دزد

هویت دزد پیرمردها فاش شد | دزدی به خانه های پایتخت به سبک سریال آکتور

دستگیری 2 بازیگر تئاتر به اتهام سرقت | دستبرد به خانه های پایتخت به سبک سریال آکتور | آنها به یک خانه 7 بار دستبرد زدند

هویت دزد پیرمردها فاش شد | دزدی به خانه های پایتخت به سبک سریال آکتور

دایی و خواهرزاده بازیگران تاتر بودند اما وقتی معتاد به شیشه شدند، پا در دنیای تبهکاران گذاشتند و به سبک سریال «آکتور» چهره های خود را گریم می کردند و به خانه ها دستبرد می زدند اما در نهایت دستگیر شدند. 

به گزارش عرشه آنلاین، الهه فراهانی:چندی قبل مرد سالخورده با پلیس تماس گرفت و از دستبرد سارقان به خانه اش خبر داد. وی توضیح داد که دزدان وسایل با ارزش خانه اش که شامل لوازم عتیقه، طلا و دلار بوده را به سرقت برده اند.

وقتی ماموران قدم در خانه مرد سالخورده گذاشتند متوجه شدند که در ورودی سالم است. این نشان می داد سرقت از سوی آشنا صورت گرفته است.

در این شرایط تحقیقات به شکل ویژه از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی تهران برای شناسایی دزدان آشنا شروع شد اما دزدان خیلی حرفه ای عمل کرده بودند تا ردی از خودشان به جا نگذارند.

همچنان که تحقیقات در این پرونده ادامه داشت، سارقان آشنا بار دیگر به خانه مرد سالخورده دستبرد زده و اموال قیمتی دیگر را به سرقت بردند. 

سرقت های سریالی از خانه مرد سالخورده تمامی نداشت و هربار که وی به خانه بستگانش یا ویلای شخصی خود در شمال کشور می رفت، دزدان آشنا وارد خانه او شده و نقشه سرقت را اجرا می کردند.

بازداشت سارقان آشنا 

مرد سالخورده به کسی از بستگانش مشکوک نبود، او وقتی ماجرای سرقت سریالی را در جمع فامیل تعریف کرد یکی از آنها گفت که سارقان به صورت سریالی به خانه او هم دستبرد زده اند و آنطور که پلیس عنوان کرده سارقان آشنا هستند.

این موضوع نشان می داد که سارقان آشنا به صورت سریالی به خانه های بستگان خود دستبرد می زدند.

در این شرایط فامیل مرد سالخورده در خانه خود دوربین مداربسته نصب کرد تا اینکه توانست مچ سارقان آشنا را بگیرد؛ آنها دایی و خواهرزاده بودند که به خانه بستگان خود دستبرد می زدند. هرچند که چهره خود را گریم کرده بودند اما طرح خالکوبی که روی گردن دایی بود، دست او را رو کرد و هردو در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شدند. 

در مخفیگاه آنها، بخشی از اموال مسروقه کشف شد و آنها با مدارک و شواهدی که علیه شان بود، ناچار شدند به سرقت های سریالی اعتراف کنند. 

این دو متهم به دستور بازپرس ویژه سرقت، در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی تهران قرار گرفته اند و تحقیقات تکمیلی از آنها ادامه دارد. 

دردسرهای گریم برای دو بازیگر

دایی و خواهرزاده که پیش از این هردو بازیگر تاتر بودند می گویند به سبک سریال آکتور دست به سرقت های سریالی می زدند. گفت و گو با دایی را می خوانید. 

هردو در صحنه تاتر بازی می کردید، چه شد که بازیگران تاتر تبدیل به سارقان سریالی شدند؟

کار ما عشق می خواهد. البته از نظر من پارتی هم می خواهد. این اواخر دیگر پیشنهاد کاری نداشتیم و به شدت افسرده شده بودیم. از همه بدتر اینکه در یکی از دور همی ها شیشه کشیدیم و معتاد شدیم. از آن پس زندگیمان تباه شد و ما دیگر آن آدم های سابق که شور و اشتیاق داشتیم نبودیم. برای به دست آوردن پول بود که نقشه سرقت کشیدیم. 

فقط از خانه فامیل و بستگانت سرقت می کردید؟

راستش من اصلا نمی دانستم تبهکاری را چطور می نویسند چه برسد به اینکه خودم تبدیل به یک تبهکار شوم. ایده سرقت را مهدی خواهرزده ام داد. او گفت که سرقت را از خانه پدرم شروع کنیم. چون می دانستیم او وسایل عتیقه و ارزشمندش را کجا مخفی می کند. بعد از آن به خانه آشنایان دیگر رفتیم و هربار وسیله با ارزشی را به سرقت بردیم. البته صورت هایمان را گریم می کردیم و خود را شبیه به بازیگران سرشناس یا کمدین ها معروف می کردیم تا لو نرویم. 

ایده این سرقت چطور به ذهنتان رسید؟

من و مهدی خواهرزاده ام علاقه زیادی به دیدن فیلم و سریال داریم. یک شب که مشغول تماشای سریال آکتور بودیم مهدی پیشنهاد داد تا صورتمان را گریم کنیم و به سبک سریال آکتور از خانه پدرم سرقت کنیم. درواقع پیشنهاد از سوی او بود و خودش هم کار گریم را انجام می داد. اگر معتاد نمی شد شاید یک گریمور حرفه ای می شد چون استعداد خاصی در این زمینه دارد. البته خب این گریم کردن هم یکبار برایمان دردسر آفرید و باعث شد ۶ ماه بیگناه در زندان بمانیم.

چه اتفاقی افتاد؟

خودمان را گریم کرده و به یکی از شهرهای غربی کشور رفته بودیم.در آنجا به خانه یکی از فامیل هایمان دستبرد زده و در زمان برگشت متوجه یک درگیری شدیم؛ درگیری منجر به قتل. از بخت بدمان شبیه به همان عاملان قتل شده بودیم و دستگیرمان کردند.آنها فکر می کردند عمدا چهره مان را گریم کردیم تا دست به جنایت بزنیم. هرچه می گفتیم بیگناهیم باورشان نمی شد تا اینکه بعد از ۶ماه قاتل اصلی و همدستش شناسایی و دستگیر شدند. ما هم که ۶ ماه بیگناه در زندان بودیم آزاد شدیم./ همشهری آنلاین

دیگر رسانه ها

کدخبر: 105233

سایر رسانه ها

    ارسال نظر