بیانیه بایدن خطاب به مردم ایران در سالگرد فوت مهسا امینی

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در تداوم سیاست های دوگانه خود و رویکرد "دیپلماسی، فشار و بازدارندگی" در آستانه سالگرد ناآرامی های ایران، مدعی ایستادگی در کنار مردم ایران به بهانه حقوق بشر شد.

بیانیه بایدن خطاب به مردم ایران در سالگرد فوت مهسا امینی

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در تداوم سیاست های دوگانه خود و رویکرد "دیپلماسی، فشار و بازدارندگی" در آستانه سالگرد ناآرامی های ایران، مدعی ایستادگی در کنار مردم ایران به بهانه حقوق بشر شد.جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در یک بیانیه مداخله جویانه گفت: « فردا سالگرد درگذشت مهسا «ژینا» امینی است و من و همسرم جیل و مردم سراسر جهان او و هر شهروند دلاور ایرانی که به خاطر مطالبه مسالمت آمیز دموکراسی رنج دیدند را به یاد می آوریم.»

رئیس جهمور دموکرات آمریکا در ادامه بیانیه مداخله جویانه اش به بهانه حقوق بشر افزود: «همانطور که در سال گذشته شاهد بودیم، داستان مهسا با مرگ بی رحمانه او خاتمه نیافت. او الهام بخش یک جنبش تاریخی به نام زن، زندگی، آزادی بود که بر ایران و افرادی در سراسر جهان تأثیر گذاشت که از برابری جنسیتی و احترام به حقوق بشر خود دفاع می کنند. با توجه به ادامه ستم و خشونت، شهروندان ایران همچنان به این جنبش و مبارزه خود برای آینده ای آزاد و دموکراتیک متعهد هستند.»

بایدن در تداوم این دخالت آشکار در امور داخلی ایران اضافه کرد: «ایرانیان به تنهایی سرنوشت کشورشان را تعیین خواهند کرد اما، آمریکا همچنان متعهد به ایستادگی در کنار آنها از جمله از طریق فراهم کردن ابزارها برای حمایت از توانایی ایرانیان جهت دفاع از آینده خود است..»

رئیس جمهور آمریکا سپس به همسویی دولتش با مخالفان جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: «در طول سال گذشته، آمریکا به درخواست های مردم ایران پاسخ داده و یک کارزار دیپلماتیک بی سابقه را سازماندهی کرده است که منجر به حذف دولت ایران از کمیسیون سازمان ملل متحد در مورد وضعیت زنان و ایجاد یک هیات حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی موارد نقض حقوق بشر در این کشور شد.»

بایدن مدعی شد: « ما به تعداد فزاینده‌ای از فعالان حقوق بشر کمک کرده‌ایم تا پناهگاهی امن در آمریکا پیدا کنند. ما دسترسی ایرانیان به اینترنت را آسان‌تر کردیم. در اوج اعتراضات سال گذشته ۳۰ میلیون ایرانی تقریباً از هر سه نفر یک نفر از ابزارهای ضد سانسور مورد حمایت آمریکا استفاده کردند.»

رئیس جمهور آمریکا سپس به تحریم های حقوق بشری علیه جمهوری اسلامی ایران به بهانه حمایت از مردم ایران اشاره کرد و گفت: « ما همچنین بیش از ۷۰ فرد و نهاد ایرانی را تحریم کرده‌ایم. امروز نیز ما تحریم‌های بیشتری را اعلام می‌کنیم.»

رئیس جمهور آمریکا همچنین مدعی شد: «امروز در حالی که مرگ دلخراش مهسا را به یاد می آوریم، ما تعهد خود را به مردم شجاع ایران که مأموریت او را ادامه می دهند، تأیید می کنیم. مردم ایران با انعطاف و عزم خود به جهان الهام می بخشند و ما به همراه متحدان و شرکای خود، در کنار آنها هستیم.»

وزارت خزانه داری دولت جو بایدن در آستانه سالگرد درگذشت مهسا امینی و ناآرامی های ایران، ۲۹ فرد و نهاد ایرانی را به بهانه حقوق بشر از جمله خبرگزاری های فارس و تسنیم و نیز شبکه پرس تی وی را تحریم کرد .

دیگر رسانه ها

کدخبر: 106229

سایر رسانه ها

  • محمد

   مهسا یکی از فتنه های آخرالزمان بود

  • ناشناس

   زر نزن

  • علی

   سلام :یکی نیست به رئیس جمهور آمریکا بگه خفه شو عوضی دلقک شما دم از دموکراسی وحقوق بشر نزنید،که خیلی مسخره است!!،بی شرف تو اگر دلت به حال مردم ایران سوخته پس اینهمه تحریم های ظالمانه دارو و چه وچه پس چرا؟؟!!این حرف های مفتت دیگه خریدار نداره واسه ملت ایران،برو به جهنم ظالم کثیف........

  • ناشناس

   بایدن برو بمیر

  • ناشناس

   مرگ بر آمریکا اسرائیل انگلیس

  ارسال نظر