۰ لیتر

- وانت کم مصرف دوگانه سوز۷۰ لیتر

- وانت پرمصرف بنزینی۳۱۰ لیتر

- وانت پرمصرف دوگانه سوز۱۳۰ لیتر

- آمبولانس۵۳۰ لیتر

به گفته جلیل سالاری، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران سهمیه جبرانی ساعت سه و نیم بامداد به کارت‌های سوخت واریز خواهد شد.

بر اساس مصوبه هیئت وزیران، علاوه بر سهمیه ثابت شرح داده شده در جدول بالا، ساعت ۲۴ امشب، سهمیه های جبرانی نیز طبق جدول زیر در کارت سوخت دارندگان وسایل نقلیه شارژ می شود.

- خودروهای سواری شخصی و مدل بالا، سواری و مدل بالا جانبازان و معلولین، مسافربر شخصی، آموزشگاه های رانندگی، آژانس و دستگاه های عمومی، وانت کم مصرف، وانت پرمصرف (دوگانه سوز و LPG) و کامیون (دوگانه سوز و LPG) ۱۰ لیتر

- موتورسیکلت ۵ لیتر

- خودروهای سواری عمومی (دوگانه سوز و LPG)، تاکسی و تاکسی ون (دوگانه سوز و LPG)، خطی بین شهری (دوگانه سوز و LPG)، وانت پرمصرف و کامیون (بنزین سوز) ۲۰ لیتر

- خوردوهای سواری عمومی (بنزین سوز)، تاکسی (بنزین سوز)، خطی بین شهری (بنزین سوز)، آمبولانس (بنزین سوز، دوگانه سوز و LPG) ۳۰ لیتر

- اتوبوس، تاکسی ون (بنزین سوز) و مینی بوس (بنزین سوز) ۴۰ لیتر.

بامداد جمعه ۲۴ آبان سال گذشته، بنزین سهمیه‌بندی شد و قیمت این فرآورده نفتی به صورت سهمیه‌ای (۶۰ لیتر ماهانه برای خودرو‌های شخصی) در هر لیتر ۱۵۰۰ تومان و به صورت آزاد ۳۰۰۰ تومان تعیین شد. طبق اعلام وزارت نفت، از محل اجرای این طرح در طول یک سال، ۳۱ هزار میلیارد تومان درآمد کسب می‌شود که این مبلغ به مردم تعلق می‌گیرد.

دیگر رسانه ها

ارسال نظر