امیر حسین زارع

امیر حسین زارع طلا گرفت | هرکول به طلا رسید

هرکول کشتی آزاد ایران مدال طلای مسابقات جهانی 2023 صربستان به مدال طلا رسید.

امیر حسین زارع طلا گرفت |  هرکول به طلا رسید

امیرحسین زارع (زادهٔ ۲۷ دی ۱۳۷۹) کشتی‌گیر اهل ایران در دستهٔ فوق سنگین‌وزن کشتی آزاد است. امیر حسین زارع برندهٔ مدال برنز المپیک ۲۰۲۰ توکیو، قهرمان مسابقات قهرمانی کشتی جهان در سال ۲۰۲۱ و قهرمان مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان در سال ۲۰۱۹ است. زارع با قهرمانی جهان در ۲۰۲۱ اسلو پس از ۳۲ سال توانست مدال طلا را در دسته فوق سنگین کشتی آزاد برای ایران کسب کند که علیرضا سلیمانی اولین بار در ۱۹۸۹ مارتینی این مدال را کسب کرده بود.

امیر حسین زارع طلا گرفت

هرکول کشتی آزاد ایران مدال طلای مسابقات جهانی 2023 صربستان به مدال طلا رسید.

امیرحسین زارع در فینال ۱۲۵ کیلوگرم با نتیجه ۱۰-۰ برابر‌ پتراشویلی گرجستانی به برتری رسید و به مدال طلای جهانی دست پیدا کرد.

ماحصل فینال‌ چهار وزن اول ۳ طلا برای آمریکا و یک طلا برای ایران.

هرکول کشتی آزاد ایران امروز از همان گام اول مسابقات جهانی 2023 صربستان پرقدرت و آماده نشان داد.

زارع پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 7 بر 2 دزیانیس خرامیانکوف از بلاروس را از پیش رو برداشت. وی در دور سوم مقابل یونووان اسمیت از پورتوریکو با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 11 بر 4 دانیل لیگتی از مجارستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. 

امیرحسین زارع در نیمه نهایی سخت‌ترین حریف خود را در پیش داشت. او که سال قبل برابر طاها آکگل در ثانیه‌های آخر شکست خورده بود، بار دیگر برای رسیدن به فینال با این غول ترکیه‌ای مواجه شد. و پیروز شد.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 106484

سایر رسانه ها

    ارسال نظر