شکایت اسکارلت جوهانسون از هوش مصنوعی!

ستاره معروف سری فیلم‌های اونجرز، از یک شرکت هوش مصنوعی به‌دلیل استفاده‌ی غیرقانونی از صدا و تصویرش شکایت کرده است.

شکایت اسکارلت جوهانسون از هوش مصنوعی!

ستاره معروف سری فیلم‌های اونجرز، از یک شرکت هوش مصنوعی به‌دلیل استفاده‌ی غیرقانونی از صدا و تصویرش شکایت کرده است.

اسکارلت جوهانسون، بازیگر نامزد اسکار و ستاره‌ی فیلم‌های اونجرز، پرونده‌ای علیه شرکت توسعه‌دهنده‌ی اپلیکیشن Lisa AI ثبت کرده است و قصد دارد با اقدام قانونی، جلوی استفاده‌ی غیرقانونی از صدا و تصویرش را بگیرد.

یک ویدیوی تبلیغاتی ۲۲ ثانیه‌ای با حضور جوهانسون، در روزهای اخیر بارها دست‌به‌دست شده است. این ویدیو که برای تبلیغ یک سرویس هوش مصنوعی ساخته شده، شامل صدا و تصویر جوهانسون است؛ با این‌حال بازیگر معروف هالیوود می‌گوید که ویدیو بدون اطلاع او ساخته شده و هوش مصنوعی در تولید آن نقش داشته است.

در ابتدای ویدئوی تبلیغاتی مورد بحث، کلیپی واقعی از جوهانسون در پشت صحنه‌ی یکی از فیلم‌های سری اونجرز می‌بینیم. در ادامه‌ی ویدیو، تصویر و صدای شبیه‌سازی‌شده‌ی جوهانسون به‌نمایش درمی‌آید. در پایین ویدیو به وضوح نوشته شده که تصاویر را سرویس Lisa AI ساخته است.

بر اساس گزارش ورایتی، ویدیو در شبکه‌ی اجتماعی ایکس منتشر شده بود، اما اکنون از دسترس خارج شده است. شماری از اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی شرکت Convert Software همچنان در اپ استور و گوگل پلی قابل‌دسترس هستند.

کوین یورن، وکیل اسکارلت جوهانسون، می‌گوید: «ما این موارد را ساده نمی‌گیریم... و با تمام راهکارهای حقوقیِ قابل‌دسترس، با این موضوع برخورد خواهیم کرد.»

این نخستین باری نیست که استفاده از هوش مصنوعی برای تقلید صدا و چهره‌ی شخصیت‌های معروف خبرساز می‌شود. مدتی قبل تام هنکس، بازیگر معروف، گفته بود از صدا و تصویرش برای تبلیغ خمیردندان استفاده شده است.

هوش مصنوعی امروزه در بسیاری از سرویس‌ها و محصولات استفاده می‌شود، اما تاکنون هیچ کشوری نتوانسته است چارچوب مناسبی برای استفاده از این فناوری تدوین کند. ایالات متحده، چین و برخی از کشورهای اروپایی در تلاشند به‌زودی قوانین سرسختانه‌ای برای استفاده‌ی مسئولانه از هوش مصنوعی تصویب کنند.

منبع: زومیت

دیگر رسانه ها

کدخبر: 112723

اخبار سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر