خبر فوری:

اعطای اختیار مجدد به شورای حقوق و دستمزد برای افزایش حقوق

بر اساس لایحه جدید دولت، با حذف (بند ر تبصره ۶ قانون بودجه) معافیت مالیاتی سود سپرده‌های اشخص حقوقی مجددا برقرار خواهد شد. بر اساس اصلاحیه تبصره ۱۲ نیز شورای حقوق و دستمزد، مجددا مجوز افزایش حقوقها را دریافت می‌کند.

بر اساس لایحه جدید دولت که اخیرا به مجلس شورای اسلامی ارسال شده، با حذف بند ر تبصره ۶ قانون بودجه معافیت مالیاتی سود سپرده‌های اشخاص حقوقی مجددا برقرار خواهد شد.

به گزارش عرشه آنلاین،‌ لایحه اصلاح قانون بودجه ۱۴۰۱ که به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه، اداری واستخدامی و بانک مرکزی در جلسه هییت وزیران به تصویب رسیده برای انجام تشریفات قانونی با امضای رئیس جمهور به مجلس ارسال شد.

در مقدمه توجیهی این لایحه امده است، به منظور  رفع اشکالات برخی احکام قانون بودجه ۱۴۰۱،  در زمینه کنترل قیمت کالاها و افزایش عادلانه حقوق و دستمزد و برقراری معافیت مالیاتی نسبت به سود متعلق به حسابهای بانکی و نظارت بر تسهیلات غیر جاری، لایحه زیر ارائه می‌شود.

بر اساس لایحه جدید دولت، با حذف (بند ر تبصره ۶ قانون بودجه) معافیت مالیاتی سود سپرده‌های اشخص حقوقی مجددا برقرار خواهد شد. بر اساس اصلاحیه تبصره ۱۲ نیز شورای حقوق و دستمزد، مجددا  مجوز افزایش حقوقها را دریافت می‌کند.

شورای حقوق و دستمزد

شورای حقوق و دستمزد

شورای حقوق و دستمزد

منبع: تسنیم

دیگر رسانه ها

ارسال نظر