خبر فوری:

همه اصناف خواستار حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بودند

وزیر جهاد کشاورزی گفت: زمان تصمیم برای اصلاح ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی، تمام صنوف از جمله لبنیات، دام و طیور خواستار اقدام در این زمینه بودند.

«جواد ساداتی‌نژاد» در یکصد و یازدهمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: زمانی که در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی فعال بودم، صنف و صنعت به دنبال آزادسازی نرخ ارز بودند تا اینکه دولت در کنار بخش خصوصی آن را اجرایی کرد.

وی همچنین با بیان اینکه اصلاح قیمت فروش گندم باید مورد بررسی قرار بگیرد، افزود: در هفته آینده گفت‌وگو در این زمینه انجام خواهد شد و موضوع به صورت کارشناسی بررسی می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی در خصوص کشت قراردادی گندم گفت: این طرح از سال جاری اجرایی می‌شود و بخش خصوصی باید در کنار دولت قرار بگیرد.

ساداتی‌نژاد در ادامه افزود: مقرر شده در این طرح نهاده به کشاورز اهدا شود البته  متناسب با اقلیم و تامین مالی برای خرید سم و کود و بیمه برای محصول در دستور کار قرار دارد تا معیشت کشاورزان تامین شود.

وی خاطرنشان کرد: با عملیاتی شدن این سازوکار مشکلات معیشت کشاورز حل می‌شود، تولید افزایش پیدا می‌کند و نیاز به واردات کاهش می‌یابد، اما برای اجرا نیاز به تامین مالی داریم که دولت، بخش خصوصی و بانک‌ها باید با هم همکاری کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در تصمیم‌گیری‌های دولت واگذاری ذخایر مواد غذایی به بخش خصوصی مطرح است، تصریح کرد: در این بخش نیز می‌توانیم با بخش خصوصی مشارکت کنیم.

 

منبع: ایرنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر