کمبود شیرخشک بخاطر صادرات است؟ + فیلم

یک خانم جوان که پس از التماس های فراوان برای دریافت یک قوطی شیرخشک با پاسخ منفی مسئول فروش داروخانه روبه رو شده بود گفت که برای دریافت یک قوطی شیرخشک برند ببلاک ساعت ها در مسیر داروخانه های مختلف در رفت و آمد بوده و با دست خالی باید به خانه برود. یکی از مسئولان داروخانه نیز در واکنش به اعتراضات یک مادر ادعا کرد که مهمترین عامل کمبود شیرخشک در ایران سیاست صادرات آن به کشورهای عراق و عربستان است!

کمبود شیرخشک بخاطر صادرات است؟ + فیلم

کمیابی و نایابی شیرخشک بسیاری از خانواده‌های دارای کودک شیرخواره را با مشکلات جدیدی مواجه کرده است.

به گزارش عرشه آنلاین، در حالی که حدود ۲ ماه از کمیابی و نایابی شیرخشک در داروخانه ها زمان می گذرد، اما برخی از مسئولان همچنان با گفتار درمانی و وعده و وعید می کوشند تا این مشکل را لاپوشانی کنند.

چندی پیش منوچهر دادگر نژاد مدیر کل امور فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو وعده داد که این فرآورده از مسیر تولید داخل و واردات، به زودی نیاز بازار مرتفع خواهد شد.

شیرخشک نایاب و گران شد

این در حالی است که عبدالحسین روح‌الامینی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در واکنش به ادعاهای دادگر نژاد  در گفت وگوی تلفنی برنامه تلویزیونی «تهران ۲۰» با انتقاد از کمبود شیرخشک و افزایش ۳ برابری قیمت آن گفت: مسئولین سازمان غذا و دارو را به مجلس دعوت کردیم و صحبت هم کردند‌ اما جرائت ندارند که به مجلس بیایند.

وی افزود: این سازمان با تسویه حساب ارزهای قبلی اختلاف دارد و هزار توجیه دیگر که قابل قبول نیست و باید یک جایی حل شود. بین وزارت بهداشت، بانک مرکزی و تولیدکننده و بقیه اجزا یک جایی باید حرف آخر را بزند. مجلس داد بزند. سال گذشته استیضاح وزیر بهداشت را تهیه کردیم اما در دستور کار مجلس قرار نگرفت. آقای رئیس جمهور گفتند که به من تا شب عید مهلت بدهید.

عبدالحسین روح الامینی نماینده مردم و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در انتقاد از کمبود شیرخشک و افزایش ۳ برابری قیمت آن گفت: آقای رئیس جمهور، آقای مخبر چه کاره اند؟ میان وزارت بهداشت، بانک مرکزی و تولید کننده و بقیه اجزا یک جایی باید کار را تمام کند.

وی گفت: آقای رئیس جمهور سال گذشته گفت که تا شب عید به من مهلت بدهید اما اکنون مهرماه است.

ادعای تامل‌برانگیز یک داروخانه درباره کمبود شیرخشک

در همین حال پروین صالحی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به نقل از مسئول سازمان غذا و دارو گفت: کمبود در شیر خشک وجود ندارد مگر برندهای خاص. به عنوان مثال در شیر خشک نان و ببلاک که از نوع رگولار هستند.

صالحی افزود: دلیل کمبود این موارد نیز واردات آن است که مواد اولی آن وارد ایران شده و بعد از تولید ظرف ۴۰  و ۴۵ روز آینده در بازار توزیع می‌شود.

این در حالی است که مشاهدات میدانی حاکی است که کمبود شیرخشک در اکثر داروخانه ها محسوس است و زمینه انتقاد و گلایه های مردم و به ویژه مادران دارای کودکان کمتر از یک سال را برانگیخته است.

یک خانم جوان که پس از التماس های فراوان برای دریافت یک قوطی شیرخشک با پاسخ منفی مسئول فروش داروخانه روبه رو شده بود گفت که برای دریافت یک قوطی شیرخشک برند ببلاک ساعت ها در مسیر داروخانه های مختلف در رفت و آمد بوده و با دست خالی باید به خانه برود.

یکی از مسئولان داروخانه نیز در واکنش به اعتراضات یک مادر ادعا کرد که مهمترین عامل کمبود شیرخشک در ایران سیاست صادرات آن به کشورهای عراق و عربستان است!

منبع: اطلاعات آنلاین

دیگر رسانه ها

کدخبر: 112390

اخبار سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر