خبر فوری:

فهرست متقاضیان جدید یارانه به وزارت رفاه ارسال شد

فهرست متقاضیان جدید یارانه به وزارت رفاه ارسال شد.

فهرست متقاضیان جدید یارانه به وزارت رفاه ارسال شد. به گفته سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها فهرست متقاضیان جدید یارانه به وزارت رفاه ارسال شده است.

سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها از ارسال فهرست متقاضیان جدید یارانه به وزارت رفاه خبر داد.

خبرگزاری صداوسیما گزارش داد، طیبه حسینی افزود: یارانه کمک‌معیشتی مرحله دوم از روز گذشته قابل برداشت شده است. البته فعلا یارانه کسانی که در اردیبهشت  حذف شده و تقاضای خود را برای برقراری مجدد یارانه معیشتی در سامانه حمایتی وزارت تعاون، کار و رفاه (سامانه my.gov.ir) ثبت کرده‌اند، هنوز قابل برداشت نیست.

حسینی گفت: قابل برداشت شدن یارانه معیشتی خانوار‌های متقاضی منوط به بررسی نهایی وزارت رفاه است. طبق مذاکراتی که صورت گرفته و همچنین بر اساس دستور رئیس‌جمهور که باید ظرف یک‌ ماه افراد متقاضی بازنگری و تعیین تکلیف شوند، امیدوارم بررسی وزارت رفاه به‌زودی انجام و به ما ابلاغ شود.

وی تاکید کرد: کسی که یارانه‌اش حذف شده است، اسم او در لیست مسدودی قرار می‌گیرد. او نمی‌تواند در دفاتر پلیس به اضافه ده (پلیس ۱۰+) ثبت‌نام کند بلکه باید از طریق سامانه حمایتی وزارت رفاه ثبت اعتراض کند تا اطلاعات اقتصادی خانوارش بررسی شود.

به گفته حسینی، بر اساس بند ب تبصره ۱۴ قانون بودجه ۱۴۰۱ به سازمان هدفمندی یارانه‌ها و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام شده است که باید سازمان هدفمندی یارانه‌ها ثبت‌نام افراد جدید و جامانده یارانه را انجام دهد.

در این تبصره گفته شده است، شناسایی و دهک‌بندی خانوار‌ها و شناسایی خانوار‌های پردرآمد توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شود و بعد از آن اعلام کرده است، نسبت به حذف یارانه افراد پردرآمد باید اقدام شود، اما شناسایی و دهک‌بندی افراد باید توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شود.

وی توضیح داد: سرپرستان خانوار می‌توانند در سامانه حمایتی وزارت رفاه ثبت‌نام کنند. پرونده آن‌ها باید در پایگاه وزارت رفاه بررسی شود و بعد از آن در صورت داشتن شرایط، یارانه آن‌ها برقرار می‌شود و این شرایط ناشی از بعد خانوار از قبیل اضافه شدن فرزند یا تأهل فرزند و یا هر اتفاق دیگری است که در خانواده می‌افتد و همچنین اطلاعات اقتصادی خانوار دچار تغییر خواهد شد.

دیگر رسانه ها

ارسال نظر