برق این افراد رایگان می‌شوند

طبق اعلام مدیرعامل توانیر در 19 ساعت از شبانه روز برق کشاورزان رایگان خواهد شد به شرط اینکه آنها 5 ساعت از بعد از ظهر تابستان را با توانیر همکاری کنند.

برق این افراد رایگان می‌شوند

طبق اعلام مدیرعامل توانیر در ۱۹ ساعت از شبانه روز برق کشاورزان رایگان خواهد شد به شرط اینکه آنها ۵ ساعت از بعد از ظهر تابستان را با توانیر همکاری کنند.

به گزارش عرشه آنلاین؛ شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) اعلام کرد که کشاورزان در صورت استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی، از معافیت‌های مرتبط با طرح‌های مدیریت بار بهره مند خواهند شد.

درضمن اگر معادل ٨٠ درصد ظرفیت برقی چاه‌ها از نیروگاه‌های خورشیدی برای تأمین برق استفاده شود، معافیت لازم را از طرح‌های مدیریت بار تابستان خواهند داشت.

مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل توانیر گفت: در صورتی که کشاورزان پنج ساعت که شامل ساعات گرم بعد از ظهر تابستان است با صنعت برق همکاری کنند، هزینه برق مصرفی در بقیه ۱۹ ساعت شبانه روز رایگان خواهد بود.

او افزود: اگر کشاورزان بتوانند با بهینه سازی سیستم‌های برقی چاه‌های کشاورزی و یا همکاری بیشتر، صرفه‌جویی بیشتری داشته باشند، به صورت پلکانی افزایشی، برق صرفه‌جویی شده را با نرخی در حدود دو هزار و ۵۰۰ تومان یعنی ۴ برابر هزینه تأمین برق از آنها خریداری خواهیم کرد.

رجبی مشهدی گفت: بر اساس محاسبات صورت گرفته، هر چاه کشاورزی با مصرف متعارف، می‌تواند از این طریق و با اندکی صرفه‌جویی بیشتر، در حدود ٨ تا ١٠ میلیون تومان از صنعت برق پاداش دریافت کند که البته باید قبل‌تر این همکاری را به اداره برق منطقه خود اعلام کنند.

منبع: اکوایران

دیگر رسانه ها

کدخبر: 142225

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

      ارسال نظر