آرایش برگشت دلار

معامله گران معتقدند اگر قیمت دلار بتواند از مسیر رکود خارج شود و به روند کاهشی روز گذشته پایبند بماند؛ مرز حمایتی جدید را فتح خواهد کرد.

آرایش برگشت دلار

قیمت دلار امروز ۱۹ تیر ۱۴۰۳ / دلار در کف قیمت درجا زد

قیمت دلار امروز با کاهش ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومانی در پله پایانی کریدور پنجم بازگشایی شد. معامله‌گران از تلاش بازارساز در راستای حفظ پایین‌ترین قیمت برای دلار می‌گویند.

قیمت دلار روز سه‌شنبه با کاهش محدودی بازگشایی شد. این افت قیمت باعث تغییر کانال اسکناس دلار نشد. اسکناس آمریکایی در لحظه نگارش این گزارش در نیمه پایینی کانال ۹ از کریدور پنجم در حال معامله است.

معامله‌گران معتقدند بازارساز سخت تلاش دارد قیمت دلار را در کریدور پنجم نگه دارد‌؛ اما حفظ این محدوده مستلزم بالا نرفتن شدید تقاضا است. کارشناسان اقتصادی معتقدند تلاش دولت فعلی تحویل دلار با کمترین قیمت به دولت چهاردهم است.

 معامله گران معتقدند اگر قیمت دلار بتواند از مسیر رکود خارج شود و به روند کاهشی روز گذشته پایبند بماند؛ مرز حمایتی جدید را فتح خواهد کرد.

 بازار ارز تهران از روز گذشته خالی از خریدار و فروشنده شده و به گفته معامله گران سر و کله رکود ماه خرداد دوباره در بازار پیدا شده است و خبری از تغییر نوسان قیمت ها در جریان معاملات نیست. برخی از فعالان بازار معتقدند با فرا رسیدن ماه محرم،‌ بازار طبق روال سال های گذشته راکد خواهد شد. اما گروهی دیگر از معامله‌گران علت این موضوع را آغاز عرضه جدید خودروهای وارداتی و چشم انتظاری بازار برای تحقق برنامه های اقتصادی مسعود پزشکیان، رئیس جمهور جدید ایران می دانستند.

قیمت دلار هم در روز دوشنبه معاملات را با نرخ 59 هزار و 500 تومان آغاز کرد اما در نیمه دوم روز با توجه به کاهش قیمت درهم به پله اول کانال 59 هزار تومان رسید و در همین محدوده به کار خود پایان داد. درهم امارات هم که در بازار با 16 هزار و 250 تومان بازگشایی کرده بود؛ عصر روز گذشته با 16 هزار و 200 تومان بسته شد. تتر هم در جریان معاملات شبانه همسو با دلار حرکت کرد و در لحظه نگارش این گزارش 59 هزار و 660 تومان قیمت خورد و بالای اسکناس آمریکایی قرار گرفت. روند نزولی قیمت‌ها در بازار ارز باعث شد حباب درهم در محدوده ۹۰ تومانی جای بگیرد.

نوسان قیمت دلار در جریان معاملات پشت خطی مهر تاییدی بر خبر بازگشت دوباره رکود به بازار ارز می زند؛ چرا که اسکناس آمریکایی با نوسان در محدوده نرخ پایانی روز دوشنبه که 59 هزار و 100 تومان بود؛ قیمت گذاری شد.

به عقیده معامله گران قیمت دلار پس از پولبک روز گذشته، دوباره به مسیر کاهشی بازگشته است و در معاملات امروز هم می توان به تداوم این روند امیدوار ماند. این گروه معتقدند قیمت دلار کف حمایت مهم 58 هزار و 800 تومان را پیش روی خود دارد که در صورت خروج از محدوده رنج و تداوم کاهش قیمت،‌ شانس بالایی برای شکستن این مرز دارد.

این گروه معتقدند قیمت دلار اگر بتواند مرز مهم 58 هزار و 800 تومان را بشکند و در زیر آن تثبیت روزانه دهد، شانس عقب نشینی بیشتر در کانال 58 هزار تومان را دارد.

گفتنی است قیمت درهم امروز بدون تغییرنسبت به آخرین معامله روز گذشته با رقم ۱۶ هزار و ۲۰۰ تومانی بازگشایی شد. قیمت تتر روز سه‌شنبه با کاهش ۱۵۰ تومانی بازگشایی شد و روی رقم ۵۹ هزار و ۶۰۰ تومانی ایستاد.

پوند انگلیس با کاهش ۲۰۰ تومانی روی قیمت ۷۶ هزار و ۷۱۰ تومانی معامله شد و یورو نیز با کاهش ۲۵۰ تومانی روی رقم ۶۴ هزار و ۷۹۰ تومانی ایستاد.

گفتنی است اسکناس دلار روز سه‌شنبه با رقم ۴۶ هزار و ۴۵۹ تومان و حواله دلار نیز با رقم ۴۳ هزار و ۳۷۹ تومانی عرضه شد و ۱۰۰ تومان گران شد.

 

منبع: تجارت نیوز - اقتصاد نیوز

دیگر رسانه ها

کدخبر: 145408

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

      ارسال نظر