اولین حرفهای دختر ابراهیم رئیسی پس از شهادت پدرش

«ما می‌خواهیم پیرو آیت‌الله رئیسی باشیم. یکی از مبانی که ایشان گذاشت این بود که هر چه پله اجتماعی و جایگاه سیاسی و موقعیتی بالاتر می‌رود، تقوا باید بیشتر شود. شهید رئیسی شجاعانه از اسلام دفاع می‌کرد و اگر علم می‌خواهد به عمل درآید، شجاعت و عدالت و قسط و تقوا را با همدیگر می‌خواهد.»

اولین حرفهای دختر ابراهیم رئیسی پس از شهادت پدرش

دختر ابراهیم  رئیسی گفت: حاج آقا (شهید رییسی) هر چه به سمت بالاتر در حاکمیت رفت، تقوایش بیشتر شد. دیدم همگی می‌گویند ما می‌خواهیم پیرو آیت‌الله رئیسی باشیم. یکی از مبانی که ایشان گذاشت این بود که هر چه پله اجتماعی و جایگاه سیاسی و موقعیتی بالاتر می‌رود، تقوا باید بیشتر شود.

 ریحانه سادات رئیسی دختر شهید آیت‌الله رئیسی و دانشجوی دکتری دانشگاه تهران در نشست سخنان حکیمانه رهبر انقلاب به جوانان اروپا و آمریکا که در سالن شهید آیت‌الله رئیسی برگزار شد، گفت: حاج آقا (شهید رئیسی) دوست داشتند زودتر از رساله‌ام دفاع کنم. احساس دین بدی دارم که نتوانستم در زمانی که ایشان در قید حیات هستند، از رساله دفاع کنم.

وی افزود: علم به عنوان نقطه تفاوت آدم و موجودات دیگر است. آنچه انسان را متفاوت می‌کند، علم است و دانشگاه هم محل تعلیم است. البته علم یک شمشیر دولبه است چون گاهی انسان‌ها با وجود اینکه علم هم دارند اما عمل نمی‌کنند.

فرزند شهید رئیسی تصریح کرد: حاج آقا (شهید رییسی) هر چه به سمت بالاتر در حاکمیت رفت، تقوایش بیشتر شد. دیدم همگی می‌گویند ما می‌خواهیم پیرو آیت‌الله رئیسی باشیم. یکی از مبانی که ایشان گذاشت این بود که هر چه پله اجتماعی و جایگاه سیاسی و موقعیتی بالاتر می‌رود، تقوا باید بیشتر شود.

وی افزود: یک عمل دیگر که در این کنش لازم است امر قسط و عدل است. شهید رئیسی می‌گفتند که برخی فکر می‌کنند عدل را باید در کتاب‌ها بنویسند، در حالی که عدل عمل کردنی است و نوشتنی نیست. کاتالیزور علم، عدالت است و اگر کسی بخواهد پیرو شهید رئیسی باشد باید علم و عمل را تقوامحور و عدالت‌محور پیش ببرد.

رئیسی تصریح کرد: شهید رئیسی شجاعانه از اسلام دفاع می‌کرد و اگر علم می‌خواهد به عمل درآید، شجاعت و عدالت و قسط و تقوا را با همدیگر می‌خواهد.

دختر شهید رئیسی گفت: از آقای سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران که اولین سالن اجلاس دانشگاهی کشور با این ظرفیت را به نام شهید رئیسی نامگذاری کردند، قدردانی می‌کنم و امیدوارم شرایط علمی کشور به سمتی برود که بر اساس قرآن کریم، با کل دنیا قابل رقابت باشد.

وی تصریح کرد: یک وقت از شرایط بوجود آمده، خلاف تقوا عمل نشود و یک وقت خلاف راه مدنظر شهید جمهور حرکت نکنیم.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 141523

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

      ارسال نظر