خبر فوری:

کارمندان دولت یک ساعت زودتر تعطیل می شوند | جزئیات مصوبه هیات وزیران

ساعات کار اداری در ایام گرم سال ۱۴۰۱ از امروز تغییر کرد. ساعت کار کارمندان ادارات از ۷ صبح شروع و ۱۳:۳۰ خاتمه می‌یابد.

به گفته معاون اول رئیس‌جمهور ساعات کار اداری در ایام گرم سال ۱۴۰۱ از امروز تغییر کرد. ساعت کار کارمندان ادارات از ۷ صبح شروع و ۱۳:۳۰ خاتمه می‌یابد.

معاون اول رئیس‌جمهور مصوبه دولت درخصوص تغییر ساعات کار اداری در ایام گرم سال ۱۴۰۱ را ابلاغ کرد. بر این اساس کارمندان از فردا کار خود را زودتر شروع می‌کنند.

بر اساس گزارش ایرنا، هیات وزیران در جلسه ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ به منظور مدیریت مصرف برق در ایام گرم سال جاری، ساعات شروع و خاتمه کار کلیه دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، نیروهای مسلح و نهادهای عمومی غیردولتی را از تاریخ ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ تا تاریخ ۳ شهریور ۱۴۰۱ از ساعت ۷ تا ۱۳:۳۰ تعیین کرد.

استانداران موظف هستند ساعات کار کاهش یافته در این مدت تا میزان مقرر در ماده (۸۷) قانون مدیریت خدمات کشوری را در ماه‌های باقیمانده سال جاری جبران کنند.

همچنین کلیه دستگاه‌های اجرایی فوق‌الذکر مکلف هستند از یک ساعت قبل از خاتمه کار و در مناطق گرمسیر هم‌زمان با خاتمه کار، دستگاه‌های سرمایشی را خاموش کنند.

بر اساس تصویب نامه هیأت محترم وزیران به منظور حفظ پایداری شبکه سراسری برق کشور و مدیریت مصرف برق، ساعت اداری استان تهران از ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ لغایت ۱۴۰۱/۰۶/۰۳ به شرح ذیل ابلاغ می‌شود.

۱- فعالیت کلیه دستگاه‌های اجرایی از ساعت ۷:۰۰ صبح آغاز و ساعت ۱۳:۳۰ پایان می‌یابد.

۲- براساس بند ۲ تصویب نامه فوق الذکر کلیه دستگاههای اجرایی، بانکها، نیروهای مسلح و نهادهای عمومی غیر دولتی موظفند نسبت به کاهش مصرف برق در ساعات اداری به میزان حداقل سی درصد (۳۰) نسبت به دوره مشابه سال گذشته و در ساعات غیر اداری به میزان شصت درصد (۶۰) مصرف جاری، با اولویت خاموش کردن روشنایی غیر ضروری و سامانه‌های سرمایشی اقدام کنند.

۳- کلیه دستگاه های اجرایی مشمول این بخشنامه موظفند از ساعت ۱۳:۰۰ نسبت به خاموش کردن کلبه تجهیزات سرمایشی مرکزی و غیر مرکزی اقدام کنند.

۴- دمای سیستم های سرمایشی در ساعت کار حداقل بر روی ۲۵ درجه سانتیگراد تنظیم شود.

۵- کلیه دستگاه های مشمول موظفند در ساعت اداری از حداکثر ظرفیت مولدهای برق اضطراری موجود استفاده کنند.

نظارت بر حسن انجام امور به عهده بالاترین دستگاه بوده و از طریق مبادی ذی‌ربط کنترل و نظارت خواهد شد.

دیگر رسانه ها

ارسال نظر