فوری/ کاهش چشمگیر قیمت دلار در اولین روز هفته (21 آبان 1401)

ریزش قیمت دلار درحالی است که بازار ارز تهران در دو روز اخیر شاهد تنش های سیاسی ایران و غرب بر سر برنامه هسته ای بوده است

فوری/ کاهش چشمگیر قیمت دلار در اولین روز هفته (21 آبان 1401)

 روند کاهشی قیمت دلار که از هفته گذشته آغاز  شده به اولین روز هفته جاری رسید نرخ دلار امروز شنبه ۲۱ آبان ماه در مقایسه با عصر پنج شنبه هفته گذشته بیش از ۶۰۰ تومان ریزش کرد.

 زمزمه های از احتمال صدور یک قطعنامه

ریزش قیمت دلار درحالی است که بازار ارز تهران در دو روز اخیر شاهد تنش های سیاسی ایران و غرب بر سر برنامه هسته ای بوده است. با وجود اینکه بار دیگر زمزمه های از احتمال صدور یک قطعنامه در بازار ارز تهران برجسته شده  است و  صحنه بین الملل شاهد برگشت سیاستمداران افراطی به قدرت است. برخی از تحلیلگران ارزی می گفتند این امر ممکن است بر سطح تنش ها بیفزاید  و نرخ دلار صعودی شود.

با این حال نهاد مرکزی بازار ساز در روزهای اخیر با تمام توان به دنبال کاهش نرخ ارزی بوده است.  هراس معامله گران از مداخله ارزی موجب شده معامله گران بی گدار به آب نزنند.

شوک جدید بانک مرکزی به قیمت دلار

امروز صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی از طرح جدید این بانک برای مهار نوسانات ارزی خبر داد و گفت: ابزار جدیدی به همین منظور طراحی شده که در روزهای آینده رونمایی می‌شود.وی در رابطه با جزئیات ابزار جدید بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز گفت: جزئیات این ابزار را روزهای آینده اعلام می کنم.

قیمت دلار در لحظه تنظیم خبر ساعت (11:10) 35 هزار و 100 تومان قیمت خورد.

 

منبع: اقتصاد نیوز

دیگر رسانه ها

ارسال نظر