ایست دلار در بالای 50 هزار تومان

قیمت دلار امروز 14 آبان ماه افزایشی بود و دلار که به کف کانال 51 هزار تومان نزدیک شده بود یک پله به سمت بالا برداشت.

ایست دلار در بالای 50 هزار تومان

قیمت دلار امروز ۱۴ آبان ماه افزایشی بود و دلار که به کف کانال ۵۱ هزار تومان نزدیک شده بود یک پله به سمت بالا برداشت.

 قیمت دلار روز گذشته تحت تاثیر سخنرانی دبیر کل حزب‌الله لبنان هزار تومان کاهش داشت و از ۵۲ به ۵۱ هزار تومان رسید. اما امروز با یک ریزنوسان این قیمت کمی افزایش داشت.

مرز حمایتی مهم دلار هرات در کانال ۴۹ هزار تومان، ۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان است که پس از جنگ غزه نتوانسته از دست بدهد. این مرز حمایتی در مرز کانال ۴۹ تا ۵۰ هزار تومان، کف خط روند صعودی بلندمدت دلار است که معامله‌گران تصور می‌کنند تا این سطح از دست نرود همچنان قیمت بر مدار صعود است.

مروری بر عملکرد دلار در یک ماه گذشته نشان می‌دهد دلار کف جدیدی پیدا کرده و قیمت این اسکناس که قبلا در کانال ۴۹ هزار تومان کف‌سازی کرده بود حالا با افزایش تنش‌ها، به کف ۵۱ هزار تومان رسیده است.

البته در این میان به نظر می‌رسد که تمام تلاش بازارساز این است که قیمت دلار ر به کانال ۵۰ هزار تومان برگرداند. معامله‌گران معتقدند با کاهش قیمت دلار در روز شنبه قیمت‌ها به مرز حمایت رسیدند. اگر قیمت دلار امروز بالای ۵۰ و ۹۰۰ تومان تثبیت دهد، می‌تواند دوباره وارد کانال ۵۱ هزار تومان شود. در این صورت قیمت دلار مرز مقاومتی ۵۱ هزار و ۳۰۰ تومان را پیش‌رو خواهد داشت. اما اگر قیمت دلار حمایت ۵۰ هزار و ۹۰۰ تومان را از دست بدهد حمایت بعدی ۵۰ هزار و ۷۰۰ تومان خواهد بود که در صورت از دست رفتن این سطح، فروشنده در بازار زیاد خواهد شد و قیمت دلار به صورت هیجانی می‌تواند وارد کانال ۴۹ هزار تومان شود.

اما به نظر می‌رسد که هم روند طبیعی بازار افزایشی است و هم افزایشی‌های بازار اجازه کاهش قیمت بیشتر را به دلار نمی‌دهند. پیش از این هم کارشناسان اقتصادی پیش بینی کرده بودند که قیمت دلار در مهر و آبان ماه تا کانال ۵۲ هزار تومان افزایش پیدا کند.

اما قیمت دلار امروز و روزهای آینده چه روندی خواهد داشت؟ به نظر می‌رسد که دلار بتواند فعلا خود را در کانال ۵۱ هزار تومان حفظ کند و نوسانات آن در محدوده همین کانال ثبت می‌شود. در بلندمدت هم به نظر میرسد که روند بازار ارز به ثبات رسیده و اگرچه احتمال افزایش قیمت دلار وجود دارد اما این افزایش شارپی نخواهد بود و بر خلاف پیش بینی‌های ابتدای امسال، کارشناسان معتقدند که دلار احتمالا در کانال ۵۰ هزار تومان می‌ماند و تحت شرایط خاصی وارد کانال ۶۰ هزار تومان می‌شود.

 

منبع: تجارت نیوز - اکو ایران

دیگر رسانه ها

کدخبر: 113158

اخبار سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر