خبر فوری:

هویت ملکه فراری ارز دیجیتال لورفت

یوروپل برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری ایگناتوا متهم کلاهبرداری به دلیل جذب سرمایه‌گذاران برای وان کوین، جایزه ۵۰۰۰ یورویی ارائه می‌دهد.

روجا ایگناتوا که به ملکه کریپتو مشهور است به فهرست افراد تحت تعقیب یوروپل اضافه شد.

ظاهراً بنیان‌گذار وان کوین در سال ۲۰۱۷ با بیش از ۵ میلیارد دلار دارایی سرمایه‌گذاران فرار کرده است. او از زمان سوار شدن به پرواز آتن دیگر دیده نشده است.

یوروپل، پلیس اتحادیه اروپا، برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری ایگناتوا متهم کلاهبرداری به دلیل جذب سرمایه‌گذاران برای وان کوین، یک رمزارز در واقع بی ارزش، جایزه ۵۰۰۰ یورویی ارائه می‌دهد.

ایگناتوا در سال ۲۰۱۴ وان کوین را راه اندازی کرد و وعده شکست بیت کوین توسط این رمز ارز را داد. در طی چندین سال بعد، او از سرمایه‌گذاران در ۱۷۵ کشور مختلف پول جمع آوری کرد. اما زمانی که در سال ۲۰۱۷ مشخص شد وان کوین که یک طرح پانزی است، او سوار پروازی به آتن شد و از آن زمان دیگر دیده نشده است.

وان کوین و ایگناتوا موضوع پادکست BBC Sounds، The Missing Cryptoqueen (که به تازگی برای تلویزیون تهیه شده است) بودند. اسنادی که از بی‌بی‌سی درز کرد، نشان داد که سرمایه‌گذاران بریتانیایی در نیمه اول سال ۲۰۱۶ سی میلیون یورو وان کوین خریداری کرده‌اند. تحقیقات بی‌بی‌سی همچنین نشان داد که وان کوین هیچگونه بلاکچینی ندارد./ رمز ارزنیوز

دیگر رسانه ها

ارسال نظر