خبر فوری:

خبر وزیر کار به یک نماینده مجلس برای اصلاح حقوق بازنشستگان

یک نماینده مجلس گفت: اکثرِ نمایندگانِ مجلس نسبت به اینکه قانون در مورد افزایش حقوق بازنشستگان به طور کامل و دقیق اجرایی نشده، معترض هستند و از دولت گلایه دارند که چرا مصوبه‌ی شورایعالی کار و تامین اجتماعی را اجرایی نکرده است.

یک نماینده مجلس خبر داد که وزیر کار گفته با ارسال لایحه ای به مجلس مشکل حقوق بازنشستگان را حل خواهند کرد 

یک نماینده مجلس گفت: اکثرِ نمایندگانِ مجلس نسبت به اینکه قانون در مورد افزایش حقوق بازنشستگان به طور کامل و دقیق اجرایی نشده، معترض هستند و از دولت گلایه دارند که چرا مصوبه‌ی شورایعالی کار و تامین اجتماعی را اجرایی نکرده است.

به گزارش رکنا، محمدحسن آصفری در خصوص افزایش ده درصدیِ حقوق بازنشستگان ِ سایر سطوح درآمدی گفت: دولت به طور دقیق مصوبه‌ی شورایعالی کار را در مورد حقوق بازنشستگان اجرایی نکرده است، در صورتی که موظف است ضمن پرداخت بدهیِ خود به صندوق تامین اجتماعی که چیزی حدود ۵۰۰هزار میلیارد تومان است مشکلِ بازنشستگان را نیز حل کند.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها و نماینده مردم اراک با اشاره به افزایش ۵۷درصدیِ حقوق بازنشستگانِ حداقل‌بگیر تاکید کرد: نمی‌شود بخشی از قانون را اجرا کرد و بخشی را کنار گذاشت، نمی‌شود گفت بخشی از قانون حلال است اما بخشی دیگر حرام! دولت باید کل مصوبه‌ی شورایعالی کار را برای بازنشستگان اجرایی می‌کرد.

آصفری گفت: ما این شکایت را با آقای وزیر مطرح کردیم و ایشان گفتند به دنبال این هستیم که مشکلِ حقوقِ بازنشستگان را با ارائه‌ی لایحه‌ای حل کنیم.

آصفری از دیدارِ خود با وزیر کار خبر داد و گفت: ایشان در این جلسه بیان کردند که دولت به دنبال ارائه‌ی لایحه‌ای به مجلس برای برقراریِ نظام پرداخت عدالت‌محور برای تمام صندوق‌های بازنشستگی است. در واقع دولت می‌خواهد از این طریق رضایتمندی بین بازنشستگان صندوق‌ها را افزایش دهد و مشکل کمبود حقوق برخی از بازنشستگان را جبران کند.

وی ادامه داد: همچنین وزیر کار به دنبال این است که اجازه‌ی ویژه‌ای را از شورایعالی کار و تامین اجتماعی بگیرد تا حمایت‌هایی برای بازنشستگانی که درآمدشان پایین است و مشکلشان با این افزایش حقوق‌ها حل نمی‌شود، داشته باشند.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور در پاسخ به این سوال که آیا ارائه‌ی لایحه برای برقراریِ عدالت در نظام پرداخت‌ها می‌تواند مشکل را حل کند، گفت: به اعتقاد من مصوبه‌ی شورایعالی کار یعنی تصمیمی که به صورت سه جانبه و با حضور نمایندگانِ کارگری، کارفرمایی و دولت گرفته شده باید به صورت دقیق اجرایی شود.

نماینده مردم اراک تصریح کرد: امروز با توجه به شرایط تورمی که در جامعه وجود دارد، حقوق بازنشستگان کفافِ هزینه‌های زندگیِ آن‌ها را نمی‌دهد. بنابراین دولت باید از صدور احکام بازنشستگان جلوگیری کند و هرچه سریعتر مصوبه‌ی شورایعالی کار را به طور دقیق اجرایی کند. چراکه اگر قرار باشد این احکام با این قانونی که به صورت نیمه کاره اجرایی شده، صادر شود نمی‌تواند رضایتمندی بازنشستگان را به همراه داشته باشد.

آصفری گفت: اکثرِ نمایندگانِ مجلس نسبت به اینکه قانون در مورد افزایش حقوق بازنشستگان به طور کامل و دقیق اجرایی نشده معترض هستند و گلایه دارند که چرا مصوبه‌ی شورایعالی کار و تامین اجتماعی را اجرایی نشده است.

 

دیگر رسانه ها

 • محمود عباسی آزاد

  با سلام خدمت کانون بازنشستگان تامین اجتم اعی با توجه به برگزاری جلسه کانون های کش ور مورخ بیست و دوم خرداد مستدعی است سری عا نسبت به شکایت در دیوان عدالت اداری و اعلام متن شکایت به تمامی مستمری بگیران ج هت شکایت فردی وارسال شماره دادخواست به ک انون جهت آمار شاکیان اقدام شود چون مجلس همسو با هیات دولت بوده و کاری نخواهند کر د. با تشکر

 • بدبخت

  ایادولت این کاروان را

  به سر انجام میرساند!!!

 • ناشناس

  شاید این دولت از حالا از جیب ما بازنشستگان تامین اجتماعی سایر سطوح برای دوره بعدی ریاست جمهوری هزینه می کند آقای رئیس جمهور محترم. ما بازنشستگان تامین اجتماعی از شما چنین انتظاری نداشتیم لطفا اگر چنین نیست اقدامی بکنید

 • وحید

  پیشنهاد بسته حمایتی که 2 روزه وعدشو میدن و یا ارائه لایحه جدید، همش بازی تازه اس برای وقت کشی.
  اگر قانون رو اجرا کنید نیازی به حمایت نیست.

ارسال نظر