خبر مهم تامین اجتماعی برای بیمه‌شدگان

طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان تامین اجتماعی از دو هفته دیگر آغاز می شود 

خبر مهم تامین اجتماعی برای بیمه‌شدگان

سازمان تامین اجتماعی خبر مهمه برای بیمه شدگان  سازمان تامین اجتماعی داد .طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان تامین اجتماعی از دو هفته دیگر آغاز می شود 

 

مدیر کل تامین اجتماعی استان مازندران از اجرای طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان از نیمه دوم خرداد به مدت ۳ ماه خبر داد.

حسن فلاح با اعلام این خبر گفت: مشمولان این طرح می توانند از مزایای این بخشنامه استفاده کنند،ضمنا مدت زمان استفاده از این طرح ۳ ماه است.

مدیر کل تأمین اجتماعی استان مازندران  افزود: کارفرمایان می توانند با مراجعه به سایت خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی(www.eservices.tamin.ir) نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند و با توجه به اینکه قانون گذار مبنای بررسی این بخشنامه را لیست اسفند سال ۱۴۰۱ قرار داده است، چنانچه کارفرمایان می خواهند نسبت به استفاده از مزایای این بخشنامه اقدام کنند می بایست نسبت به حفظ اشتغال نفرات مندرج در لیست اسفند ۱۴۰۱ در طول بیمه پردازی و همچنین پرداخت به موقع و درست لیست های حق بیمه در مدت تقسیط بدهی اقدام کنند.

فلاح گفت:اگر سطح اشتغال کم شود و یا لیست های حق بیمه به موقع پرداخت نشود، مشمول استفاده از این بخشنامه نیستند.

این مقام مسئول در ادامه صحبت های خود به مهم ترین نکات این بخشنامه اشاره کرد و افزود : کارفرمایان در ۵ سطح می توانند از مزایای این بخشنامه بهره مند گردند .

او گفت:در صورتی که کارفرمایان بدهی خود را تقسیط کنند می توانند از تخفیفات بخشودگی جرایم برخوردار شوند.

مدیر کل تامین اجتماعی مازندران اظهار کرد:نرخ بخشودگی برای۱۲ قسط ماهانه ۹۰ درصد،۱۸ قسط ۸۵ درصد ،۲۴ قسط ۷۵ درصد ،۳۰ قسط ۶۰ درصد ،۳۶ قسط ۵۰ درصد است.

وی در انتهای سخنان خود یاد آور شد: کارفرمایان در صورت وجود هرگونه ابهامی درباره این بخشنامه می توانند با مراجعه به شعب سازمان تامین اجتماعی پاسخ سئوالات خود را دریافت کنند

منبع: ایرنا

دیگر رسانه ها

کدخبر: 89013

سایر رسانه ها

    ارسال نظر