بازار دلار به حالت آماده باش در آمد / دلار در انتظار یک خبر | پول در بازار همچنان کم است

مهم‌ترین خبر برای بازار ارز ، نشست شورای حکام در روزهای 15 تا 19 خرداد است. به عقیده معامله‌گران قبل از شروع نشست احتمال دعوت رافائل گروسی - مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی - به تهران وجود دارد. بر این اساس بازار دوباره منتظر سفر گروسی است.

بازار دلار به حالت آماده باش در آمد / دلار در انتظار یک خبر |  پول در بازار همچنان کم است

قیمت دلار در تهران تغییر خاصی نداشت . مهم‌ترین خبر برای تغییر قیمت دلار  تحولات سیاسی در پرونده هسته ای است  . قیمت دلار  امروز سوم  خرداد ۱۴۰۲ به ۵۲ هزار و ۳۵۰ تومان رسید.

به گزارش عرشه آنلاین ،این چندمین روز متوالی است که دلار در بالای محدوده اعلامی معامله‌گران مانده است. سیگنال های سیاسی خارجی درباره تحریم ها و کناره‌گیری علی شمخانی از دبیری شورای عالی امنیت ملی وتحولات پرامون پرونده هسته ای ایران به عنوان دو بمب در بازار ارز تهران عمل می کند

از سوی دیگر؛ . مهم‌ترین خبر برای بازار ارز ، نشست شورای حکام در روزهای ۱۵ تا ۱۹ خرداد است. به عقیده معامله‌گران قبل از شروع نشست احتمال دعوت رافائل گروسی - مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی - به تهران وجود دارد. بر این اساس بازار دوباره منتظر سفر گروسی است.

بیشتر بخوانید :پول در بازار نایاب شد  |دو بمب خبری در بازار ارز قیمت دلار را بالا برد

از لحاظ بنیادی هم خبرهای مثبت و منفی مختلفی در بازار وجود داشت. مهم‌ترین خبر برای  بازار ارز ، نشست شورای حکام در روزهای 15 تا 19 خرداد است. به عقیده معامله‌گران قبل از شروع نشست احتمال دعوت رافائل گروسی - مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی - به تهران وجود دارد. بر این اساس بازار دوباره منتظر سفر گروسی است.

البته غیر از خبرهای  برجام ، اخباری درمورد عادی‌سازی روابط جمهوری اسلامی با کشورهای همسایه هم در بازار شنیده می‌شد؛ از جمله، خبر عادی‌سازی روابط ایران و مصر با وساطت پادشاه عمان. اگر خبرهای تکمیلی مثبت باشد، سیل این خبرها می‌تواند نوسان کاهش به بازار بدهد.

 امروز چهارشنبه 3 خرداد ماه قیمت دلار در تهران و هرات نسبت به روز قبل تقریبا رنج بود. نرخ حواله درهم نیز نسبت به روز قبل نوسان خاصی را ثبت نکرد. 

کمبود نقدینگی در بازار دلار 

نکته مهم این است که در تهران همچنان پول کم است، معامله‌گران می‌گویند یا باید پول جدید بیاید یا اینکه پول بلوکه شده ثبت‌نام خودرو به بازار برگردد.

 قیمت دلار در مرکز مبادله ارز و طلا امروز مانند روز گذشته رشد کرد. قیمت دلار امروز  چهارشنبه سوم خرداد 1402 در مرکز مبادله ارز و طلای ایران با افزایش 22 تومانی نسبت به روز گذشته، در سطح عدد 42 هزار و 484 تومان قرار گرفته است. همچنین قیمت یورو در این مرکز رقم 45 هزار و 767 تومان را نشان می‌دهد که نسبت به روز  قبل حدود 119 تومان کاهش یافته است.

قیمت درهم امارات نیز در سطح 11 هزار و 568 تومان اعلام شده است.

نرخ حواله دلار، حواله یورو و حواله درهم نیز در این مرکز به ترتیب 38 هزار و 622 تومان، 41 هزار و 606 تومان و 10 هزار و 516 تومان درج شده است.

به گزارش اقتصادنیوز، دلار آمریکا در روز قبل به آن اشاره شده در پایین خط روند صعودی گیر کرده است و در روز قبل نه جان صعود به بالای آن را داشت و نه توانست به سطوح قیمتی پایین برسد و مماس بر خط روند صعودی در حال حرکت است.

دلار آمریکا در صورتی که افزایش یابد می تواند تا محدوده ۵۲ هزار و ۵۰۰ در گام اول رشد کند و پس از آن مقاومت ۵۳ هزار تومانی را پیش رو‌ دارد.

منبع: اقتصاد نیوز

دیگر رسانه ها

ارسال نظر