قیمت دلار امروز ۱۴ تیر ۱۴۰۳ / سرگیجه دلار معامله‌گران را احتیاطی کرد

دلار به نام یک کاندیدای انتخابات حساس شد

معامله‌گران معتقدند هر گاه در نظرسنجی‌ها احتمال انتخاب نامزد تند‌رو بالا می‌رود، دلار گران می‌شود.

دلار به نام یک کاندیدای انتخابات حساس شد

​قیمت دلار امروز با افزایش نزدیک به هزار تومانی کف کریدور ششم را از دست داد و یک کانال افزایش پیدا کرد. معامله‌گران معتقدند هر گاه در نظرسنجی‌ها احتمال انتخاب نامزد تند‌رو بالا می‌رود، دلار گران می‌شود.

به گزارش عرشه آنلاین؛قیمت دلار امروز با افزایش نزدیک به هزار تومانی کف کریدور ششم را از دست داد و یک کانال افزایش پیدا کرد. معامله‌گران معتقدند هر گاه در نظرسنجی‌ها احتمال انتخاب نامزد تند‌رو بالا می‌رود، دلار گران می‌شود.

قیمت دلار روز پنجشنبه با افزایش ۸۰۰ تومانی بازگشایی شد. اسکناس آمریکایی در لحظه نگارش این گزارش در نیمه ابتدایی کانال اول از کریدور ششم در حال معامله است.

معامله‌گران نوسانات درهم و تتر را بیشتر از بازار ارز می‌دانند و می‌گویند ریتم حرکتی دلار در هفته اخیر به اخبار انتخابات گره خورده بود. به اعتقاد آنها هر وقت احتمال انتخاب نامزد انتخاباتی تندروتر بالا می‌رفت، دلار افزایشی می‌شد و هر زمان احتمال انتخاب نامزد میانه‌رو‌ زیاد می‌شد دلار کاهش محدودی داشت.

بازگشت دلار به کانال ۶۰ هزار تومان در پایان معاملات روز چهارشنبه، معاملات آخرین روز کاری هفته را تحت تاثیر خود قرار داده است و بسیاری از معامله گران با وجود آنکه معتقدند امروز بازار به دلیل نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ نوسان نخواهد داد؛ اما نسبت به تحرکات بازارساز برای کاهش قیمت دلار به پایین کانال ۶۰ هزار تومان، تردید دارند.

 

روز گذشته خبری درباره ورود بازارساز به معاملات با تزریق سنگین حواله و اسکناس درهم مورد توجه معامله گران قرار گرفت. برخی از فعالان بازار ادعا کردند بازارساز برای ۳ روز آینده نیز همین برنامه را برای کاهش نرخ دلار به زیر ۶۰ هزارتومان تا پیش از انتخابات جمعه ۱۵ تیر، در نظر دارد. براساس بررسی های خبرنگار اقتصادنیوز، گروهی دیگر هم معتقدند خبر تزریق هر روز در بازار است و روزانه برای هدف قیمت دلار، نرخ جدید می‌دهد. معاملات روز چهارشنبه هم از این قاعده مستثنی نبود و قیمت ها در بازار تحت تاثیر تحرکات بازارساز مسیر نزولی را در پیش گرفتند و قیمت دلار با از دست دادن کانال ۶۱ هزار تومان، در ۶۰ هزار و ۴۰۰ تومان به کار خود پایان داد. همچنین قیمت درهم امارات که سطح مهم ۱۶ هزار و ۷۰۰ تومان را پیش روی خود داشت،‌ در پی تزریق سنگین بازارساز این سطح را از دست داد و تا ۱۶ هزار و ۶۲۰ تومان پایین آمد. به گزارش اقتصادنیوز، دلار اما در جریان معاملات پشت خطی از قیمت پایانی روز چهارشنبه کمی فاصله گرفت و در میانه کانال ۶۰ هزار تومان جا خوش کرد.

 

افزایش فاصله قیمت دلا و تتر در معاملات روز گذشته هم دیگر موضوع مهم بازار ارز تهران بود. این رمزارز که همواره رابطه نزدیکی با اسکناس آمریکایی دارد، کانال ۶۱ هزار را حفظ کرد تا شکاف تتر و دلار هرات به هزار تومان برسد. ارزش تتر در لحظه نگارش این گزارش به ۶۱ هزار و ۶۷۰ تومان رسیده است تا همچنان شکاف هزار تومانی پا برجا بماند.

معامله‌گران فنی معتقدند بازار به مرزهای حمایت رسیده است و اگر دلار مرز مهم ۶۰ هزار و ۲۰۰ تومان را از دست بدهد؛‌ عقب نشینی به کانال‌های پایین‌تر در دسترس اسکناس آمریکایی قرار خواهد گرفت. براساس بررسی خبرنگار اقتصادنیوز،‌ اگر قیمت‌ها در سطوح حمایت تثبیت دهند، مسیر افزایش قیمت هموار خواهد شد و مرز مقاومت دلار ۶۰ هزار و ۷۰۰ تومان پیش روی دلار قرار خواهد گرفت که در صورت رسیدن به آن و تثبیت روزانه بالای آن، شاهد بازگشت قیمت به کانال های افزایشی خواهیم بود.

 

گروهی دیگر از فعالان بازار هم معتقدند در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳،‌ تغییر روند بازار و نوسان محسوس قیمت ها در جریان معاملات امروز چندان محتمل نیست و بازار در مسیر رنج حرکت خواهد کرد

فعالان بازار ارز می‌گویند در هفته اخیر هیجانات القا شده باعث ایجاد تشنج در بازار ارز شد. پیشنهاد آنها برای معامله‌گران این بود که خرید و فروش در بازار ارز نداشته باشند تا تکلیف انتخابات مشخص شود.

ارزهای مهم کاهشی شدند

گفتنی است قیمت درهم امروز روی رقم ۱۶ هزار و ۶۷۰ تومانی ایستاده است و نسبت به روز چهارشنبه افزایش ۱۰۰ تومانی داشت. قیمت تتر امروز کاهش ۱۰۰ تومانی داشت و روی رقم ۶۱ هزار و ۵۵۰ هزار تومانی ایستاد.

پوند انگلیس با کاهش ۲۰۰ تومانی روی قیمت ۷۸ هزار و ۱۱۰ تومانی معامله شد و یورو نیز با کاهش ۴۰۰ تومانی روی رقم ۶۶ هزار و ۱۲۰ تومانی ایستاد.

گفتنی است اسکناس دلار روز سه شنبه با رقم ۴۶ هزار و ۱۶۷ تومان و حواله دلار نیز با رقم ۴۳ هزار و ۱۰۶ تومانی عرضه شد و تغییر قیمت نداشت.

منبع: تجارت نیوز/اقتصاد نیوز

دیگر رسانه ها

کدخبر: 144418

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

      ارسال نظر