خبر فوری:

خبر جدید از افزایش حقوق بازنشستگان | تکلیف حقوق بازنشستگان شنبه مشخص می‌شود

تکلیف حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی شنبه مشخص می‌شود.

رئیس کانون بازنشستگان استان تهران گفت: در جلسه روز شنبه ۱۵ مرداد ماه تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح سازمان تامین اجتماعی مشخص می شود.

علی دهقان کیا گفت: تصمیم گیری در خصوص افزایش حقوق سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی از سوی دولت به هیأت امنای سازمان واگذار شد، همانجایی که در مرحله اول نظر خود را به صورت رسمی به دولت اعلام کرده بود.

وی گفت: در هیأت امنا نمایندگان سه گروه کارگری، کارفرمایی و دولت حضور دارند که نظر دو گروه مشخص و موافق افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان سایر سطوح سازمان است و امیدواریم نظر نمایندگان دولت نیز مثبت باشد و در مجموع فکر می‌کنم نظر کلی هیأت امنا برای اجرای قانون مثبت باشد.

رئیس کانون بازنشستگان استان تهران افزود: سه بار رئیس جمهور در خصوص مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان به معاون اول خود دستور داد که با توجه به مشکلات بازنشستگان جلساتی را با آنها داشته و نظر آنها را جلب کنند اما پس از چند ماه نتیجه‌ای حاصل نشد و در نهایت رئیس مجلس نامه لغو مصوبه دولت را صادر کرد و یک هفته به دولت مهلت داده شد تا نسبت به تعیین تکلیف حقوق بازنشستگان و اجرای قانونی مصوبه اقدام کنند.

دهقان کیا با اشاره به اینکه در این مهلت یک هفته تکلیف اجرای مصوبه مشخص نشد و در نهایت روز گذشته هیأت دولت اجرای آن را به هیأت امنای تأمین اجتماعی واگذار کرد، گفت: در حال حاضر بازنشستگان از نظر شرایط اقتصادی مشکلات بسیاری دارند و اعصاب و روان آنها به هم ریخته است بنابراین وقت کشی برای اجرای این مصوبه به هیچ وجه مناسب نیست و بهتر بود به جای چند ماه معطلی همان ابتدا رئیس جمهور دستور اجرای آن را می‌داد و یا همان زمان به تأمین اجتماعی واگذار می‌شد.

به گفته وی، نظر کانون‌ها و همچنین کانون عالی بازنشستگی این است که باید قانون به طور کامل اجرایی شود. در گذشته رأی مجلس را نداشتیم و ممکن بود این مصوبه به درستی اجرا نشود اما در حال حاضر نظر موافق مجلس را نیز داریم و منتظر اجرای درست کانون از سوی سازمان تأمین اجتماعی هستیم.

وی با تاکید بر اینکه ده میلیون بازنشسته و خانواده شأن منتظر اجرای درست قانون و افزایش ۳۸ درصدی حقوق شأن هستند، گفت: باید در جمهوری اسلامی وعده و وعید های داده شده اجرایی شود و مسئولان نسبت به قول خود بی تفاوت نباشند بنابراین انتظار داریم اگر هیأت امنا بخواهد مشکل بازنشستگان را حل کند نسبت به اجرای قانون اقدام نماید تا در شرایط روحی و روانی بازنشستگان مقداری بهبود حاصل شود.

رئیس کانون بازنشستگان استان تهران تصریح کرد: امیدواریم رئیس جمهور برای آخرین بار هم که شده به نمایندگان خود در هیأت امنا دستور اکید دهد تا هر چه زودتر تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح مشخص شود و بیش از این ماجرا کش پیدا نکند.

وی گفت: به احتمال زیاد شنبه هفته آینده ۱۵ مرداد ماه در جلسه هیأت امنای تأمین اجتماعی تکلیف افزایش حقوق مشخص و اعلام خواهد شد./ مهر

دیگر رسانه ها

 • رضا

  وعده دولت مبنی بر 38درصد افزایش مستمری وتخلف از قول وقانون باعث دلسردی ونا امید ی بازنشستگان است .

 • منتظر

  38 % به اضافه مبلغ ثابت 515000 تومان ما هانه .

 • مرتضی عربانی

  هردم از این باغ بری میرسد؟!
  اگر قو ه مقننه ،قوه قضائیه و بازنشستگان و مستمر ی بگیرانی ( شاکیان ) شکایت خودشان را در دیوان ثبت کرده اند در چارچوب قوانین مدنی پیگیری شدید نمایند . و .‌‌..
  از ا ین سو موافقان و طرفداران نهضت بازنشستگان تامین اجتماعی در چهارچوب تغییر ناپذیر ق وانین الهی به پشتیبانی ادامه دهند بالاخر ه میخ آهنی بر سنگ اکثریت مسئولین خاطی فر و خواهد رفت و با صبر وشکیبائی یک یک مسائ ل ملت ایران حل خواهد شد.
  به امید خ داوندگار یکتا
  اگر دین نداری لااقل آزاده باش و اگر داری (همه روزها عاشورا و همه جا کربلاست) بسم الله

 • بازنشسته

  باسلام به گفته دبیرخانه هیت امنا دول ت به دو وزیر عضو واگذار کرده پس جلسه نمخواهد اقای زاهد با اقای خاندوزی مشورت کنید و نظرتآن را اعلام نمایید و در همین هفته کار را تمام کنید شما که نظر دیگران را م یدانید فقط نظر وزیر اقتصاد مانده که ایشان در کمیسیون اقتصادی مج لس موافقت خودرا اعلام کرده بود و قول مساعد داده بودند

 • بازنشسته

  اقای زاهد امروز چهار شبه است در هیت دولت با اقای خاندوزی مشورت نمایید و مصوبه شورای کار را اجرا نمایید چون نظر بقیه را میدانید ودیگر احتیاج به جلسه ندارید

 • ناشناس

  میخواستم خدمت ریاست محترم کانون بازنشستگ ان عرض کنم مگرشنبه جلسه تشکیل نمی شود چر اتامین اجتماعی هنوز هیچی مشخص نشده از ام روز مورخه۱۴۰۱/۵/۱۲فیش حقوقی بازنشستگان ر ا توکارتابل قرار داده عجله داشتن یا میخو اهند بگن هیچ اتفاقی نخواهد افتاد؟

 • محمد از دزفول

  خداوند انشا الله این دولت وکابینه اورا ب خاطر زجر دادن بازنشستگان وتحقیر آنها نبخ شد.الان اگر سه برابر حقوق را اضافه کنی ز جری که در این چند ماه دادی قابل بخشش نیس ت.تکبر.خوخواهی.وخود بزرگ بینی.وبی احترام ی به موسفید کرده ها ی بازنشسته را از حد گذراندی.خدا خدا نبخشد سما وکابینه ات را .خون به دل ما کردی.کاری کردی که دولت حسن گرین کارت غرب پرست دوباره سر بجنباند.خد ا شما را نبخشد.که حتما رای ما را در آیند ه نخواهی داشت

 • غلامعباس رامین

  پس تکلیف بازنشستگان لشکری وکشوری چی میشه نکنه اینها بچه ناتنی هستند

 • ناشناس

  به جای کار و تلاش فقط امیدواریم امیدوارم امیدواریم امیدواریم.
  به کی امیدواری جناب دهقانی کیا با این نامسیولان یا دولت. ؟؟ اینا اکه فکر بازنشسته بودن که الان ۵ماه از سال رفته و خودشونو زدن به خواب حداقل ی عذر خواهی کرده بودن با اینا تا سر کوچه تونم نرو مرد راه نیستن بیعرضه آن

ارسال نظر