خبر فوری:

جزییات مهم از پرداخت یارانه | درآمد و دارایی اعضای خانواده ملاک دهک‌بندی یارانه بگیران

معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شاخص های دهک بندی یارانه بگیران بر اساس اطلاعات درآمدی و دارایی بوده است.

معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شاخص های دهک بندی یارانه بگیران بر اساس اطلاعات درآمدی و دارایی بوده است.

داریوش ابوحمزه» چهارشنبه شب در گفت وگوی آنلاین در یکی از شبکه ها اظهار کرد: افرادی اعتراض داشته اند که زیر نظر کمیته امداد و بهزیستی هستند و یارانه آنها قطع شده است. ملاک دهک بندی ها، کمیته امدادی یا بهزیستی نبوده است، امکان دارد کسی فرزند معلولی داشته اما کل خانواده تمکن مالی داشته است.

وی افزود: این تصمیم دولت بوده که اگر کسی جزو دهک های اول تا نهم نیست به آن یارانه اختصاص نیابد. دولت منابع یارانه را به دهک هایی که از لحاظ معیشتی پایین تر هستند اختصاص داد، بر این اساس افرادی که از دهک اول تا سوم هستند ۴۰۰ هزار تومان و بقیه افراد در سایر دهک ها ۳۰۰ هزار تومان دریافت کردند.

معاون رفاهی وزیر کار با اشاره به تعدادی از اعتراض ها در خصوص یارانه ها گفت: امکان دارد کسی از حساب شخصی برای شرکت یا کارهای اداری یا خیریه استفاده می کرده که یارانه آن قطع شده است. نباید از حساب شخصی برای کارهای عمومی استفاده شود بلکه باید تفکیک شود.

وی ادامه داد: این اعتراض ها ثبت می شود و سازوکارهایی برای آن در نظر می گیریم و در بازه زمانی افراد باید مدارک مستند ارائه کنند تا یارانه آنها برقرار شود.

ابوحمزه بیان داشت: همچنین خانواده هایی که فرزندان آنها تازه به دنیا آمده اند منتظر باشند تا در یک ماه یارانه آن نوزاد ثبت و برقرار می شود. همچنین افرادی که املاک داشته اند ولی فروخته اند تنها به این علت یارانه آنها قطع نشده بلکه دلایل دیگری از جمله درآمد نیز دخیل بوده است.

وی خاطر نشان کرد: افرادی نیز که ازدواج کردند و یا می خواهند یارانه خود را از سایر اعضای خانواده تفکیک کنند باید به پلیس + ۱۰ مراجعه و طبق روال قانونی مراحل را دنبال کنند.

معاون رفاه وزیر کار با بیان اینکه مردم جایگاه مالی خود را کمتر از دهک بندی ها می دانند، گفت: در دنیا همه مردم دهک واقعی خود را پایین تر از واقعیت می دانند، و کار پژوهشی نیز برای این مورد صورت گرفته است.

وی بیان داشت: طبق اطلاعات و بر اساس شاخص های درآمدی و دارایی، به افرادی که جز دهک بندی دهم باشند یارانه اختصاص می یابد.

ابوحمزه، با تاکید بر اینکه رسیدگی به اعتراض جاماندگان از یارانه با وزارت کار نیست ،گفت: جاماندگان در سامانه ای که به زودی از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها راه اندازی می شود می توانند به آنجا مراجعه و درخواست یارانه کنند.

وی افزود: مردم اعتراض هایی نسبت به دهک بندی دارند که دسته های مختلف است. در حال حاضر دو پل ارتباطی برای اعتراض در وزارت کار در نظر گرفته شده که یکی از آنها مرکز تماس و شماره ۰۲۱۶۳۶۹ است که پیش از این مردم با این شماره آشنا بودند همچنین شماره ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ نیز پل ارتباطی دیگری است که مردم می توانند ابهام و سوال ها را مطرح کنند تا کارشناسان پاسخ دهند.

به گفته معاون رفاه وزیر کار، همین که مردم در سامانه اعتراض ها را ثبت می کنند به صورت سیستمی بررسی می شود. به زودی سامانه ارتقا پیدا می کند جزییات پاسخ به اعتراض ها بیان می شود تا شبهه ها برطرف شود.

 

دیگر رسانه ها

ارسال نظر