بورس

پیش بینی بورس فردا ۱۴ شهریور ۱۴۰۲ / شاخص کل مثبت می‌ماند؟

در پایان معاملات امروز دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۲ شاخص کل بورس با افزایش ۲۲ هزار و ۴۹۴ واحدی همراه شد.

پیش بینی بورس فردا ۱۴ شهریور ۱۴۰۲ / شاخص کل مثبت می‌ماند؟

در پایان معاملات امروز دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۲ شاخص کل بورس با افزایش ۲۲ هزار و ۴۹۴ واحدی همراه شد.

به گزارش عرشه آنلاین ، شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۲ با بازدهی ۱.۱۶ درصدی به میزان ۲۴۴۹۴ واحد افزایش یافت و به رقم ۲ میلیون و ۱۳۶ هزار و ۱۴۲ واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن نیز با افزایش ۷ هزار و ۲۶۳ واحد به رقم ۷۲۰ هزار و ۹۰۲ واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۷ میلیون و ۵۰۷ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۱۳.۹۹ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۴۶۷ هزار فقره معامله و به ارزش ۸ هزار و ۶۳۴ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت در بورس با معیار وزنی ـ ارزشی ۱.۱۶ درصد رشد کردند؛ البته این دو شاخص با معیار هموزن ۱.۰۲ درصد رشد کردند.

شاخص آزاد شناور ۱.۰۵ درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس ۱.۰۴ درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۱.۳ درصد رشد کرد.

پیش بینی بورس فردا دوشنبه

فرموله شدن نرخ خوراک و تغییر ارز پایه محصولات پتروشیمی‌ها، افزایش قیمت دلار در بازار آزاد، بهبود شرایط در بازار‌های جهانی و قیمت کامودیتی‌ها، برخی خبر‌های مثبت برای گروه خودرویی و بسیاری موارد دیگر باعث شده که بورس تهران شرایط به مراتب بهتری را نسبت به هفته‌های گذشته داشته باشد، اما همچنان برخی عنوان می‌کنند که رکود حاکم بر بازار‌ها و تلاش‌های سیاستگذار برای کنترل تورم و تداوم سیاست‌های انقباضی، منجر به روندی کم‌رمق در بازار سهام خواهد شد.

شاخص کل بورس پس از برگشتی که از میانه کانال ۱.۹ میلیون واحدی داشت، توانست رشد قابل قبولی را در کوتاه مدت تجربه کند، اما همانطور که در نمودار پیداست، در ناحیه کنونی، محدوده مقاومتی مهمی وجود دارد که شاخص کل فعلا نتوانسته به صورت کامل از آن خارج شود و در کنار آن حضور کندل‌ها در ابرکومو نیز بر این روند نوسانی و کم‌رمق افزوده است، اما اتفاقات روز جاری می‌تواند بهانه خوبی برای فرار از بند این مقاومت‌ها باشد ... به نظر می‌رسد که روند صعودی اصلی بازار با گذشت از محدوده ۲.۱۴ میلیون واحدی آغاز شود.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 104687

سایر رسانه ها

    ارسال نظر