واگذاری سهام فرهنگیان به ۶ ماه آینده موکول شد

سرپرست وزارت آموزش و پرورش از واگذاری سهام طرح ارزش مالکانه به فرهنگیان از ۶ ماه آینده خبر داد.

واگذاری سهام فرهنگیان به ۶ ماه آینده موکول شد

سرپرست وزارت آموزش و پرورش از واگذاری سهام طرح ارزش مالکانه به فرهنگیان از ۶ ماه آینده خبر داد.

طبق وعده مسئولان قرار بود از امروز واگذاری سهام به فرهنگیان آغاز شود که به ۶ ماه دیگر موکول شد .

رضامراد صحرایی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در حاشیه آیین رونمایی از طرح مالکانه که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار کرد: بحث واگذاری ارزش مالکانه یکی از مطالبات دیرینه معلمان است؛ معلمان در طول دوره خدمتشان اندکی از سرمایه‌شان را در صندوق ذخیره فرهنگیان، ذخیره می‌کنند، دولت هم مقداری روی آن می‌گذارد و به مرور زمان، سودی به آن تعلق می‌گیرد.

وی ادامه داد: این مبلغ زمانی که فرهنگی بازنشسته می‌شود به آن‌ها واگذار می‌شود، ولی آن سود که ناشی از خود املاک و سرمایه‌ای است که صندوق دارد، به آن‌ها واگذار نشده است.

صحرایی اضافه کرد: در صندوق ذخیره فرهنگیان در یک سال و یک سال و نیم گذشته مطالعات عمیقی از حیث مالی و حسابرسی و کار‌های متعلق به آن انجام شده است و به این نتیجه رسیدند که امکان واگذاری بخشی از سرمایه وجود دارد و کل سرمایه‌ها را بررسی کردند که کدام بخش‌ها را می‌توان واگذار کرد.

وی اضافه کرد: واگذاری را از شرکت‌هایی شروع کردند که دو ویژگی دارد اولا بورسی هستند و دوما سودآور هستند. چرا که بعضی از شرکت‌ها سودده نیستند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: طرح ارزش مالکانه را شروع کردیم و امروز طرحش را رونمایی کردیم و این مطالبه در مسیر اجرا قرار گرفته است. اصطلاحا قطار از ایستگاه حرکت کرده است.

وی با بیان اینکه قرار بود خود واگذاری همین امروز شروع شود، گفت: بنده اعلام کردم به اندازه ۱۰ درصد سهام صندوق را آماده واگذاری کنید بعد این کار را انجام دهید. یعنی از کل سهام صندوق ۱۰ درصد در این ۳ شرکت است و از خود همین ۳ شرکت هم درصد خیلی کمی می‌خواهد واگذار شود. می‌توان عدد را بالاتر برد و به درصدی برسد که این تدریج ۵۰ مرحله نباشد ۵ مرحله برسد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: پیش‌بینی ما این است که از ۶ ماه آینده واگذاری شروع شود. هر شرکتی که سوداور باشد به بورس می‌رود و قیمت که مشخص شد، امکان واگذاری شروع می‌شود.

وی ادامه داد: یک میلیون و ۶۰۰ هزار معلم شاغل و بازنشسته داریم و از بازنشستگان شروع می‌شود. یک کار تحولی است که زحمتش با گذشتگان اقای نوری بوده است. شاغلان در مرحله بعد است.

نوری نیز گفت: از همان ابتدا این موضوع مطرح بود. دوستان خیلی وقت گذاشتند که این کار شروع شود. شروع واگذاری ارزش مالکانه در یک زمان بندی منطقی و با یک دقت بسیار بالا انجام خواهد شد و من مطمئنم با انگیزه دوستان و کار جهادی، مطالیه معلمان محقق می‌شود.


 

دیگر رسانه ها

ارسال نظر