پرداخت از جیب بازنشستگان/ انحلال یک مرکز بخاطر فساد

اصلی ترین دلیل برای انحلال مرکز نوآوری صبا زیان ده بودن مرکز نوآوری صبا و وجود ابهاماتی در قراردادها و دستمزدها و... بوده است.

پرداخت از جیب بازنشستگان/ انحلال یک مرکز بخاطر فساد

با تغییر دولت و روی کار آمدن دولت جدید، محمد اسکندری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور، چندی پیش مرکز نوآوری صبا را منحل کرد و همین تصمیم باعث شد تا عده ای این کار را سیاسی بدانند درصورتی که پیگیری ها حاکی از آن است که اصلی ترین دلیل برای این تصمیم، زیان ده بودن مرکز نوآوری صبا و وجود ابهاماتی در قراردادها و دستمزدها و... بوده است.

سال ۱۳۹۹، صندوق بازنشستگی کشوری که بیش از ۱.۵ میلیون نفر بازنشسته و مستمری‌ بگیر و یک میلیون نفر شاغل کسور پرداز را تحت پوشش حمایتی و ارتباطی خود دارد با نگاه مسئولیت اجتماعی، مرکز نوآوری صبا را در قالب پروژه ای تعریف و در نهایت روز اول شهریورماه ۱۳۹۹ با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.

مرکز نوآوری صبا که از نظر ساختار حقوقی در قالب شرکت راهکار هوشمند صبا (سهامی خاص) با حمایت  صندوق بازنشستگی کشوری  و سهامداری عمده گروه سرمایه‌گذاری آتیه صبا در ۶ محور اصلی شتاب­دهی، سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی (CVC)، خدمات فضای اشتراکی، توسعه بازار (مشتری خطرپذیر VETURE CLINET)، استارت‌آپ استودیو (START UP STUDIO)، مشاوره و آموزش حوزه کسب‌­وکار باید فعالیت کند با تغییر دولت و روی کار آمدن دولت جدید، محمد اسکندری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور، چندی پیش مرکز نوآوری صبا را منحل کرد و همین تصمیم باعث شد تا عده ای این کار را سیاسی بدانند درصورتی که پیگیری ها حاکی از آن است که اصلی ترین دلیل برای این تصمیم، زیان ده بودن مرکز نوآوری صبا و وجود ابهاماتی در قراردادها و دستمزدها و... بوده است.مرکز نوآوری صبا در یک سال گذشته، ۳ بار شاهد تغییر مدیریت بود که در نهایت نیز به انحلال کشیده شد.

یکی از کارکنان سابق مرکز نوآوری صبا  درباره بسته شدن این مرکز می گوید: متاسفانه مسئله فقط مربوط به مرکز نوآوری صبا نیست و حتی شامل خود هلدینگ آتیه صبا نیز می شود چراکه مدیران رده بالای این مجموعه خود در هیئت مدیره های مختلف مشغول بکار هستند و حتی به یاد دارم که یک پروژه استارت آپی تعریف شد تا اپلیکشن صبا خرید طراحی شود. اما افرادی که در این حوزه برای قرداد معرفی شدند اصلا مشخصات واضحی نداشتند. در نهایت هم وقتی دولت جدید روی کار آمد کلا پروژه کنسل شد. البته یک مبلغی در این زمینه  هزینه کردند.

منبع:  اقتصاد ۱۰۰

منبع: اقتصاد 100

دیگر رسانه ها

ارسال نظر