واکنش عجیب نرخ دلار به نتیجه انتخابات

دلار رکورد زد / ارزش ریال سقوط کرد

قیمت دلار که در هفته‌های اخیر بخاطر انتظارات بازار برای دیدن نتایج انتخابات قیمت نسبتا ثابت و نوسانات محدودی داشت، امروز در بازار آزاد، مجدد سقف ۶۲ هزار تومان را لمس کرد.

دلار رکورد زد / ارزش ریال سقوط کرد

قیمت دلار که در هفته‌های اخیر بخاطر انتظارات بازار برای دیدن نتایج انتخابات قیمت نسبتا ثابت و نوسانات محدودی داشت، امروز در بازار آزاد، مجدد سقف ۶۲ هزار تومان را لمس کرد. نتیجه انتخابات ایران که در آن احتمال پیروزی سعید جلیلی وجود دارد که مخالف مذاکره و رفع تحریم‌هاست و از آن طرف شکست مفتضحانه بایدن در اولین مناظره با ترامپ که دموکرات‌ها را به وحشت انداخته از حمله عوامل بالا رفتن نرخ دلار عنوان می‌شود.

قیمت دلار امروز با افزایش ارزش بازگشایی شد و سقف قبلی را شکست. رشد ۶۰۰ تومانی این اسکناس آن را در آستانه ورود به کانال دوم از کریدور ششم قرار داده است. امروز تتر در کانال ۶۲ هزار تومانی قرار گرفت.

قیمت دلار امروز امروز با رشد ۶۰۰ تا ۷۰۰ تومانی بازگشایی شد و با کانال دوم از کریدور ششم فقط ۱۰۰ تومان فاصله دارد.

روند رشد قیمت دلار در حالی که انتظار می‌رود معامله‌گران در انتظار انتخابات باشند، رخ داده است. فعالان بازار ارز می‌گویند معاملات همچنان در دو راهی انتخابات قرار دارد و جهت‌گیری خاصی ندارد. تحلیلگران اقتصادی کف قیمت این اسکناس را کانال ابتدایی کریدور ششم و سقف آن را کانال سوم از کریدور مذکور می‌دانند و معتقدند اگر مقاومت بعدی قیمت دلار شکسته شود روند صعودی این اسکناس شکل می‌گیرد.

درهم برای کانال ۱۷ هزار تومانی خیز برداشت

گفتنی است قیمت درهم امروز روی رقم ۱۶ هزار و ۹۶۰ تومانی ایستاده است و نسبت به روز شنبه ۲۰۰ تومان رشد دارد. قیمت تتر با رشد ۸۰۰  تومانی یک کانال صعود کرد و روی رقم ۶۲ هزار و ۱۰۰ تومانی ایستاده است.

پوند انگلیس با رشد ۹۰۰ تومانی روی قیمت ۷۸ هزار و ۳۲۹ تومانی معامله شد و یورو نیز با افزایش ۷۰۰ تومانی روی رقم ۶۶ هزار و ۳۶۰ تومانی ایستاد. گفتنی است اسکناس دلار روز یکشنبه با رقم ۴۶ هزار و ۱۶۷ تومان و حواله دلار نیز با رقم ۴۳ هزار و ۱۰۶ تومانی عرضه شد و ۱۰۰ تومان گران شد.

قیمت دلار امروز یکشنبه ۱۰ تیر طبق اعلام مرکز مبادله ارز و طلا حدود ۴۶ هزار و ۱۶۵ تومان است.

قیمت دلار خدماتی امروز درمقایسه با خریدوفروش‌های دیروز تزدیک ۱۰۰ تومان ارتقا پیدا کرد و همزمان قیمت یورو خدماتی تقریبا به همین اندازه ارتقا پیدا کرد.

قیمت یورو خدماتی که مبنای محاسبه ارز مسافرتی است، امروز ۴۹ هزار و ۴۶۵ تومان است و متقاضیان واجد شرایط می‌توانند با نرخی زیر بازار آزاد سراغ خرید یورو خدماتی بروند.

 

قیمت دلار و یورو در مرکز مبادله ارز و طلا

 

قیمت طلا ۱۸ عیار امروز یکشنبه ۱۰ تیر در شروع معاملات بازار گرمی ۱۶ هزار تومان افزایش پیدا کرد. هر گرم طلا ۱۸ عیار معادل سه میلیون و ۵۲۹ هزار تومان معامله شد و همزمان قیمت سکه امامی با رشد ۴۴۲ هزار تومانی به ۴۳ میلیون و ۴۹ هزار تومان رسید.

نیم سکه بهار آزادی و ربع‌سکه بهار‌آزادی هر کدام ۳۰۰ هزار تومان گران شدند و ۱۰۰ هزار تومان به قیمت سکه گرمی اضافه شد.

 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 144116

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

      ارسال نظر