هشدار ایران به فرانسه درباره گسترش دامنه جنگ در منطقه :/ تهدید پاریس علیه تهران

امیرعبداللهیان: به وزیر خارجه فرانسه هشدار دادیم در صورت تداوم وضعیت غزه، هر احتمالی از جمله گسترش دامنه جنگ متصور است

هشدار ایران به فرانسه درباره گسترش دامنه جنگ در منطقه :/ تهدید  پاریس علیه تهران

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که با همتای فرانسوی در ژنو دیدار کرد گفت که گفتگوی صریح و مهمی با وی داشته است.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در رأس هیأتی در ادامه رایزنی‌ها درباره وضعیت غزه به ژنو سفر کرده با خانم کاترین کولونا وزیر خارجه فرانسه در ژنو با یکدیگر دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار در خصوص تحولات جاری در غزه تبادل نظر شد. طرفین به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص ابعاد بحران و راههای پایان دادن به آن‌ پرداختند.

امیرعبداللهیان  در شبکه ایکس نوشت: در ژنو گفتگوی صریح و مهمی با ⁦ کاترین کولونا⁩وزیر خارجه فرانسه در خصوص تحولات فلسطین، موضوعات مورد دوجانبه، کنسولی و چشم‌انداز روابط ایران و فرانسه داشتیم.

‏وی افزود: ضمن هشدار نسبت به تبعات استمرار جنایات جنگی در غزه، بر توقف فوری نسل کشی در غزه ، ارسال کمک‌های امدادی و‌ تبادل اسرای غیرنظامی تاکید شد./

در همین حال فرانسه به ایران نسبت به تشدید درگیری غزه در سراسر منطقه هشدار داد و تصریح کرد: تهران مسئولیت سنگینی بر عهده خواهد داشت

به نقل از رویترز، «کاترین کولونا»، وزیر امور خارجه فرانسه ادعا کرد که او روز پنجشنبه به همتای ایرانی خود گفته است که اگر درگیری در غزه به سراسر منطقه گسترش یابد، تهران مسئولیت سنگینی بر عهده خواهد داشت.

کاترین کولونا در ژنو گفت: «تمدید درگیری کنونی در غزه به نفع کسی نیست و ایران مسئولیت سنگینی خواهد داشت.»

ادعاهای وزیر خارجه فرانسه پس از دیدار و گفتگو با همتای ایرانی خود، «حسین امیرعبداللهیان» در ژنو صورت گرفته است. این گفتگو جدیدترین گفتگو بین مقامات فرانسوی و ایرانی بود.

فرانسه از حامیان و متحدان نزدیک تل آویو در حمله به نوار غزه به شمار می‎‌رود و حمایت خود را از رژیم صهیونیستی اعلام کرده است. همزمان «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی که این روزها به شدت تحت فشار داخلی بدلیل عدم آزادی اسرای اسرائیلی قرار دارد، در گفتگویی به سی‌بی‌اس مدعی شد «نشانه‌های قوی داریم که گروگان‌هایی که حماس نگهداری می‌کند، در بیمارستان الشفاء هستند و این یکی از دلایل ورود ما به این بیمارستان است.»

نتانیاهو همچنین به ناموفق بودن در غزه اذعان کرده و گفته است که تلاش می‌کنیم با کمترین تلفات غیرنظامی مأموریت را به پایان برسانیم، اما متأسفانه در این هدف موفق نبوده‌ایم.

نخست وزیر افراطی رژیم صهیونیستی در حالی که اکنون در تلاش برای اشغال غزه است، اما مدعی شده که ما می‌خواهیم مسئولیت نظامی در غزه را برای جلوگیری از ظهور گروه‌های مسلح به عهده بگیریم ولی به دنبال اشغال غزه نیستیم.

پیش از این نیز، «بتسئیل اسموتریچ»، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی در سخنانی در انتقاد از عملکرد کابینه جنگ رژیم صهیونیستی گفت که «حقیقت این است که بعد از ۴۱ روز (از جنگ) السنوار همچنان قادر به انجام مذاکره و تعیین شروط آزادسازی گروگان‌هاست و این بدان معناست که ما در جهت درستی قرار نداریم. زمان آن فرا رسیده است که کابینه جنگ قاطعیت بیشتری نشان دهد.»

 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 114667

سایر رسانه ها

    ارسال نظر