خبر فوری:

این خودرو ۱۵میلیون گران شد

هفته جهش، شاید درست ترین تعریف از بازار خودرو در دومین هفته معاملات باشد. هفته ای که با جهش‌های چند میلیون تومانی پشت سر گذاشته شد و تنها یک خودرو این هفته را بدون تغییر قیمت به پایان رساند.

هفته جهش، شاید درست ترین تعریف از بازار خودرو در دومین هفته معاملات باشد. هفته ای که با جهش‌های چند میلیون تومانی پشت سر گذاشته شد و تنها یک خودرو این هفته را بدون تغییر قیمت به پایان رساند.

بررسی بازار خودروها در دومین هفته ای که معاملات آغاز شد نشان می دهد که بازار هفته ای صعودی را پشت سر گذاشته و قیمت ها تمایل بسیار زیادی به افزایش داشتند. اتفاقی که به گفته فعالان بازار به دلیل روند صعودی نرخ دلار در چهارراه استانبول رقم خورد و خودروها دنباله رو بازار ارز شدند. در این هفته قیمت دلار با در پیش گرفتن روندی صعودی مرز ۲۸ هزار تومان را پشت سر گذاشت و این رشد در کنار اعلام قیمت خودروهای مدل ۱۴۰۱ رشد قیمت را مهمان بازار خودروها کرد. اما با رسیدن به میانه هفته و کاهشی شدن قیمت دلار نرخ برخی از خودروهای در بازار کاهشی ۲ تا چهار میلیون را تجربه کردند.

رانا

وضعیت بازار خودرو

ارزیابی ها نشان می دهد که این هفته ۱۳ خودروی پرطرفدار بازار، افزایش قیمت هایی بین چهار تا ۱۵ میلیون تومان را نسبت به هفته گذشته تجربه کردند و تنها «رانا پلاس» ثبات قیمت را در کارنامه معاملاتی خود ثبت کرد. این هفته، «شاهین»، «کوییک R»، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا ۲»، «سمند LX»، «سمند LX با موتورEF۷»، «سمند سورن پلاس»، «ساینا»، «دنا معمولی»، «دنا پلاس توربو»، «پژو ۲۰۷ دنده ای» و «پژو ۲۰۷ سقف شیشه ای» افزایش قیمت یافتند و «کوییک R» رکورددار افزایش قیمت در بازار شد.

سمند

قیمت کوییک در بازار خودرو

خانواده کوییک این هفته با تجربه افزایش قیمت های دو رقمی از پیش روهای گرانی در بازار بودند. «کوییک R» با ثبت رشد ۱۵ میلیونی قیمت نسبت به هفته گذشته رکورد افزایش قیمت در بازار را شکست. این خودرو با این میزان افزایش قیمت، مرز ۲۰۰ میلیون تومان را پشت سر گذاشت و ۲۱۴ میلیون تومانی شد. همچنین در این هفته « کوییک معمولی» ۱۱ میلیون گران شد و همچون کوییک R بالای مرز ۲۰۰ میلیون تومانی ایستاد. کوییک معمولی این هفته ۲۰۵ میلیون تومان قیمت خورد.

207

«شاهین» نیز این هفته رشد دو رقمی را نسبت به هفته قبل ثبت کرد. افزایش قیمت ۱۰ میلیون تومانی اتفاقی بود که این هفته در مقایسه با هفته گذشته در بازار شاهین اتفاق افتاد و قیمت این خودرو را به ۳۵۴ میلیون تومان رساند.

تیبا

تیباها این هفته افزایش قیمت ۱۲ میلیون تومانی را در کارنامه معاملاتی خود ثبت کردند. «تیبا صندوقدار» و «تیبا ۲ معمولی» در دومین هفته معاملات فروردین ماه، به ترتیب ۱۹۲ و ۱۹۷ میلیون تومان قیمت خوردند.

«ساینا» نیز این هفته با افزایش هفت میلیون تومانی قیمت نسبت به هفته قبل، ۲۰۰ میلیون تومانی شد.

 

منبع: اقتصادنیوز

دیگر رسانه ها

ارسال نظر