هجوم مردم برای خرید سکه‌های سبک /قیمت سکه پشت خط شکست

روز گذشته افزایش قیمت سکه‌های سبک نسبت به سایر قطعات بیشتر بود. این در حالی است که قیمت دلار افزایشی شد و سکه نیز دنباله‌رو بازار ارز شد؛ اما قیمت طلا کاهش داشت.با این حال قیمت سکه امامی که روز یکشنبه مسیر صعود را دنبال کرده بود، در معاملات پشت‌خطی یکشنبه شب نزولی شد.به‌نظر می‌رسد یکی از دلایل افت شبانه نرخ سکه، افت قیمت دلار و ساز ناکوک طلای آب شده باشد.

هجوم مردم برای خرید سکه‌های سبک /قیمت سکه پشت خط شکست

روز گذشته افزایش قیمت سکه‌های سبک نسبت به سایر قطعات بیشتر بود. این در حالی است که قیمت دلار افزایشی شد و سکه نیز دنباله‌رو بازار ارز شد؛ اما قیمت طلا کاهش داشت.با این حال  قیمت سکه امامی که روز یکشنبه مسیر صعود را دنبال کرده بود، در معاملات پشت‌خطی یکشنبه شب نزولی شد.به‌نظر می‌رسد یکی از دلایل افت شبانه نرخ سکه، افت قیمت دلار و ساز ناکوک طلای آب شده باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز دیروز قیمت دلار افزایش ۵۰۰ تومانی داشت و قیمت سکه را نیز با خود همراه کرد اما قیمت طلا مسیر کاهشی را در پیش گرفت. به نظر می‌رسد با نزدیک شدن به نیمه دوم سال و پایان ماه‌های محرم و صفر روند تقاضا در بازار طلا در حال افزایش است. این در حالی است که سکه‌های سبک روز گذشته افزایش قیمت بیشتری داشتند و به نظر می‌رسد این تقاضاست که به بازار خط می‌دهد.

معامله‌گران بازار طلا معتقدند رشد تقاضای اربعین و مسافرت‌های تفریحی در تعطیلات پیش رو در فرصت باقیمانده از تابستان، روند قیمت دلار را صعودی کرد. این رشد قیمت اثر افزایشی در قیمت سکه گذاشت. گفتنی است در روز جاری انس جهانی طلا به جهت تعطیلات پایان هفته در بازارهای جهانی، با رقم ثابت ۱۹۴۰ دلاری در حال معامله‌ است.

کمترین رشد قیمت سهم سکه امامی شد

دیروز ۱۲ شهریور قیمت سکه امامی با افزایش ۶۷ هزار تومانی کمترین مقدار افزایش را در خانواده سکه‌ها داشت. این قطعه با قیمت ۲۸ میلیون و ۲۰۹ هزار تومان معامله شد. همچنین سکه بهار با قیمت ۲۵ میلیون و ۴۹۴ هزار تومان مبادله شد و افزایش ۹۹ هزار تومانی داشت.

روز قبل سکه‌های نیم و ربع ‌افزایش ۱۵۰ هزار تومانی داشتند و به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان معامله شدند.

گفتنی است سکه گرمی نیز با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی به کانال ۶ میلیونی ورود کرد و با قیمت ۶ میلیون تومان معامله شد.

حباب سکه‌های سنگین کاهشی شد

روز گذشته قیمت طلا کاهشی شد. هر مثقال طلا، کاهش ‍۱۲ هزار تومانی داشت و با رقم ۱۰ میلیون و ۲۳۳ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با کاهش دو هزار و ۵۰۰ تومانی به قیمت دو میلیون و ۳۶۳ هزار تومان رسید. طلای دست دوم نیز به قیمت دو میلیون و ۳۳۱ هزار تومان رسید.

در دوازدهمین روز از شهریور حباب سکه‌های سنگین کاهش داشت. حباب سکه امامی ۴۴ هزار تومان و سکه بهار ۱۲ هزار تومان کاهش داشت. دیروز نیم‌سکه ۹۲ هزار تومان، ربع سکه ۱۲۱ هزار تومان و سکه گرمی ۸۵ هزار تومان رشد داشتند

قیمت سکه پشت خط شکست؛ فازهای نوسانی بازار سکه

 قیمت سکه امامی که روز یکشنبه مسیر صعود را دنبال کرده بود، در معاملات پشت‌خطی یکشنبه شب نزولی شد.به‌نظر می‌رسد یکی از دلایل افت شبانه نرخ سکه، افت قیمت دلار و ساز ناکوک طلای آب شده باشد.

 قیمت سکه امامی در معاملات پشت‌خطی یکشنبه شب، شاهد افت تقریبا ۱۰۰ هزار تومانی بود‌. بنا بر ادعای معامله‌گران هر قطعه سکه امامی شب گذشته در حدود ۲۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت خورد.

یکی از علل عقب‌گرد شبانه سکه‌بازان ناشی از ثبات نسبی نرخ دلار در معاملات پشت‌خطی بود. دلار شب گذشته در حدود ۴۹ هزار و 520 تومان به فروش رسید.

از سوی دیگر، ساز مخالف طلای آب‌شده با قیمت سکه به‌عنوان سرعت‌گیری در مسیر حرکتی سکه‌بازان عمل کرد.

قیمت طلا آب‌شده که تا ۱۰ میلیون و ۲۸۵ هزار تومان بالا رفته بود، در معاملات پشت‌خطی یکشنبه تا سطح ۱۰ میلیون ۲۴۰ هزار تومان پایین آمد.

البته قیمت تتر همچنان بالای مرز ۵۰ هزار تومان معامله می‌شود که موجب شده عده‌ای معامله‌گران به احتمال صعود سکه امامی همچنات خوشبین باشند.

فعالان اقتصادی معتقدند در شرایط کنونی هم قیمت سکه و هم قیمت دلار در مرز مهمی قرار دارند.

به باور این دسته در صورتی که نرخ دلار در روز جاری بالای مرز مقاومتی ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان تثبیت دهد احتمال تداوم صعود قیمت سکه هم وجود دارد.

تکنیکالیست‌ها می‌گویند سکه در‌حال‌حاضر به مرز مقاومتی ۲۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان نزدیک شده و اگر به آن برسد و بالای این محدوده ماندگار شود می‌تواند به‌تدریج به‌سمت کانال ۲۹ میلیون تومان گام بردارد. از دید فنی ها سکه تا زمانی که زیر قیمت 27 میلیون و 500 هزار تومان نرود وارد فاز نزولی نمی شود.

ارزش واقعی سکه امامی در حال حاضر ۲۲ میلیون و ۶۵۸ هزار تومان است که با قیمت نقدی در بازار بیش از ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فاصله دارد.

 

 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 104573

سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر