لینک اعلام دریافت نمرات امتحانات نهایی ۱۴۰۳ + my.medu.ir

مقرر شد نمرات امتحانات نهایی خرداد 1403 برای اینکه ذهن دانش‌آموزان درگیر نمرات نشود بعد از کنکور اعلام شود و تا ساعت 14 امروز شنبه 23 تیر 1403 نمرات امتحانات نهایی پایه دوازدهم بر روی سامانه my.medu.ir قابل مشاهده است.

لینک اعلام دریافت نمرات امتحانات نهایی ۱۴۰۳ + my.medu.ir

مقرر شد نمرات امتحانات نهایی خرداد ۱۴۰۳ برای اینکه ذهن دانش‌آموزان درگیر نمرات نشود بعد از کنکور اعلام شود و از ساعت ۱۴ امروز شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ نمرات امتحانات نهایی پایه دوازدهم بر روی سامانه my.medu.ir قابل مشاهده است.

به گزارش عرشه آنلاین؛ اعلام نمرات امتحانات نهایی دانش‌آموزان پایه دوازدهم به یکی از پربحث‌ترین موضوعات روزهای اخیر بدل شده و نگرانی بسیاری از دانش‌آموزان و اولیای آنها را برانگیخته است.

امروز، رضامراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش در حاشیه بازدید از نوبت دوم کنکور سراسری در دانشگاه علم و صنعت از اعلام نتایج امتحانات نهایی دانش آموزان پایه دوازدهم در روز _شنبه بیست‌وسوم تیر_ خبر داد.

این در صورتی است که پیش از این اعلام شده بود نمرات امتحانات نهایی پایه دوازدهم از روز _شنبه شانزدهم تیر_ روی سامانه my.medu.ir قابل مشاهده است، اما وزارت آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه‌ای از تعویق اعلام نتایج تا بعد از برگزاری آزمون سراسری نوبت دوم خبر داد.

با توجه به اعلام مسئولان، پس از آخرین آزمون سراسری، نتایج آزمون نهایی خرداد پایه دوازدهم با مراجعه به پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش my.medu.ir قابل دریافت است 

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت وزارت آموزش و پرورش از اعلام نمرات امتحانات نهایی پایه دوازدهم از ساعت ۱۴ امروز ۲۳ تیر ماه خبر داد.

به گزارش عرشه آنلاین؛ نمرات امتحانات نهایی پایه دوازدهم در کنکور ۱۴۰۳ سهم ۵۰ درصدی قطعی در پذیرش دانشگاه‌ها دارد و سهم کنکور هم ۵۰ درصد است.

متناسب با هر درس یک نمره کل و تراز تولید می‌شود که سهم ۵۰ درصدی سوابق تحصیلی را تعیین می‌کند و سهم ۵۰ درصدی کنکور که در دو نوبت برگزار شد براساس تراز بالاتر اعمال می‌شود و مجموع تراز سوابق تحصیلی و کنکور رتبه فرد را تعیین می‌کند.

محسن زارعی؛ رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت وزارت آموزش و پرورش در همین رابطه با اشاره به اینکه نتایح امتحانات نهایی پایه دوازدهم برای حدود ۹۸۰ هزار دانش‌آموز از ظهر امروز اعلام می‌شود، گفت: ۵۲ درصد دانش‌‌آموزان پایه دوازدهم دختران و ۴۸ درصد پسران هستند.

وی تصریح کرد: ۲۵ میلیون پاسخنامه امتحانات نهایی توسط بیش از ۱۰۰ هزار معلم، تصحیح شده است و  هر پاسخنامه دو بار توسط دو مصحح تصحیح و جمع نمرات توسط سامانه انجام شده است.

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در صورت مغایرت نمرات تا یک نمره، نمره بالاتر برای دانش‌آموز اعمال می‌شود، گفت: اگر مغایرت نمرات دو مصحح بیش از یک نمره بود پاسخنامه در اختیار مصحح سوم قرار می‌گیرد و نمره نهایی توسط مصصح سوم با مشاهده نظر دو مصصح قبل و با تصحیح مجدد، اعلام می‌شود.

زارعی ادامه داد: اگر همچنان میان نمرات سه مصحح، مغایرت وجود داشت پاسخنامه برای بازبین ارسال می‌شود بنابراین ممکن است دانش‌آموزان امروز هنگام اعلام نتیجه مشاهده کنند که برخی دروس در حال بازبینی است که این به معنای کنترل نهایی است.

وی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان امروز بعد از اعلام نمرات امتحانات نهایی به مدت ۴۸ ساعت فرصت ارائه درخواست بررسی مجدد (اعتراض) دارند، گفت: هنگام مشاهده نمرات در سامانه، گزینه درخواست بررسی مجدد برای آنها فعال است که در صورت ثبت درخواست، برگه برای تصحیح در اختیار مصحح چهارم قرار می‌گیرد.

زارعی ادامه داد: مصحح چهارم از ابتدا کار تصحیح برگه امتحانی را آغاز می‌کند و تأکید شده است تا از معلمان خبره در گروه‌های آموزشی برای تصحیح چهارم استفاده شود؛ دانش‌آموزان توجه داشته باشند با ثبت درخواست بررسی مجدد ممکن است نمره دانش‌آموز، کاهش یا افزایش داشته یا همان نمره قبلی ثبت شود. به دانش‌آموزان توصیه می‌کنم با توجه به راهنمای تصحیح منتشر شده در سایت مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت آموزش و پرورش و پس از اطمینان از افزایش نمره خود، درخواست تصحیح مجدد را ارائه دهند.

وی گفت: اگر دانش‌آموز درخواست بررسی مجدد را ثبت کرد، برگه او برای تصحیح چهارم ارسال می‌شود که پس از آماده شدن نتیجه، پیامکی برای دانش‌آموز ارسال می‌شود که پس از دریافت پیامک می‌تواند برای مشاهده نمره به سامانه مراجعه کند.

منبع: مهر

دیگر رسانه ها

کدخبر: 145698

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

   ارسال نظر