آماده باش در بازار دلار

بازار گوش به فرمان دلار/ قیمت دلار در آستانه تصمیم‌؛ مرز کاهش قیمت کجاست؟/ پیش‌بینی قیمت دلار امروز 6 تیر 1403محمد مهدی درستی

آماده باش در بازار دلار

قیمت دلار امروز با کاهش ۵۰۰ تومانی بازگشایی شد اما کریدور ششم را از دست نداد. روند کاهشی محدود این اسکناس در بازار کم جان دلار در حالی رخ داد که معامله‌گران، آثار خبردرمانی و ارزپاشی بازارساز در روز سه‌شنبه را موثر می‌دانند.

به گزارش عرشه آنلاین،‌ روند کاهشی قیمت دلار در پنجمین روز هفته با وجود اینکه محدود بود اما توانست اسکناس دلار را در کف کریدور ششم قرار دهد.

معامله‌گران می‌گویند قیمت دلار امروز در محدوده تصمیم گیری قرار دارد که مرز مهمی برای اسکناس آمریکایی محسوب می‌شود و در ترسیم مسیر حرکت دلار نقش مهمی دارد.

دلار به کریدور پنجم بر می‌گردد؟

معامله‌گران به ارزپاشی بازارساز اشاره می‌کنند و معتقدند علاوه بر آن دلار به خبردرمانی روز گذشته اندکی واکنش نشان داده است. برخی کاهشی‌های بازار معتقدند تا پایان معاملات امروز روند پلکانی دلار، این اسکناس را در پله‌های پایانی کریدور پنجم قرار خواهد داد.

روز گذشته و در تعطیلی بازار داخلی اخباری مبنی بر آغاز مذاکرات برای آزادسازی منابع ارزی مسدود شده ایران در بحرین منتشر شد؛ علاوه بر آن برخی خبرگزاری‌ها اعلام کردند، بانک مرکزی قصد دارد به مدت ۱۰ روز، روزانه ۲۰۰ میلیون درهم در بازار دبی تزریق کند. با توجه به اینکه تا برگزاری انتخابات کمتر از دو روز باقی مانده سیاست‌گذار تلاش دارد به هر طریقی دلار را به کریدور پنجم برگرداند.

معامله گران امیدوار به روند صعودی قیمت ها در بازار ارز، امروز به استقبال معاملات خواهند رفت؛‌ روندی که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده است و باید دید در جریان معاملات امروز تداوم خواهد داشت یا خیر؟

فعالان بازار معتقدند روند افزایشی بازار ارز تهران در روزهای اخیر ناشی از یک بلاتکلیفی و سردرگمی است و نباید در این مقطع دست به خرید یا فروش زد. گروهی دیگر هم مدعی هستند که بازار کمی روند صعودی را در پیش گرفته تا ریسک احتمالی پس از انتخابات ریاست جمهوری را پوشش دهد.

با این حال روند حرکتی دلار در جریان معاملات پشت خطی هم از تداوم روند افزایشی دو روز گذشته در بازار امروز چهارشنبه ۶ تیر ۱۴۰۳ خبر می دهد. براساس گزارش اقتصادنیوز،‌ دلار هرات در جریان این معاملات در حال پیشروی از نیمه کانال ۶۰ هزار تومان است. تتر هم در بازار شب گذشته به مانند دلار در بالای نیمه کانال ۶۰ هزار تومان قرار گرفت و ۶۰ هزار و ۶۰۰ تومان در لحظه نگارش این گزارش معامله شد.

معامله گران پیش بینی می کنند سطح ۶۰ هزار و ۳۰۰ تومان مرز حمایتی و نرخ تصمیم گیری دلار است و اسکناس آمریکایی تا زمانی که بالای این مرز قرار گرفته و نوسان دهد، همچنان به صعود خود ادامه خواهد داد.این گروه بر این باورند که اگر دلار در جریان معاملات امروز زیر ۶۰ هزار و ۳۰۰ تومان قرار بگیرد و بتواند ماندگار شود،‌ بار دیگر در مسیر کاهشی قرار خواهد گرفت.

در جریان معاملات روز دوشنبه در بازار ارز تهران قیمت دلار مسیر صعودی را با شدت بیشتری دنبال کرد و در نهایت در نقطه میانی کانال ۶۰ هزار تومان متوقف شد. براساس پیگیری خبرنگار اقتصادنیوز، این روند برای دلار هرات هم تکرار شد و اسکناس آمریکایی در بازار همسایه ایران هم در همین حدود نرخ گذاری شد. قیمت درهم امارات هم در بازار  با گپ مثبت ۹۰ تومانی در ۱۶ هزار و ۴۰۰ تومان آغاز به کار کرد و با افزایش در ۱۶ هزار و ۵۶۰ تومان به کار خودش پایان داد. اما نکته جالب توجه برای معامله گران روند حباب درهم نسبت به دلار تهران بود. ب حباب درهم از اواسط ماه بهمن ۱۴۰۲ تا ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ منفی شده بود؛ اما بعد از این تاریخ مثبت شد و طی ۱۰ روز گذشته قیمت دلاری درهم بالاتر از قیمت دلار در تهران ایستاد.

منبع:تجارت نیوز - اقتصاد نیوز 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 143523

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

      ارسال نظر