خبر خوش برای خریداران خودروهای ایران خودرو

گروه صنعتی ایران خودرو هم زمان با فرارسیدن چهل و چهارمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، بزرگ‌ترین طرح پیش فروش محصولات خود را به اجرا می‌گذارد. جزئیات 2 طرح فروش ایران‌خودرو ویژه دهه فجر اعلام شد.

خبر خوش برای خریداران خودروهای ایران خودرو

طرح پیش فروش ایران خودرو روز پنج‌شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ آغاز می‌شود و تا پایان ۲۲ بهمن ادامه می‌یابد. طبق ادعای خودروساز دولتی این بزرگ‌ترین طرح فروش خودروست که تا کنون اجرا شده است.

طبق اطلاعیه‌ای جدیدی که روی پورتال خبری این گروه صنعتی قرار گرفت طرح پیش فروش ایران خودرو با عرضه چهار محصول و با موعد تحویل چهارماهه تا یک‌ساله و با اختصاص سود مشارکت عرضه آغاز می‌شود.

گروه صنعتی ایران‌خودرو از پنجشنبه در آستانه دهه فجر دو طرح پیش‌فروش یکساله چهار محصول خود را برای سه گروه متفاضیان (عادی، مادران و دارندگان خودروهای فرسوده) به روش قرعه‌کشی و الزام تعریف حساب وکالتی و همچنین طرح فروش فوق‌العاده وانت آریسان ۲ دوگانه‌سوز خارج از چرخه قرعه‌کشی و بدون الزام تعریف حساب وکالتی و بلوکه شدن بخشی از وجه خودرو پیش از ثبت‌نام را اجرایی می‌کند.

۴ محصول عرضه‌شده در طرح پیش فروش ایران خودرو

گروه صنعتی ایران‌خودرو به مناسبت چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب، سی‌ودومین طرح پیش‌فروش محصولات خود را که از آن به عنوان بزرگ‌ترین طرح پیش‌فروش خود نیز یاد می‌کند و وعده کرده که تعداد انبوهی از انواع محصولات خود شامل وانت آریسان دوگانه‌سوز، راناپلاس، سورن پلاس بنزینی و پارس با موتور XU۷ برای سه گروه متقاضیان عادی، مادران دارای دو فرزند و بیشتر و دارندگان خودروهای فرسوده عرضه کند.

یکی از موضوعات مهم این طرح این است که برای اولین بار، طرح فروش محصولات ایران‌خودرو با پیش‌ شرط تعریف حساب وکالتی و واریز بخشی از وجه علی‌الحساب خودرو برگزار می‌شود.

به این منظور متقاضیان عادی ضمن حصول اطمینان از احراز شرایط عمومی ثبت‌نام، بایستی برای افتتاح حساب وکالتی با مراجعه به سامانه اینترنتی یکی از بانک‌های ملی، ملت، سپه، تجارت و صادرات از  ۱۱ تا ۱۷ بهمن ماه (۴۸ تا ۷۲ ساعت پیش از ثبت‌نام)، نسبت به تکمیل فرم وکالتی نزد بانک اقدام کرده و میزان موجودی برابر با ۹۰ میلیون تومان از وجه خودرو که در بخشنامه تعیین شده به حساب تعریف شده و تایید شده توسط بانک، واریز کنند تا اینکه تا زمان اعلام نتایج قرعه‌کشی در حساب مسدود باشد. را در حساب خود نگه‌داری کنند.

متقاضیان عادی بایستی ، نسبت به افتتاح حساب وکالتی نزد بانک‌های عامل اقدام کرده و به میزان مبلغی که در بخشنامه تعیین خواهد شد، موجودی این حساب را تکمیل کنند.

تاکید می‌شود که مادران و متقاضیان نوسازی خودروهای فرسوده از موضوع افتتاح حساب وکالتی مستثنی هستند.

همانطور که اشاره شد، طرح مذکور از امروز (پنجشنبه ۱۳ بهمن‌ ماه) به مدت ۱۰ روز آغاز می‌شود و تا ۲۲ بهمن ماه ادامه خواهد داشت. مشتریان حائز شرایط می‌توانند با مراجعه به سایت فروش اینترنتی محصولات ایران‌خودرو به نشانی esale.ikco.ir برای ثبت‌نام اولیه و شرکت در قرعه‌کشی اقدام کنند.

زمان قرعه‌کشی سه روز پس از پایان مهلت ثبت‌نام، در نظر گرفته شده است.

مشتریان منتخب در قرعه‌کشی نیز با تکمیل الباقی وجه، مطابق پیش پرداخت اعلامی در بخشنامه حداکثر ظرف پنج روز کاری، نسبت به انتقال وجه از طریق درگاه رسمی ایران‌خودرو و تکمیل ثبت‌نام اقدام خواهند کرد. پس از اعلام نتایج قرعه‌کشی و مشخص شدن فهرست برندگان، متقاضیانی که برنده نشده‌ باشند، می‌توانند ساعت ۲۴ یا ۷ صبح فردای آن روز، نسبت به برداشت مبلغ از حساب خود اقدام کنند.

شرایط ثبت‌نام برای متقاضیان عادی، علاوه بر واریز ۹۰ میلیون تومان از وجه خودرو، همچون روال سابق، اختصاص یک دستگاه به هر کدملی، فاصله خرید ۴۸ ماه از هر دو خودروساز، عدم پلاک انتظامی فعال، گواهینامه معتبر و شماره تلفن همراه به‌نام متقاضی  است.

یادآوری می‌شود که شرایط ثبت‌نام برای متقاضیان طرح ویژه مادران، اختصاص یک دستگاه خودرو به هر کد ملی و شماره تلفن همراه به‌نام فرد متقاضی ذکر و تاکید شده است که دارا بودن گواهینامه در طرح ویژه مادران الزامی نیست و حتی برای مادران زیر ۱۸ سال (البته دارای دو فرزند و بیشتر) امکان‌پذیر است و برای طرح جایگزینی خودروهای فرسوده شرایط اختصاص یک دستگاه به هر کدملی، و شماره تلفن به‌ نام متقاضی لحاظ می‌شود. 

ایران خودرو

آغاز فروش فوق‌العاده وانت آریسان ۲ دوگانه‌سوز ایران خودرو

همچنین گروه صنعتی ایران‌خودرو از ساعت ۱۱ صبح امروز (پنجشنبه ۱۳ بهمن)، طرح فروش فوق‌العاده وانت آریسان ۲ دوگانه‌سوز ویژه متقاضیان عادی را خارج از فرآیند قرعه‌کشی عرضه می‌کند.

متقاضیان از ساعت مذکور تا زمان تکمیل ظرفیت و حداکثر تا روز دوشنبه هفته آینده (۱۷ بهمن ماه) فرصت دارند با مراجعه به سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو به نشانی اقدام به ثبت درخواست خود کنند.

گفتنی است که الزام تعریف حساب وکالتی و واریز  وجهی خودرو در حساب‌ها و مسدود شدن آن، در این طرح وجود ندارد و لحاظ نمی‌شود.

در این طرح فروش فوق العاده تنها دو شرط هر کدملی یک دستگاه خودرو و دارا بودن گواهینامه معتبر رانندگی لحاظ می‌شود.

ایران خودرو

تاکید می‌شود با توجه به همزمانی اجرای این بخشنامه با طرح پیش‌فروش دهه مبارک فجر، متقاضیانی که نسبت به خرید در این بخشنامه اقدام کنند، امکان خرید از بخشنامه پیش‌فروش چهار محصول را نخواهند داشت.

بزرگ‌ترین طرح فروش ایران خودرو

گروه صنعتی ایران خودرو هم زمان با فرارسیدن چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، بزرگ ترین طرح پیش فروش محصولات خود را به اجرا می گذارد.

در این طرح تعداد انبوهی از انواع محصولات گروه صنعتی ایران خودرو عرضه می شود که موعد تحویل آن حداکثر یک ساله درنظر گرفته شده است. 

این طرح پیش فروش برای سه گروه متقاضیان عادی، قانون جوانی جمعیت و جایگزینی خودروهای فرسوده به اجرا گذاشته خواهد شد. 

در این طرح صرفا متقاضیان عادی باید ضمن حصول اطمینان از احراز شرایط عمومی ثبت نام، نسبت به افتتاح حساب وکالتی نزد بانک های عامل که به زودی اعلام خواهد شد اقدام کرده و به میزان مبلغی که در بخش نامه تعیین خواهد شد، موجودی این حساب را تکمیل کنند. 

افتتاح حساب وکالتی مختص متقاضیان عادی بوده و شامل متقاضیان قانون جوانی جمعیت و جایگزینی خودروهای فرسوده نمی شود.

شرط فروش ایران خودرو

درپی ثبت نام 10 میلیونی در قرعه کشی قبلی محصولات ایران خودرو که شانس برنده شدن متقاضیان واقعی را به شدت کاهش داده است،  از این پس تنها افرادی می‌توانند در فروش خودرو توسط خودروسازان شرکت کنند که وجه خودرو در حساب‌هایشان موجود است و مبلغ خودرو از طریق بانک مسدود می‌شود.​

به گزارش عرشه آنلاین  این موضوع پیش از این برای شرکت سایپا اجرایی شده بود، به طوری که در هفته گذشته 70 هزار دستگاه خودرو توسط گروه سایپا پیش‌فروش شد که فقط هشت هزار و 500 نفر از آن استقبال کردند.

با توجه به اینکه شرط یاد شده در این عرضه رعایت شد و مشتریان ملزم به واریز پول برای ثبت‌نام شدند، شرایط مشابه قرعه کشی (لاتاری) 10 میلیون نفری ایران‌خودرو را شاهد نبودیم و فقط مشتریان واقعی در این طرح شرکت کردند.

در عرضه جدید روز سه‌شنبه هفته جاری گروه سایپا و همچنین عرضه هفته آینده گروه صنعتی ایران‌خودرو، هر دو خودروساز ملزم به رعایت این ضابطه جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت شدند.

بر اساس این گزارش؛ در طرح فروش فوق‌العاده چهار محصول ایران‌خودرو که از 17 تا 25 دی‌ماه برگزار شد، بیش از 10 میلیون نفر برای خرید 20 هزار دستگاه خودرو سورن پلاس دوگانه‌سوز، پژو پارس سال با موتور XU و رانا پلاس برای سه گروه متقاضی عادی، طرح مادران و خودرو‌های فرسوده ثبت‌نام کردند که برخی مسوولان عنوان «لاتاری ملی» را به آن دادند.

جزییات بیشتر از پیش شرط جدید شرکت در قرعه‌کشی ایران خودرو

شرط جدید شرکت در قرعه‌کشی خودرو، این است که خریدار کل پول مورد نیاز را در یک حساب بانکی معروف به حساب وکالتی داشته باشد و این پول در زمان قرعه‌کشی مسدود شود تا در صورت برنده شدن، بانک پول را به‌حساب کارخانه واریز کند. در دوره‌های گذشته قرعه‌کشی خودرو، افراد تنها به‌صرف اینکه گواهینامه رانندگی دارند، پلاک فعالی به اسمشان ثبت نشده یا از سال ۱۳۹۸ به این طرف از دو کارخانه داخلی خودرو نخریده بودند، می‌توانستند به سایت مراجعه کرده و ثبت‌نام کنند. در مواردی یک‌فرد، برای کل اعضای خانواده اسم‌نویسی می‌کرد و گزارشاتی درباره وقوع تخلفات سازمان‌یافته مثل اجاره کارت ملی جهت ثبت‌نام در قرعه‌کشی خوردو بودیم.

شرط جدید شرکت در قرعه‌کشی خودرو، باعث می‌شود بخش قابل‌توجهی از این تخلفات کاهش پیدا کند و سیاهی‌لشکر‌ها فرصت شرکت در قرعه‌کشی و کاهش شانس متقاضیان واقعی را نداشته باشند. این شیوه همچنین افرادی که رندانه قدم جلو می‌گذارند، ولی ناگهان به هیبت فروشنده حواله در می‌آیند را هم از دور خارج می‌کند و نهایتا یک هدف دارد؛ واقعی‌تر کردن تقاضا.

حساب وکالتی پیش از این، هنگام فروش خودرو در بورس کالا به گوشمان خورده بود. حساب وکالتی را می‌توان نزد بانک‌های معتبر کشور افتتاح کرد. بعد از آن لازم حساب را به اندازه حضور در قرعه‌کشی یا پیش‌پرداخت شرکت در عرضه‌های بورس، شارژ کرد. در زمان شروع عرضه (یا قرعه‌کشی) بانک به‌طور خودکار موجودی حساب وکالتی را اندازه رقم مورد نیاز بلوکه می‌کند و در صورتی که شخص برنده شود، همان مقدار پول را به حساب فروشنده انتقال می‌دهد. افرادی که شانس با آن‌ها یار نبوده و نتونسته‌اند در قرعه‌کشی برنده شوند یا پیشنهادشان پذیرفته نشده، می‌توانند ظرف مدت ۲۴ ساعت به پول خود دسترسی پیدا کنند.

مدیر عملیات فروش ایران خودرو با اشاره به تعداد بالای شرکت کنندگان در طرح فروش محصولات این شرکت گفت: تلاش می‌کنیم با دریافت مجوز‌های لازم در ثبت نام‌های بعدی تنها کسانی بتوانند شرکت کنند که وجه خودرو در حساب‌هایشان موجود است و از طریق بانک مسدود می‌شود.

کیوان پناهی با بیان این که در طرح فروش فوق‌العاده 4 محصول ایران خودرو، 9 میلیون و 600 هزار نفر ثبت‌نام کردند، گفت: در این مرحله 21 هزار دستگاه خودرو عرضه شد که 50 درصد به طرح جوانی جمعیت و 50 درصد هم به مشتریان عادی اختصاص یافت.

مدیر عملیات فروش ایران خودرو افزود: در این دوره 9 میلیون و 600 هزار نفر ثبت نام کردند که با توجه به تعداد خودرو‌های عرضه شده درصد برنده شدن را برای متقاضیان پایین می‌آورد.

وی اضافه کرد: تلاش می‌کنیم با دریافت مجوز‌های لازم در ثبت نام‌های بعدی تنها کسانی بتوانند شرکت کنند که وجه خودرو در حساب‌هایشان موجود است و از طریق بانک مسدود می‌شود.

آقای پناهی ادامه داد: در میان خودرو‌های عرضه شده نظیر پژو پارس، سورن و رانا، خودروی پژو پارس با بیشترین استقبال از سوی متقاضیان مواجه شد.

مدیر عملیات فروش ایران خودرو گفت: به دلیل مشکلات اینترنت در هفته گذشته و مشکلاتی که برای متقاضیان پیش آمد ما هم زمان ثبت نام را تمدید کردیم.

وی افزود: اعلام نتایج هم معمولا 48 ساعت طول می‌کشد تا شرایط ثبت نام کنندگان مبنی بر داشتن گواهی نامه و پلاک فعال بررسی شود و اول بهمن ماه اسامی برندگان اعلام  و پیامک هم برای برندگان ارسال شد.

آقای پناهی در پایان گفت: تمامی خودرو‌های تولیدی ایران خودرو هم در بورس عرضه می‌شود و هم به صورت عادی عرضه می‌شوند.

دیگر رسانه ها

 • مرتضی

  خواهشا خبر کذب تحویل مردم ندید الان تاکسی سمند ثبت نام کردم برج 9 پول ریختم قرار بوده یک ماه تحویل بدهند حالا اقساطی پیش کش همان نقدی به‌موقع تحویل بدید

  • شهرام

   والادروغ مردم بدبخت زودباورهمش الکی هست حتی قرعه کشی هاشون من ازاولش تاحالاهم خودم وهمسرم باهم ثبت نام کردیم بدون اینکه یه باراسممون دربیادهمش مردم سرکارگذاشتن

 • محمد

  بیخود کردن همون ثبت نام قبلی ها رو بدن نمیخواد ثبت نام جدید بکنن

  • صالحی

   فقط دروغ میگن

 • سمیر خوش اندام

  نیاز به خرید خوردو هستم

 • نادان

  حالا بفرمائید این شرکت هایی که اقساطی ماشین به قیمت بازار، نه کارخانه و با دنیایی نزول در اختیار این ملت بدبخت قرار میدهند، این همه ماشین های صفر کیلومتر را از کدوم گذرگاه ایران خودرو و سایپا در می‌آورند که این ملت حتی یکی از ماشین ها را نتونستند حتی برای یک بار طول عمرشون از این کارخانه های مافیایی بگیرند.
  این حضرات کی هستند؟
  چه دست های پنهانی وجود داره که حتی توانستند واردات خودرو را وتو کنند؟
  واقعا اینها چه کسایی هستند؟
  پشت شون به کجاها گرمه؟
  این افراد همان قارچ های سمی این مرز و بوم هستند. همون دم کلفت ها.
  بخدای واحد قسم میخورم منه یک پدر با ۲ تا دانشجو و کارگر معدن، بالای ۲۰ بار ثبت نام کردم اسمم نافتاد.
  خدا ریشه این آدم های خون خوار را از رو زمین بکنه. آمین

 • Behdad

  کلاهبرداری است. متاسفانه این روش کلاهبرداری بسیار عمومی شده است. سال ۹۷ با همین روش از من کلاهبرداری کردند.
  شرکت لیزینگ باید در وبسایت بانک مرکزی معرفی شده باشد در غیر این صورت غیر قابل اطمینان است.

 • علی آب روان

  سپاسگزارم

 • محمد احمدی

  سلام . مشخصات و آدرس شرکت لطفا اعلام نمایید.ممنونم

 • محمد

  گویا درد خودرو سازان که خصولتی هستند،، آزاد سازی کامل قیمت هست،، چاره ای غیر این نیست هر قیمتی که بازار آزاد باشد بصورت لحظه ای با پنج درصد قیمت پایین تر خودرو ساز بفروشد که مردم برای افت پول خود دست از این بازار بردارند،، این فاصله قیمت خودرو ساز و مصرف کننده به ندرت نصیب فروشنده می شود،، بنابراین اگر این سود به جیب خودرو ساز برود به نفع مردم هست،، پول قطعه ساز را می دهد وقطعات با کیفیت می تواند خریداری کند.. حال می‌توان نظام کنترل کیفیت وبازرسی مستمر را از قطعه ساز درخواست کرد و درب کشور برای ورود خودرو متوسط الحال نه لاکچری را برای رقابت با آنان باز گذاشت... این گوی و این میدان..

 • جواد

  دروغ نقدی نمیدن بعد اقساط بدن

 • علی

  سلام بزرگوار
  جالبه، هنوز ایران خودرو اون خودرو هایی که سال گذشته ثبت نام کرده رو نمیتونه تحویل بده، حالا میخواد اقساطی بده
  الله پیس آداما لعنت السین 🤛😡

 • یوسف

  به خدا دلم برا یه ماشین نو لک زده خدایا خودت برسون خدااااااااااشاسی بلند میخام

  • hossein rozedar

   منم همینطور

  • مجید

   انشاالله

 • ناشناس

  اگه اینطوری راحت خرید بشه مثل چیپس وپفک مردم راحت میشن واینقدر نوسان قیمت نداریم

 • ع داوری

  چرا این رانت مثل روز روشن را این شرکت لیزینگی از بانک مرکزی اعلام نمی‌کند...این گوی و این میدان

 • ابوالفضل

  ازاون موقع که گفتن ماشین قرعه کشی میکنن هرسریش دوتا دوتا نوشتم یکی درنیومده والله اگه بدن ازحصرت درمیام وبه ارزوم میرسم

 • کامی

  این خبر رو آیندگان مابخونن چقدر به ریش این دولت و ملت می‌خندن .خداوکیلی اگه شرکتهای خارجی این مبالغ رو با این تناقض قیمت ببینمن باور نمیکنن چه مملکتی وچه دولتی قیمتها روببین .یه حقوق بگیر با ماهی 5میلیون اصلا کرایه تاکسی میتونه بده که ماشین بخره .

 • محمد بای

  س ماشین پژو پارس تی یو فایو میخوام برا ثبت نام راهنمایی کنید

 • محسن امینی

  مگه ماشین کم تولید میشه که کردنش قرعه کشی.چراماشینهای فرسوده رو جمع نمی‌کنید؟ خوب توی این آشفته بازار پول به جیب میزنید. مردم هم که میخرند با بدبدختی هم که شده

 • منوچهر

  من که به امید خدا ثبت‌نام کردم تا داخل قرعه کشی برنده شوم
  خدا بزرگه
  برا اولین باره

 • ناشناس

  دروغ هست من تماس گرفتم گفتندفروش نقدی داریم اونهم به قیمت ازادواقساط اصلاندارند

 • حسین ربانی

  سلام
  به‌نظر من هم طرح خرید خودرو اقساطی طرح خوبی است

 • Db

  بهترین راه آزاد سازی قیمت خودرو به قیمت آزاد هست در ضمن افت شدید خودرو بعد از هر5 سال

 • ناشناس

  چی شد اینا که میگفتند توان تولید و واردات خودرو رو ندارند یهو این خودروها از کجا سر درآوردند لعنت خدا بر اونایی که زندگی مارو به اینجا کشوندند وباعث وبانی این وضعیت شدند چقدر ما مسولین بی کفایت وبی لیاقت تو کشورمون زیاد داریم

 • ناشناس

  آخی ، چند تنوع در فرغون سازی

 • بهزاد اصغری

  سلام من معلولم 10 سال آرزوی خرید ماشین دارم هیچوقت به آرزوم نمیرسم

 • شهاب

  سلام واقعا شورش دراوردن

 • ناشناس

  چقدر ما ثبت نام کردیم بالای ۲۵بار هرچی پول داشتم دادم کافی نت چه بگم دلم درده

 • ناشناس

  خودتان را خسته نکنید حرفهای من و شما هیچ تاثیری روی انها نداره اینها از وقتی نون حرام خوردند دیگه گوششون نمی شنو این حرفی هست که اقا ابا عبداله حسین در صحرا کربلا به اجداد اینها گفت اینها فرزندان همان معاویه با شکل جدید هستند .

 • ص

  رئیس مجلسی که سیسمونی نوه اش را از ترکیه بخرد از بازنشسته ای که برای یک وعده مرغ که نوه اش رادعوت کند به خجالتش میماند خبر ندارد کی بفکر بازنشسته میباشد که بخواهد قانون من درآوردی دولت را رد کند یا تایید بابا کشتید مردم را امضا کن یا رد کن خیال ناراحت کن

 • ناشناس

  چند بارثبت نام کنم شما بگید

 • سمانه علی گلی

  خیلی ثبت نام کردم اخه چرا برام نیافته

 • ناشناس

  من سی سال خدمت کردم توان خرید یک دستگاه پراید جمهوری اسلامی ۲۰سال کار کرد ندارم و شما از عدالت حرف میزنید و تبریک ۴۴ساله انقلاب میگید کاش یکدرصد ازشماها بوی مسلمانی میامد

ارسال نظر