خبر فوری:

تصمیم وزیران رفاه و اقتصاد برای افزایش حقوق بازنشستگان | از بانشستگان عذرخواهی کنید

در ترکیب هیات امنای تامین اجتماعی، وزیر کار و تعاون و رفاه اجتماعی و وزیر اقتصاد حضور دارند که تصمیم گیری در خصوص افزایش حقوق به این دو وزیر واگذار شده است.

سرپرست اسبق سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه وزرای رفاه و اقتصاد تصمیم گیر نهایی افزایش حقوق بازنشستگان هستند ، گفت: باید از بازنشستگان تامین اجتماعی بابت تاخیر عذرخواهی شود.

محمد حسن زدا در لایو اینستاگرام خود گفت: بحث افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح تأمین اجتماعی به وزرای هیأت امنای تأمین اجتماعی تفویض شده است همانطور که پیش بینی می‌کردیم دولت نمی‌تواند در این خصوص تصمیم دیگری بگیرد و همان ۳۸ درصد +۵۱۵ هزار تومانی که پیشنهاد خود تأمین اجتماعی به دولت بود را باید اجرا کنند و نمی‌توانند سناریوی دیگری را تهیه کنند و باید همان اجرایی شود.

وی ادامه داد: در ترکیب هیأت امنای تأمین اجتماعی وزیر کار و تعاون و رفاه اجتماعی و وزیر اقتصاد حضور دارند که تصمیم گیری در خصوص افزایش حقوق به این دو وزیر واگذار شده است این وزرا تصمیمی مغایر با چیزی که در گذشته گرفته بودند نمی‌توانند بگیرند و باید همان را برای تصویب و اجرا بدهند.

سرپرست اسبق سازمان تأمین اجتماعی تاکید کرد: درخواست ما به عنوان بازنشستگان از مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی این است که هر چه سریع‌تر با رایزنی که با هیأت امنا انجام می‌دهند این مصوبه را بگیرند.

زدا با اشاره به اینکه در حال حاضر در ماه پنجم سال هستیم و این همه بی احترامی، وقت کشی و سرگردانی برای چند میلیون پیشکسوت و بزرگ‌تر جامعه کافی است گفت: بهتر است هر چه سریع‌تر به این بی سر و سامانی خاتمه داده و احکام را صادر کنند.

این کارشناس تأمین اجتماعی افزود: با توجه به اینکه از بیستم هر ماه پرداخت حقوق‌ها آغاز می‌شود زمان کافی هنوز وجود دارد و بهتر است با تشکیل تیم‌هایی ویژه و انجام کارهای نرم افزاری لازم کاری کنند تا حقوق‌ها از ۲۰ مرداد با افزایش ۳۸ درصد همراه با ۵۱۵ هزار تومان به حساب بازنشستگان سایر سطوح واریز شود و همچنین اعلام شود ما به التفاوت فروردین تا مرداد چه زمانی پرداخت خواهد شد.

وی گفت: به نظر می‌رسد برای این تأخیر باید از بازنشستگان تأمین اجتماعی دلجویی شود چرا که در ماه پنجم سال هستیم و تاکنون سابقه نداشته تصویب و پرداخت افزایش حقوق‌ها اینقدر طولانی شود و بازنشستگان بلاتکلیف باشند. بنابراین باید با افزایش سریع حقوق‌ها و پرداخت ما به التفاوت ها از بازنشستگان دلجویی شود.

به گفته وی، نباید فراموش کنیم این کشور هر چه دارد از ثمره تلاش و کوشش بازنشستگانی است که عمر و جوانی خود را برای آبادانی و پیشرفت کشور گذاشته اند و درست نیست برای گرفتن حق طبیعی و اولیه شأن، پنج ماه معطل و بلاتکلیف باشند.

دیگر رسانه ها

 • بازنشسته

  باسلام وزیر اقتصاد و زاهد لطفا هر چه زودتر مصوبه را ابلاغ نمایید و اقای موسوی پیگیری نمایید و اح کام را صادر کنید تا دیر نشده امرو ز تکلیف را روشن کنید

 • امیر

  هردفعه امروز فردا کنید وکار بدست دیگری بسپارید تا ببینیم چه می‌شود آقا قانون رارعایت کن وخودت سریع امضاء کن خلاص دوباره انتقال دادید به شنبه همش دروغه وریا وگرنه امروز میشد سریع تصویب کرد

 • بازنشسته تامین اجتماعی

  ۲۱:۲۵ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱
  مسئولین بانک ها به خوبی می دانند در کشورما قانون و عدالت وجود ندارد و به تخلف، عملکرد و رفتار بانک ها هیچ کس بررسی و رسیدگی نمی کند و به خاطر آن بخشنامه بانک مرکزی را در باره پرداخت وام 50 تا 100 میلیون تومانی بدون ضامن را عمل، اجرا و رعایت نکردند.

 • بازنشسته

  این بی احترامی به بزرگترها موسفیدهاجوانا ن دیروزضعیف وناتوان امروزکه به نمک نشناس هاکه به والدین خوداحترام نمیگذارن به ال تماس افتاده هرگزنفرین رافراموش نمیکنیم ا ین عاشورای بازنشستگان است

 • ججج

  دمتان گرم ک درک میکنید. ممنونیم ک تازه ب ه فکر بازنشستگان تامین اجتمایی افتادید.خ واهشا هرچ زودتر مشکل ما بازنشستگان حل کن ید

 • ناشناس

  این تنگ نظری دولت ورئیس جمهور در مورد باز نشسته گان تامین اجتماعی وکم لطفی وبهم ریختن روح روان انها را هیچو قت فراموش نخواهیم کرد ونتیجه ان را در انتخابات اینده خواهید دید جناب رئیس جمهور وعده های انتخاباتی حضرتعالی باعث رای دادن جمعیت کثیری از این قشر به جنابعالی بود وافسوس وصد افسوس از این اشتباه بزرگ ما در رای دادن به جنابعالی

 • مسعود

  مسئولان محترم دیگر حرف بس است خجالت هم ب رای آدم خوب چیزیه تمام دنیا به بی عرضگی شما می‌خندند آیا توی این خراب شده کسی نی ست از شما بپرسه این سرگردانی که برای ما پیر مردها درست کرده‌اید چرا ؟ بقول شما ک ه در جنگ پیروز شدید کی این پیروزی را برا ی شما آورد عده شما در جنگ از انگشت تجاوز نمی کند ولی ملیونها بازنشسته در این جنگ ‌ شهید و مجروح شدند .خجالت از روی شهیدان بکشید آنقدر ما را سرگردان نکنید .

ارسال نظر