کرفس

این افراد نباید کرفس مصرف کنند

مصرف کرفس در مقدار مناسب و به دنبال راهنمایی پزشک یا متخصص تغذیه، برای کلیه ها مضر نیست.

این افراد نباید کرفس مصرف کنند

مصرف کرفس در مقدار مناسب و به دنبال راهنمایی پزشک یا متخصص تغذیه، برای کلیه ها مضر نیست. با این حال، به دلیل حاوی پتاسیم زیاد، مصرف بیش از حد کرفس می‌تواند برای افرادی که دارای مشکلات کلیوی هستند مضر باشد.

به گزارش عرشه آنلاین، اضطراب شکمی: مصرف بیش از حد کرفس ممکن است باعث اضطراب شکمی و دل درد شود. بیماری یبوست: مصرف بیش از حد کرفس ممکن است باعث تحریک شدید روده و بروز بیماری یبوست شود. حساسیت به آلرژن‌ها: افرادی که حساسیت به دیگر سبزیجات دارند، نیز ممکن است در برابر کرفس حساسیت نشان دهند.

پتاسیم یکی از مواد معدنی مهمی است که برای عملکرد صحیح کلیه‌ها لازم است. با این حال، در برخی افراد با مشکلات کلیوی، پتاسیم نمی‌تواند به خوبی از بدن دفع شود و سطح آن در خون افزایش می‌یابد که می‌تواند به مشکلات جدی مانند قلبی-عروقی، تشنج و گیجی منجر شود.بنابراین، برای افرادی که دارای مشکلات کلیوی هستند، بهتر است با پزشک خود درباره مصرف کرفس و ترکیب غذاهای مختلف صحبت کنند و مصرف آن را تحت نظر پزشکان قرار دهند.

همچنین، افرادی که قرار است به عنوان بیمار دیالیزی درمان شوند نیز بهتر است با پزشک خود درباره مصرف کرفس و میزان پتاسیم مجاز صحبت کنند.

منبع: سلامت

دیگر رسانه ها

کدخبر: 104207

سایر رسانه ها

    ارسال نظر